Zuhair Murad

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 5 март 2011.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ..Ај лике ит! :P :)
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Couture Spring Summer 2012 презентирана пред 3 недели на модната недела во Париз.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  628
  Либанскиве дизајнери секогаш ме оставаат без зборови.

  Како и Ели Сааб,и Зухар Мурад има прекрасни колекции,ги обожавам.
  Дел од неговата колекција за 2014 година.
   

  Прикачени фајлови:

  • 33.jpg
   33.jpg
   Големина на фајлот:
   256 KB
   Прегледи:
   200
  • 46.jpg
   46.jpg
   Големина на фајлот:
   207,1 KB
   Прегледи:
   199
  • 48.jpg
   48.jpg
   Големина на фајлот:
   213,3 KB
   Прегледи:
   199
  • 57.jpg
   57.jpg
   Големина на фајлот:
   232,9 KB
   Прегледи:
   199
  • 44.jpg
   44.jpg
   Големина на фајлот:
   237,3 KB
   Прегледи:
   200
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Zuhair Murad Fall '12
   

  Прикачени фајлови:

 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
   

  Прикачени фајлови:

 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
   

  Прикачени фајлови:

 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
   

  Прикачени фајлови:

 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
   

  Прикачени фајлови: