1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

  1. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Направив мини торта срце. Измешав мелени бисквити, 2 топени чоколада за готвење, маргарин и малку сок од портокал. Многу лесно и брзо го направив. А и вкусно е. Ептен дека ќе ни дојдат на гости уште еден пар, па малку да имаме атмосфера.
    А само за него не купив сеуште ништо. Всушност ете купив еден летачки балон и магнет со наша слика - со препорака да не пишува Happy V... Се надевам ќе биде магнетот ОК.
     
    На ilipili и Libera им се допаѓа ова.
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    А златни обетки за машки се продаваат/делат по една ??? :)
     
  3. lavlav

    lavlav Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    do denes bev na pat, i denes doznav deka decko mi mi kupil parfem za valentajn, a jas planirav da mu kupam str8 unlimited poso znam deka toj go koristi i najmnogu mu se dopaga pa sega moeto prasanje e dali ke bide nekako glupavo ako i jas mu kupam parfem? :D
    [mod-kirilica:1sm20q5l][/mod-kirilica:1sm20q5l]
     
  4. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Еве го мојот подарок. Сакав да биде нешто поедноставно, да нема прееемногу срциња, туку во умерена форма колку да се обележи празникот. Вино и чоколада, мислам дека е соодветно.
    Честитката и теглата се homemade со мала интернет помош :D

     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_9205.JPG
      IMG_9205.JPG
      Големина на фајлот:
      106,4 KB
      Прегледи:
      386
    • IMG_9213.JPG
      IMG_9213.JPG
      Големина на фајлот:
      170 KB
      Прегледи:
      380
    • IMG_9214.JPG
      IMG_9214.JPG
      Големина на фајлот:
      86,8 KB
      Прегледи:
      384
    • IMG_9215.JPG
      IMG_9215.JPG
      Големина на фајлот:
      199,4 KB
      Прегледи:
      381
    На glosipgirl и karak им се допаѓа ова.
  5. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    Девојки, кај да најдам розев кварц? Само што кажаа на ТВ дека најмногу го купувале за Валентајн, носел хармонија меѓу партнерите.. Мене ќе ми треба цела карпа ;)
     
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ваква кутија, внатре ставив бомбони шери што се оние со рум и рамка со слика од нас двајца
    [​IMG]
    Само се мислам дали на кутијата да и ставам црвена машна :?:
     
  7. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    Јас девојки да ви се пофалам го воодушевив дечко ми со подарокот :) :D
    Прво бевме на вечера и пред вечерата му го дадов првиот подарок, потоа отидовме кај мене дома и таму го чекаа уште два подарока, едниот беше романтика со свеќи во вид на срце, значи влегуваме кај мене во собата и му отварам врата и една слатка насмевка што имаше на лицето срцее :) :inlove: и за крај беше најубавиот подарок му реков да се заврти со грб и кога ке му речам да се сврти и само се врти и ме гледа мене по црвен долен веш и околу половината црвена панделка :))))))))))))) кога ме грабна хехехе :angel: најубавата вечер беше таа
     
    На glosipgirl, hermosa, Nati.P и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Цела соба ја излепив со срценца и ѕвезди4ки на таванот зака4ив конци на кој имаше срциња(сама ги праев)исто напишав со големи букви те сакам на ѕидот.На масата стаив вино шери,4околадо и други благи работи :) му направив и 4еститка со која му 4еститам велентин исто така шише едно го излепив со некој работи шо асоцират на нас на нашта врска,а на едни стап4енца шо излегуваат од шишето залепив срценца а на срцињата наши слики :inlove: јас секако носев секси долна облека............ и натаму знаете немора да ви кажувам :D :D
     
    На plavusaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    преубаво... а какви бомбони има во тегличето?
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Па ги купив од Европа. Не знам ни јас какви се на вкус. Имаше црвени (шери мислам дека беа) и некои златни во форма на срциња.
     
  11. the.child

    the.child Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    34
    А што мислите за навлака за перници и да испечатите I LOVE YOU :) во коцкеста кутија украсено со убава фолија и внатре боксерки исто испечатени со I LOVE YOU и неколку честитки со љубовни пораки. иии едно преслатко тортиче.
    80 грами брашно
    100 грами путер
    100 грами шеќер
    4 јајца
    30 грами какао
    ии за филот одозгора
    50 грами чоколадо за готвење (со 72% какао во составот)
    20 грами какао
    50 грами путер
    250 грами шеќер во прав
    Започнете со мешање на путерот и шеќерот се додека смесата не стане еднаква.
    Во одделен сад измешајте ги јајцата и бавно додавајте ги во првиот сад со путер и шеќер.
    Додадете го брашното и 30-те грами какао и убаво измешајте. Ако смесата ви се лепи за лажицата додадете многу малку топла вода.
    Истурете ја смесата во сад за печење во форма на срце.
    Печете на 180 степени околу 40 минути. За да проверите дали е печена боцнете ја во средина со виљушка и ако виљушката кога ќе ја извлечете е чиста, тогаш тортата е испечена.
    Извадете од рерната и оставете да се олади.
    Во посебен сад стопете ги путерот и чоколадото, па додадете го какаото и шеќерот во прав. Убаво измешајте со виљушка, додавајќи топла вода се додека не добиете густа смеса.
    Откако тестот ќе се олади, премачкајте го со овој прелив.
    Украсете по ваша желба.
    :*
     
  12. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Да му купив чаша му ставив чери, м напишав љубовна порака, но за кој??? за некој да не ми каже ни фала ... мислев дека барем малку ќе се изненади... многу ме навреди, среќа што ќе добие друго нешто од мене др пат.... :emo:
     
  13. angelbaby

    angelbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    коцките не ги најдов пред валентин ми кажаа дека ќе ги добијат во тек на оваа недела.продавницата е на трети спрат кај храната што е па од спротива кај што е фрижидерот со чоколадната фонтана нели тука има една книжарница и до неа една продавница незнам како се вика епа во таа продавницата ги има.ми кажаа дека се околу 200ден ама незнам точно не сум била да видам дали ги добиле и колку точно пари се :)
     
  14. ljubica5

    ljubica5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    slika nacrtana na platno spored boite na negovata/nejzinata soba podarok sto sekogas ke go potsetuva na tebe koga ke se razbudi :D
    [mod-kirilica:2djdr86a][/mod-kirilica:2djdr86a]
     
  15. bodom.child

    bodom.child Нов член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Подарок за валентајн

    ако може некои предлози за подарок?
     
  16. sercee

    sercee Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    25
     
  17. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Цигари :D ОК, може и пури!
     
  18. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Се ближи 14ти па се надевам ќе имате некои интересни предолзи бидејќи ми се потребни :lol: значи не сакам нешто од типот срциња, мечиња изјавување љубов и незнам што не сме до толку со партнерот разгалени :D туку сакам да дадам поклон само незнам каков, лани добив часовник касио а јас дадов новчаник мона а ова година што ... ? Идеи некој ? :(
     
  19. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    sagittarius57 џемперче, кошула, доколку чита книги и има омилен писател комплет книги, некое машко ланче, ако е гејмер има посебни тастатури, мауси и сл, дрес од омилен играч, да му испринташ маичка со слика од нешто што сака, доколку спортува тегови, вратило, нешто поврзано со тоа што го студира како пример во икона има голем избор на книги за архитектура, дизајн, физика, филозофија... зависи се од човекот :)
     
  20. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Се мислев и јас за џемперче или некое палто, кошули има полно, а ми даде идеа за книга не е некој читач на книги но за нешто што би му било интересно може да најдам некоја книга инаку го бива за вкујна и му имам купено такво спиасние со неговите омилени јадења дека неможев да најдам таква книга, а ланче си има, гејмер не е ниту пак е нешто заразен од фудбал, спортови и слично и затоа ми е тешко да изберам.. Фала ти :*