ТЕМА: Бојадисување на косата

Мислење 17 Јул 2013, 03:02

што мислите за фарбање само на врвовите ? :D
вака нешто со степ како на видеото ? дали излегува убава боја ? дали некој го испробал ова ? :) ии уште нешто кој вид на степ вади убава плава боја да не биде како портокалова ? :)
Аватар на корисникот
The.Pink.Angel

Сино цветче
 
12455
Мислења: 488
Зачленет: 09 Фев 2012, 14:39
Што повеќе ги запознавам луѓето,толку повеќе ги сакам животните бидејки тие не можат да те повредат како што може човекот..!!

Мислење 17 Јул 2013, 09:15

Јас имам пробано се фарбаш или бојадисуваш како и да е и амин вадење. Мн тешко испаѓа. Додека да се исшишаш ќе ти стои само ако правилно напраиш се :)
Аватар на корисникот
Minion.M

Сино цветче
 
5546
Мислења: 138
Зачленет: 21 Јун 2013, 19:23
There is no point in having any fear. Because you can be here today... And gone tomorrow. - Kanye West

Мислење 18 Јул 2013, 02:58

Јас само за бојадисување црно не сум , освен ако не планираш така да си ја носиш мнооогу време или пак планираш да се шишаш ,еднаш се офарбав и колку мака видов не излегува и е излегува , па пола коса ми бесе црна пола темно кафеава , среќа што природната ми е кафеава ама многу темна , инаку од февруари годинава сум црвенокоса , првин бев некоја природна нијанса измеѓу кафеава и црвена и во три бои се фарбам од тогаш и ми се преливаат воопшто не изгледа нападно , имам обратно омбре мене долу ми е најтемна , некоја така чоколадна нијанса со црвено виолетов сјај ама многу темна , по ова фарбање првово бев и накај помаранџеста ама не јако некоја дреч него така симпатична нијанса , и повторно 3 бои надолу 2 потемни од горе , сега за да не ми пожолти од сонцето се фарбав баш црвена мислам не некоја апла јака ама се познава и во темница дека сум црвена , а после одмор ке си ја вратам таа накај помаранџесто изгледа ... Инаку обврска некоја и не ми е се фарбам секогаш на фризер и јас конкретно не се покајав ,напротив ми дојде како освежување и повеќе си се бендисувам вака :D
Аватар на корисникот
LaraSolare

Сино цветче
 
21811545
Мислења: 496
Зачленет: 15 Фев 2013, 16:22
Којзнае зошто некои се избрани; умеат
да разберат, умеат да пеат.

Па пеј, и пеј одново; без тоа ноќва е црна,
бескрајно долга, глува и нема.
За да ме имаш Немај ме, и имај ме сè дури да те снема.

Мислење 18 Јул 2013, 08:30

Што убаво си имав кафеаво светла природна боја на косата. Откако почнав да се фарбам ја оштетив скроз. Прво ја изнијансирав, потоа плава ја фарбав, па од плава директно црна. Решив да не ја фарбам и две години едвај ми се врати во нормала косата и мојата природна боја. Потоа не знам што ми текна пак се изнијансирав, и пак плава се направив. Ја носев една година така и потоа ми здосади и ја исфарбав кафеава, од кафеава ја исфарбав за два месеца црна. И така две години ја носев црна. Сега моментално си ја враќам пак мојата боја една година не сум фарбана.
Аватар на корисникот
Agrona

Жолто цветче
 
16233975
Мислења: 1215
Зачленет: 21 Дек 2012, 23:06
Локација: Скопје
СликаСлика

Мислење 28 Јул 2013, 19:20

sesilija напиша:Еден апдејт за Гарние Олиа: многу бргу паѓа.
Сега пак сум на светло бакарно кафената основа од претходниот пат, толку од махагони кафената.

Мене баш таа нијанса ми се свиѓа, после 1-2 недели откако ќе падне фарбата. :)
Ми беше малку темна на почетокот, како трула вишња (истата нијанса ја земав како и ти на Олиа), ама кога почна рамномерно да паѓа после миењето, развлеков насмевка. :)
Се добива многу убава, сјајна, природна бакарна нијанса, би ја купила пак.
Плус дека без амонијак не ја оштетува косата, мека и убава на допир. И пакувањето е преубаво значи, многу луксузно и тубата лесно се стиска за разлика од други марки на фарби кои ме вадат од такт.
Аватар на корисникот
Trendafilka

Црвено цветче
 
2680912903
Мислења: 5945
Зачленет: 28 Дек 2009, 15:12
Локација: 221B Baker Street
Don't Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn't Die . . .
Што е убав овој свет - онде го*но, овде цвет.
СликаСлика

Мислење 29 Јул 2013, 13:51

Trendafilka напиша:
sesilija напиша:Еден апдејт за Гарние Олиа: многу бргу паѓа.
Сега пак сум на светло бакарно кафената основа од претходниот пат, толку од махагони кафената.

Мене баш таа нијанса ми се свиѓа, после 1-2 недели откако ќе падне фарбата. :)
Ми беше малку темна на почетокот, како трула вишња (истата нијанса ја земав како и ти на Олиа), ама кога почна рамномерно да паѓа после миењето, развлеков насмевка. :)
Се добива многу убава, сјајна, природна бакарна нијанса, би ја купила пак.
Плус дека без амонијак не ја оштетува косата, мека и убава на допир. И пакувањето е преубаво значи, многу луксузно и тубата лесно се стиска за разлика од други марки на фарби кои ме вадат од такт.

Е сега ме замисли- јас пак мислев дека скроз ми паднала бојата и сум дошла на нијансата од претходното фарбање, на оваа Слика
а сега испаѓа дека така “ се развива“ бојата?
Инаку и мене премногу ми се допадна Гарние Олиа, и навистина сакав да се фарбам пак со неа, ама после ова искуство со паѓањето на бојата, во петокот се исфарбав со оваа од Шварцкопф.
Ако некој е заинтересиран за неа, намалена е 40% во Космо до 1ви август. Ја купив 240 денари.
sesilija

Жолто цветче
 
71495427
Мислења: 3424
Зачленет: 12 Јан 2010, 00:24

Мислење 29 Јул 2013, 15:23

Јас се имам офарбано црна, само не се сеќавам шо марка беше фарбата и за месец време целосно ми падна фарбата и повторно си ја добив старата кафеава коса. Сите ми се чудеа што чудо сум направила :D А појма неам, ништо немам ставано, можеби клучот е во тоа што секој ден ја миев. :D :)
loveisshit

Сино цветче
 
201
Мислења: 149
Зачленет: 27 Јул 2013, 15:09

Мислење 29 Јул 2013, 16:06

како да ја добијам оваја боја на коса?
Прикачени фајлови
936471_640669882623451_794951885_n.jpg
936471_640669882623451_794951885_n.jpg (37.47 KiB) Разгледано 203 пати
Аватар на корисникот
mime87

Жолто цветче
 
1454641
Мислења: 2929
Зачленет: 01 Окт 2010, 14:26
САМО еден кога сака- малку е...

Мислење 30 Јул 2013, 13:17

http://www.kafepauza.mk/zivot/kako-da-j ... -so-limon/ дали некој досега го има пробано ова осветлување ?
Аватар на корисникот
fashionbaby

Сино цветче
 
242116
Мислења: 188
Зачленет: 15 Авг 2012, 17:59
Локација: forever alone

Мислење 30 Јул 2013, 13:30

fashionbaby напиша:http://www.kafepauza.mk/zivot/kako-da-ja-osvetlite-kosata-so-limon/ дали некој досега го има пробано ова осветлување ?

Да јас имам пробано и немаше никаков резултат, за осветлување на коса мој совет само на фризер :)
Аватар на корисникот
koritsaki

Црвено цветче
 
47173688
Мислења: 6810
Зачленет: 01 Мар 2010, 01:25
Слика
Слика

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: SlAtKi4ka.SlAtKi4ka и 16 гости