1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубоморен дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од The.Pink.Angel, 4 март 2012.

  1. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Дечко ми се сака да биде по негово епа неможам вака
    Тој мене не ми дава да седам на фб а и он не седе ниту да излегувам подолго од 1-2 сата со другарките и за тие 2 сата што сум излезена ке звони 20 пати еднаш бев излзена со другарка ми звони многуу пати и потоа со скирен број да видел дали ке сум дигнала ццц сега решив со една другарка да одам на аеробик не ми дава незнам и јас зошто вел идека не сум била дебела не му е нему тоа ама ајде.. одложив аеробик се договивме со другакра ми да трчиме и тоа не ми дава аман веке неможам вака да бидам под конторла 24/7... незнам зошто нема толку поверение во мене а не сум му дала никаков повод за тоа а знае дека го сакам многуу ...
     
  2. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Разговорај со него...дади му до знаење дека И ти имаш ЖИВОТ!
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Љубомората е болест! Тешко кој се менува. Можеш да разговараш со него и да пробате да смените нешто во вашиот однос, но искрено јас не верувам многу во тоа. Бев во ваква врска и одвај излегов од неа. Тргни се со време. :(
     
    На Fancy_Nency 22, Osamena devojka, Brave.Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    ^^^
    Таквите машки се за лечење!
    А женските што им дозволуваат да дојде до тоа и ги слушаат, се уште поболни од нив.
    |(
     
    На eloves и Hopeful им се допаѓа ова.
  5. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Не ти дава да одиш на аеробик ? Татко ми не ми забранил ништо, он ќе ми брани .. |( (facepalm)
     
  6. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Не е крив тој, крива си ти што дозволуваш вака. А за него- па додека има овци ќе има и волна.
    Неможам да разберам ако можеш да дозволиш вака. Зарем немаш достоинство, гордост, свое ЈАС? Или поважно е да имаш дечко? Ама не како личност, туку како именка.
    Земи таму раскини му со време, не се запустувај уште од 16 години и немој да се лажеш дека ќе се смени. Може ако правите муабет ќе се смени само на одреден период, ама вака не.
    Што ми е на мене, со вакви муабет не се прави.
    Пак ќе ти речам, единствената кривица тука ја имаш ти. Што си се спуштила толку ниско, скоро до земја и што го дозволуваш ова
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не, тој нема да се поправи. Таквите никогаш не се менуваат. Џабе ќе си ги трошиш времето и нервите на него. Само нервози, ништо позитивно нема да ти донесе оваа врска. Ти си имаш свој живот и никој нема право да те следи и да те контролира. Дај му го тоа до знаење и покажи му дека имаш гордост и достоинство. Колку побрзо ставиш крај на оваа врска, толку подобро за тебе. И колку е тој крив, толку си и ти, што воопшто си дозволила да стигне до таму...
     
    На C.Galena му/ѝ се допаѓа ова.
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    љубомората во граници на нормалата е добро, ама ваква љубомора е БОЛЕСТ
    што ако еве да речеме се земете? ке те држи под клуч?смајли што се крсти
    додека можеш бегај од ваков психопат, оти од ваквите АКО успееш да се спасиш е успех
    имав и јас врска со еден љубоморен, ама не беше до волку, да беше незнам што ке беше ]:)
    ти посакувам срека и успех :*
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Анѓелче,имаш само 16 години,премлада си за да му даваш толку отчет на некој си дечко кој сигурно ќе биде само една пролазна работа во твојот живот.Ако тој си има комплекси од некоја своја бивша,нека си ги лечи на неа не дозволувај ти да бидеш жртва.И што ќе постигнеш ако му удоволиш да речеме?Ништо,нели?Тој секогаш ќе биде љубоморен дури и ти да не му даваш повод за тоа ,ако решил да си замислува дека ти би го изневерила ако направиш еден чекор надвор од дома,ти со ништо не можеш да му докажеш ,ниту да му се правдаш,а богами и нема да постигнеш ништо добро за себе.
    Сега шетај уживај,сега ти е времето,и јас сум имала љубоморен дечко немој ова немој она,е на крај знаеш што ми направи,фати магла со другарите и не ме ни праша дали може да излезе и тоа сабота вечер.
    Љубомората е болест,како да си ти криминалец ,па ајде сега ќе те затвориме никој да не те гледа :^)
    Твое е дали ќе продолжиш да се замараш со него,но мое е да ти укажам колкава грешка ќе направиш доколку не го оставиш :hai:
     
  10. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Колку и да го сакаш мораш да кажеш СТОП на овие работи. Ако мислиш дека со тоа што го слушаш се што ќе ти каже ќе се промени, грешка си. Љубомората е болест, од искуство ти го кажувам тоа. Седни и разговарај со него и кажи му дека со тоа што се однесува така само ви ја расипува врската. И немој повеќе да го слушаш се што ќе ти каже затоа што тој ќе се навикне да го прави тоа и ќе ти кажува и кога во WC да одиш!
     
  11. soncenceto.matea

    soncenceto.matea Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    57
    Подалеку од љубоморен дечко,ќе се задушиш од толку љубомора,малку љубомора не е на одмет,ама до тој степен е претерано!!!
     
  12. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Некогаш кога сум тажна да некако ке ме расположи но јас кога сум срекна и ке му се јавам на дечко ми и кога ке му гу слуснам гласот веке како да му оладувам некако ладно зборува со мене праве ме онерасположува исто така е премногу љубоморен неможам така да издржам веќе.... а ептен мн го сакам а и незнам како да му раскинам да не ме боли ниту мене ниту него да останеме добри пријатели и тој секој ден ми зборува дека чувстувал дека ке му раскнам ке гоо ставам и м ивели не ме оставај ти си ми се немам никој друг....
     
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Дечко кој ме онерасположува

    Постепено оддалечувај се од него и однесувај се ладно, ако тој те онерасположува не гледам причина да си со него. Се е навика, ќе се одвикне и тој од тебе и ти од него. :?:
     
  14. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    Ахх, истото беше и кај мене ама фала му на бога навреме се откачив. Ти барем излегуваш со другарките, а јас не ни излегував со нив. Не смеев да се уклучам на фб, камоли па да лајкнам нешто или да им пишам на другарките. Не одев никаде со нив, на сите празни часови доаѓаше кај школото, па почна и на големиот одмор. Кога излегував, (ако може да се нарече излегување) одевме само кај него дома; во кафичите било бучно, не сакал да ми се дере, а дома кај некој на собиранки не сакал само да седнеме и да пиеме. Кога шетав со мајка ми или татко ми тој се јавуваше да провери со кој сум. Дома се јавуваше на секој еден саат и кога ќе му кажев дека треба да одам, да учам се лутеше и ми велеше крај, замисли си :o Не ти треба такво ѓубре. Жал ми е превише што му дозволив да се однесува така. Секако, јас сум виновна, но сепак горда сум што успеав да ставам крај навреме.
    И јас имам 16 години и пред некој ден раскинавме. Другарките ме предадоа откога раскинав со него, но така е подобро. Нема кој да ми кажува што да правам, кога да се јавам, кога да излезам, каде одам. Натегни штикли, минич и живеј го животот и забавувај се. Тоа ќе го направам и јас вечерва.
    Абе не се замарај :D :*
    И да, и јас мислев дека многу го сакам, дека неможам да живеам без него, а и тој еднаш кога сакав да го оставам ми рече не ме оставај, ти си ми се, а сега си се шета, излегува со која како стигне. Мнооогу е подобро без него, верувај. ;)
     
  15. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    љубоморен дечко ха ......

    не знаете што е љубоморен дечко ,овој мојов сите граници ги има поминато,имав порано постирано за ова и тоа што го постирав беше во мал дел,да пишам се па сигурна сум дека повекето ке се шокираат за колку банални работи сранува збор...

    девојче ти барем искачаш ја без него никаде не одам,на балкон ми брани да излезам,да не мањачам некој..
    штикли јок,куси хаљини јок шминка јок,има кренато рака на мене

    покрај тоа што ја не смеам да идам кај другарка ни она да не доага кај мене :@

    вика немаш спас од мене или ја или никој со тебе ,може ја нема да имам живот али ти нема да живееш,кај ид а исбегаш ке те најдам....
    до тоа е стигнато
     
    На Brave.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ :o
    Абе кажи таму на некој. На родителите, брат некој, братучед...
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Леле девојко, и колку време ја трпиш оваа тортура? Ако неможеш сама да се справиш со него, побарај помош од некој на кого му веруваш, затоа што не си должна да трпиш забрани од никого. Што побрзо превземеш нешто, толку подобро.
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    А добро бе жени имам едно прашање до вас, без навреда само сакам да знам, зашо кога сте свесни какви се партнериве ваши не ги откачите ??

    Ами подобро е вака да седите да се нервирате, да се жалите на форуми а вака ништо не правите ?? Мислам, не е ок некој слобода да ви одзема, Против тоа сум.

    Сепак луѓе сме сите имаме право на свој живот. Не смееме да дозволиме да се потценуваме и некој да не потценува.

    Зашто не ги оставите кога се такви ??

    И немој да ми кажете дека станува збор за љубов. Зошто не е . Љубовта не е само чуствата, тие чуства што тлеат во вас се само навика за партнеров, а од негова страна е само чуство за опседнатост. што е опседнат со вас. Нема љубов тука.

    Чубов е многу повеќе од чуство. Носи хармонија, разбирање и почит дечки.

    Застанете на нозе, и не дозволувајте да се продолжи со ова .

    Секое добро женски ви посакувам. Ама никој не е вреден да се потцените за некого. Битни сте вие, ние. :*
     
    На Hkikica, Divinebutterfly, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Извини вака ама тој дечко ти е сељак невиден. Во кој век живее, дефинитивно си има проблеми со мозокот, си пати од комплекси човекот, сигурно едвај фатил женска, па сеа држ не дај. И јас имав сличен случај, со еден пореметен и мене ми го поремети животот, додека еден ден не сфатив дека се оддалечив од сите луѓе што ги познавам. Така се закануваат, не смееш да ми раскинеш, нема да те оставам на раат, ке те следам кај и да одиш, верувај ми откога му раскинав, НИШТО ми нема направено, јас си фатив нов дечко за него не знам не ме ни интересира. Само треба да собереш храброст и да му кажеш дека ништо не ти може, дека постои и полиција ако направи инцидент. Батали го додека не ти е касно, имаш живот за живеење, што ти анама ли ќе бидеш? :?:
     
  20. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Некои девојки сакаат да се потчинети, дали им е тоа возбудливо или можеби имаат такви примери од дома и за нив тоа е нормално, не знам. Ама не е нормално. И вакви љубоморни дечки, ако уште на почеток сфатат дека девојката не го дозволува тоа или ќе прекинат врска со неа или ќе си го соберат опашот. Но во секој случај, не се ни малце они криви. Многу е интересно како на форумиве 1001 девојка бараат совети што да направат во вакви врски, а никогаш не раскинуваат. Дали го праат тоа за да се осеќаат као демек ај се потрудив, ама не се смени он, го сакам, не смеам да искачам ама го сакам. :D Секој со свој памет се вика ова...
    Мојот дечко е многу љубоморен кога ќе запознаам нов другар и кога ќе дојде време да излезам со него на кафе сами или у друштво како и да е, ми смета и тоа многу али двојам време да му објаснам дека апсолутно не ме привлекува другарот или па најубаво да ги запознаам за да се увери. Љубомора поголема од таа мислам дека не би трпела, прво нема зошто, второ нити јас не сум толку љубоморна така да нема право да биде ни он.