1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    E мене не ми се верува колки ниско си паднала. Ај уште малку и тапија ќе ти дадат, не се секирај, ќе си бидеш со тапија. А бре жено, плачеше по теми дека мажот те изневерува, кукаше, ај се разведе, ти олесни демек и сега ти некому истото го правиш. А кој знае и она со мажот твој што и како било вистина, може човекот си знаел со кого си има работа. И само едн0-кога ќе стигнеш на дното, а ти веќе си таму, нагоре тешко, ќе остане калта во тебе засекогаш. :puke:
     
    На EMoonlight, Hipica, bittersweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Дали врската со женет човек.. без секс без ништо .. само мување те прави негова швалерка ? ии дали тоа е негов грев пред бога или од девојката ?
     
  3. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    не бе од кај едно мување те прави швалека на него фуриај се и уживај
     
  4. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Имаш 16 години и поставуваш вакви прашања? Добро бе деца, имате ли памет ?? :o
     
  5. slim

    slim Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    8
    Ако на 16 години размислувас за муванје со оженет,каква иднина гледас пред тебе
    И како тоа дали е грев на девојката?
    Грев е и да мислис на тоа,а не да му давас до знаенје дека мозе да си проба кај тебе.Нели ти му давас повод
     
  6. ivona.7

    ivona.7 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Јас сум против такви врски..Што ќе ти е врска со женет човек..Тој си има жена а и не варувам дека некој би сакал да растури брак..да бидам искрена мажите се малку глупави но не до толку за да си растурат брак да се растури брак е многу тешко а и грев е..ЗАТОА ТОА Е ВРСКА БЕЗ НАДЕЖ..
    Млада си 16 години не влегувај во такви врски..мисли на тебе не ти треба врска од искуство тој нема да остане семо на мување ќе сака и секс возрасен е и ќе те измами..а гледај и другата страна околината какви одзборувања ќе се шират за тебе..а ако дознаат и твоите родители колку ќе се разочараат?
    Не биди себична направи за доброто на сите не стапувај во таква врска..од која никој нема корист па дури ни ти..
     
  7. beyonce.69

    beyonce.69 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    значи добро ти викаат девојкиве имаш 16 години (исто колку мене), ти наместо да си го живееш животот да се забавуваш со момчиња на твоја и возрас ти трчаш по некој што е веќе обврзан. И да си постара не би ти личело да паѓаш толку ниско да бидеш во врска со женет човек !!
     
  8. eticka

    eticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    85
    Никогаш не му го прави некому тоа што тебе не сакаш да ти го прават. Ако немаш осет за третата особа, изневерената, или можеби за некои дечиња чии татко едвам чека да го помине времето со тебе, наместо да им посвети нив внимание, ако не ти текнува дека си имаш работа со не-фер човек кој не знае да си ја држи фамилијата, ТОГАШ И ТЕБЕ ИСТОТО ЌЕ ТИ СЕ СЛУЧИ: ЌЕ ЗЕМЕШ ТАКОВ ЧОВЕК ИЛИ НЕШТО ПОСТРАШНО ЌЕ ТИ СЕ СЛУЧИ.Ако немаш осет за етика, или ако не си верник, ти си за жалење, односно за жалење се оние кои расипуваат туѓа среќа било тоа да се перверзни мажи или нивните швалерки. Вака строго се изразив затоа што сведок сум дека на многу тоа што го правеле ужасно им се вратило , на различни начини и поштедете се од тоа, направете нешто добро.
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.302
    Пол:
    Женски
    Jас сум крајно разочарана кога читам дека и малолетни одат со женети мажи :x ,јасно е дека на денешно време моралот е најниско можно ниво но треба некој да ги поучи младиве за добро и зло и пред се родителите да ги насочат кон правиот пат.Kако може да е добро да се растура семејство,да се пролеваат невини детски солзи,да причиниш болка на некој да му ја уништиш љубовта?
     
    На Anne.B и tessie им се допаѓа ова.
  10. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Доброо не значи ако сум прашала дека сум вмешана во тоа :| ... Ме интересираше и прашав :?: ... Не сум ни помислила да расипам нечив брак.. или веќе смислен живот.. и јас си имам своја гордост.. а со таков чин би ја прегазила ..не значи дека ако ме интересира тоа е и дел од мојот живот.. само бев љубопитна и прашав.. :fubar:
     
    На eticka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.302
    Пол:
    Женски
    Litlle girl,не ти се обратив тебе си пишав општо и добро е тоа што прашуваш добро е да си свесна што и како правиш никој не е совршен нели позз до тебе
     
    На little-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Buterfly2576

    Buterfly2576 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Мое лично мислење е дека доколку ти е убаво во моментите поминати со тој човек поминувај ги,но немој да имаш лажна надеж дека тој некој ќе се разведе и ќе те ожени.Еко ти е привлечен,интересен имате добар секс терај додека се тера.Ако тој не мисли на неговата жена ти ли треба да мислиш.Доколку они имале убав брак он не би ни погледнал во тебе.Јас лично не сум имала до сега ваква врска но познавам луѓе кои биде во вакви врски и ќе ви кажам само едно девојки.Никогаш не велете никогаш и немојте да судите или осудувате.Возрасни луѓе веројатно знаат што сакаат да прават во животот.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Или ко шо викаа к-15 „од еднаш п***р не се стануе“. :D
     
    На eva11 и okcenzi им се допаѓа ова.
  14. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    :lol: :lol: :lol: :lol:
    и јас пробав од позади еднаш, ама ми се здоарни, па сеа сум тешко педериште
    поарно нека не се пробува
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Грев е и за него и за неа.
    Не капирам бе ваквите девојки и жени, сеа толку слободни луѓе, баш за женет да се фатиш!
    И небитно дали мување или повеќе, грешка е!
     
  16. stojmenovska

    stojmenovska Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    И јас се гледам веќе 4год со тип кој е женет и има дете, од различни градови сме но јас одам тпј доаѓа и на тој начин се глеаме.. Мене со него ми е преубаво така со никој не се чуствувам, нежен мил итн. Последниот пат ми кажа дека да не сум била толку малечка коа се запознавме ние ќе сме биле заедно.. Тогаш јас бев 10 а он 24..:( со тоа ме скрши ме натажи затоа шо ми беше криво да сум била поголема јас и тој ќе бевме едно, а не јас да бидам втората во неговиот живот, ми кажува секогаш дека му е преубаво со мене дека ме сака и дека никогаш нема да се разделиме.. Ве молам кажете што да правам затоа шо почнав да се заљубувам а знам дека тоа не е добро.. :(
     
    На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Со кој памет бе?
    Со кој памет се мешате во туѓи бракови и растурате семејства?
    Ако не си сеуште заљубена прекини. А и да си, пак прекини.
    Ти кажува дека те сака и дека никогаш нема да се разделите, бидејќи нему му е сеедно. Тој веќе си има формирано семејство и не планира да ги остави. А ти?
    Би избрала цел живот да бидеш втора? Да немаш свој живот и свое семејство и цело време да бидеш нечија играчка?
    Знаеш дека врската со женет човек, па уште и со дете, не води никаде и нема иднина.
    Наместо да најдеш некој кој ти одговара на годините и кој може да те направи среќна, без притоа да имаш проблеми, ти си ја пикаш главата кај што не ти ја собира.
    Срамота.
    И за тебе и за него.
    Ги жалам жените кои имаат вакви мажи, а и родителите кои имаат деца кои растураат семејства.
     
    На Anouk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    Воопшто не подржувам и се сложувам со тоа дека грв праваат и двајцата.Но само едно не ми е јасно .Зошто луѓето ги осудуваат повеке жените кои влегле во таква врска,слободни се па можат да се нафрлуваат на кого сакаат.А нели повиновни се таквите мажи кои мислат само на личното задоволство и воопшто не им е гајле за тоа што го имаат дома.И после ене ја онаа која им го растури бракот.А тој излегува жртва од таквите девојки демек ако некел не можел да одбие.Срамота,го има тоа што му треба дома,а бара на страна и после демек жено тебе те сакам најмногу на цел свет,таа сама ми се пикна во кревет,демек ГО СИЛУВАЛЕ.
     
    На okcenzi и BlackMarket им се допаѓа ова.
  19. BlackMarket

    BlackMarket Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    266
    ^ Се согласувам. Колку и да не ги оправдувам овие девојки што се плеткаат со женети луѓе, според мене целата вина ја содржат токму тие ‘мажишта‘ кои немаат храброст да стават крај на бракот, кој што очигледно не го бива штом бараат утеха на страна. Не може некоја си да ти го растури семејството, ако некој не и дал добра прилика за тоа. Едноставно, не може.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Alison.Di

    Alison.Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    За овие случаеви просто се вадам од контакт. Пред се тоа е лично живот на девојката која решила да биде онаа „втората“ и маж кој нема никаква почит кон свето нешто како што е заедницата наречена брак а пак посебно и читам некои имале и деца ... МОЖНО Е ? Има ли оправудвање од двете страни ? Колку сака нека е привлечен, тој има деца луѓе ДЕЦА .. сите сме нечии деца и не сваќам како може да го прави некој тоа а да не помисли како би и било неа да е дете на таков брачен пар, поточно татко и да ја изневерува мајка и ? или пак полошо да биде во брак и мажот и да и го зема на позајмица некоја збесната тинејџерка а таа детето дома го чува со тепмература не дај Боже ? Тргнете од таа помисла како би ви било вас ? НЕМА ОПРАВДУВАЊЕ за таа работа .. се извинувам ако навердив некој.