1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.707
    Пол:
    Женски
    Помош?
    На тебе девојче помош ти е еден добар ќотек и за тебе и за селјакот со кој си.

    Толку ли девојкиве се празноглави.
    Дотолку ли сами се понижуваат...
    Не за мене ваквите баш еден за друг ми се. Да да, со него да си седиш девојче иста проклета сорта сте...нека си ја остави он жената да си најде некој добар човек а не пи*да покрај себе да има.

    Кога ќе слушнам некоја да пишти по женет или зафатен ми иде главата од бетон да и ја треснам, без да жалам!!!
     
  2. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Зошто ја напаѓате како да е единствена? Направете истражување ќе видите дека повеќе од 70 проценти од луѓето (и мажи и жени) во брак имале авантура, а сигурно преку 20 проценти се во некаква сексуална врска со друг човек и се гледаат повремено.

    Не ја напаѓајте малава за која очигледно е дека ве трола, туку потрудете се да одите во теретана и да изгледате добро за вашите партнери за да не мораат да се ебат со други. Прво својот двор, после туѓите. :!:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    да можев 10 пати ке кликнев ми се допаѓа за ова мислење
     
    На stoilovat и Sweetheart87 им се допаѓа ова.
  4. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.707
    Пол:
    Женски
    Captain-Omni неможеме ние цело време да се замараме со тоа дали некој трола или не. Бара помош и ете и дадовме :)

    И не е единствена, ама пишала тука на форумот, што треба да правиме, да и речеме браво? Не си единствена продужи даље? |(
     
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Хахаха.... мажите не се **аваат со други затоа што жените не им идат по теретани (колку пати сум сретнала мажи кои своите, навистина убави жени кои се држат прекрасно за годините, ги вараат за некои класи и класи под нив), туку го прават од пуста неизживеаност, плиткост и простотилук... тука е и кукавичлукот, кој не им дава, отворено како мажи да разговараат со жените и да им побараат развод и недозреаноста и вечната неподготвеност за брак и се` она што истиот претставува па си прават свои правила.

    Ретко која жена, ако и` кажеш со убаво дека не ја сакаш веќе и дека сакаш да бидеш со друга ќе сака да остане во брак со тебе. Во повеќето случаи од мое окружување, мажите биле тие кои ќутеле и им играле припиревка на жените, а жените биле тие кои откако дознавале им мавале клоца, а овие “маживе“ им праеле бајки после на швалерките „Глеаш злато, ради тебе ја остаив.“ ;) А коа му побарала развод он се влечел сигурно ко куче по неа, ставајќи ги децата како изговор како и повеќето мажи со такви афинитети.

    Жените треба да одат по теретани и да се хранат здраво за нивно задоволство од сопствениот изглед и нивно уживање во сопственото добро здравје. Кому му одговараат такви какви што се, добро, кому не-постои и развод. А к**вински да се криеш со некоја љубовница, те праи поголема к**ва од швалерката.

    Не дека не треба и на мажите да им бидеме убави. Но, на вистинскиот маж, нема потреба да му се покријат очите кога покрај него ќе помине некој “авион“. Тој е повеќе од бедна животинка која трча по секој нагон.
     
    На ilipili, lolyta777, Annath и 7 други им се допаѓа ова.
  6. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Мислам дека нема потреба од полово разграничување на оваа тема. Мажите не изневруваат повеќе од жените и обратно. Еднакво е.
    Муабетот за теретаната беше само пример за да стигнам до поентата дека прво својот двор треба да се гледа, зашто се кладам во животот свој, дека најмалку 5 девојки од овие кои коментирале на Стојменовска дека е курвичка, својата врска ја немаат поставено на здрави нозе, или тие изневеруваат или нив ги изневеруваат, што му доаѓа исто. :)

    И мажи речиси никогаш не бараат развод, зашто знаат дека љута жена во хистерично расположение е пострашна од сите вратари кои стојат во сабота навечер пред Колосеум... заедно. :)
     
  7. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Жити се, :^) толку ако им е страв тогаш како не им е страв да изневеруваат.
    И кога веќе не ограничуваме полово, тогаш не само жената и мажот треба да се потруди, дали физички дали емоционално било како. И ако му смета нешто тогаш да биде маж да и каже дека му смета, онака како што бил маж да ја изневери, т.е да побегне од проблемот.

    Значи тој не е јунак, како што сфатив дека сакаш да го претставиш, туку кукавица. И тоа недозреана. :!:
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.495
    Допаѓања:
    8.332
    Пол:
    Женски
    Aбре шо се коментира кога во нашиов век немало верност ниту некогаш имало бааѓи верност?Mногу се ретки луѓето што не изневеруваат,мене едно не ми е јасно пред да стапат во брак ренде се праат демек мениш разни партнери и увото те боли ,за двата пола поеденакво кажувам а после во брак ги боли како мислиш дотичниот или дотичната била само со нив .Eпа ,кој што си сее,тоа ќе си жнее.A за одржавање тело и одржавање врска брак поеднакво треба да се трудат двајцата партнери и доста со тоа балканско величење на мажот ,баш како што кажа Tеси !
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Самиот наслов го бара тоа Captain. Врска со оженет човек. Се согласувам дека е еднакво, ама тој став би бил посоодветен во темата Брачни неверства.

    Е сега и ова е разграничување. Има помирни и поагресивни и меѓу мажите и меѓу жените. :)
    Мене лично, никогаш гордоста нема да ми дозволи во таква ситуација мм да ме види лута и у хистерично расположение. Надворешната реакција на индиферентност (ма колку и да вријам однатре) и ладното „добро“ кога ќе му ја прифатам понудата за развод ќе му е доволна награда од мене.
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    ау бре мила што ароганција ке беше ова КОСАТА во раце ке и ја дадеш, а да му го исечеш на мажот твој?
    не е таа што го киднапирала, му дала вијагра и го силувала.
    полека и без навреди вакви од типот“ не си тачна“ сватете дека мажите се криви, па после жените и на крај швалерките
    Искрено мм ова да ми го нправи мене, јас на неговата швалерка ке му го испратам со куферите и крај, чак и 200грама кафе ке и купам и пакет аспирин
     
  11. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Да бидеме искрени, овие болдираниве делови, баш и ми немаат врска.
    Ако ги погледнеш темите во брачни неверства или дали ме изневерува итн ке видиш дека баш таквите мажи ( во голем број) не си ги милуваат жените, не ги бакнуваат и не ја делат постелата со нив ( мислев на сексот), за тоа да не се залажуваме ако не ја сака и не му е привлечна не го прави тоа, па затоа машката кукавица си бара авантура надвор а домакинка дома. И не е вистина дека си ги сакаат жените, ниту Швалерките, дека таквите кукавици се егоисти и се сакаат само себе
    Пред некое време прочитав од едно маШко-разведен, кој кажа“ БИВША ЖЕНА И БИВШО ДЕТЕ“
     
  12. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Убаво кажано,бара авантура!
    А домакинката да за дома е,но таа секогаш е на прво место.Таа е претставителна.На сите семејни собири тој со неа се покажува,на секакви свечености тој оди под рака со неа,кај семејните пријатели со неа оди на ручек,во посета на нејзините/неговите родители тој со неа оди,на родителските средби во училиште..и има уште мн примери.
    Сума сумарум за сите клучни работи,таа е прва.
    А дека е местото на љубовницата?
    Кришум кога жената не е дома или спие,или е во комшии на кафе да и телефонира?!
    Со изговор дека има мн работа и ќе задоцни,ќе ја посети?
    Ќе ја одведе на ручек на место надвор од цивилизација за да не го види никој?
    Ќе изнајме 'апартман' во хотел со -1 ѕвездичка за да се видаат?!
    Да не се залажуваме,и да генерализираме,дека секако има исклучоци,но поголем дел од тие швалериштата,никогаш нема да го остават семејството за некоја дроља.Дека нели чим е во врска со женет,се знае каква личност е таа.
    А за мажите шо посегнуваат по авантури надвор од бракот,кажав претходно-олоши,од најлошиот вид.
     
    На z13ca и okcenzi им се допаѓа ова.
  13. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    така е мила до збор и да нашиве мажи нема да се сменат се додека ние жените голтаме многу и замижуваме
     
  14. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Љубовта е слепа! :P :D
     
  15. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.837
    Допаѓања:
    2.073
    Nesto, ke kazam vo vrska so toa, sum pisuvala na postovite mozes da vidis.Se slucija mnogu raboti od togas. N kratko.Ne se gledam poveke so toj covek, pricinata ne ja zna, sakam da ti kazam, najpaetno. bidi poveke poveke prijatelka nego ljubovnica poveke ke te ceni, so tia sto, ako sakate nekogas da se gledate, povremeno, ne praktokuvaj telefonski povici da se slusate, sekoj den, gledaj da se svede, toa na miimum, ako e toa sto ja zboris celava rabota, sakam da ti kzam nesto od iskustvo, nemoj da dozvolis nikogas da se zaljubis vo toj covek, tebe mnogu poveke ke te boli, otkolku nego osven ako e epten zaljuben, redok slucaj, posto na nego sekogas ke mu bide polesno da te ostavi. Ako imas nesto vo vrska so ova repliciraj,no vistinata e taa.
     
  16. Sherryl

    Sherryl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    147
    значи најмалку ги обвинувам швалерките-тие си ја добиваат својата клазна со тоа што му се посветуваат на човек со кој немаат иднина пошто тој си останува со семејството. а и да се разведе кој и гарантира дека истото нема да и се случи и нејзе- бидејќи нели потоа таа ќе биде сопругата а друга-љубовница....

    значи ако мажот е таков и си бара авантира “од страна“ ако не е таа љубовница и ако таа го одбие, тој ќе си најде друга и пак ќе изневерува......
     
  17. NakedTruth

    NakedTruth Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    аууу пу пу скраја да е никогаш вакво нешто! Не гледам цел ни поента,со оженет бе?! мислам стварно!!па тоа треба нешто да ти фали у главата.Па греота е бе луге,да растуриш семејство :( стварно не можам да ги сванам девојките кои се впуштаат во таква врска... катастрофа.Јас бегам од таквите кои имаат женска па изневеруваат а камоли оженет...разврат!!!
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Можеби ке бидам офтопик ама морам да го кажам ова.
    Добро бе жени,имате вие грам почит кон самите вас?!.. За другите не ни прам муабет.
    Како е можно да го понижувате цел женски род, па еден брак или врска не останала салам само поради истата причина.. Каде е љубовта? Емоции,чувства..?! Човек да се плаши да влезе во нормална врска, па вие сте тие што кукате цело време како ве изневеруваат, се притресувате со другарките како будали (извини ме на изразот), кога ке најдите вие некој нормален кога поддржувате ваков чин и си следите од страна како да е најнормална работа... Ало!! Па дај ако не,зошто постои љубов,зошто деца?
    ЗОШТО цело време ние жените да бидиме омаложувани, изиграни, исмејувани од некоја курва што не вреди ни 5 пари! ДАЈ опрајте си го паметот, животот е тркало,денес мене,утре тебе!!
    п.с Секоја чест на исклучоците! ;)
     
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.360
    Допаѓања:
    83.847
    Пол:
    Женски
    Моето мислење го делам со тебе, не ми се јасни таквите девојки што се впуштаат во таква авантура па дури и нешто посериозно ЗОШТО ? Има жена дете и иде се е** со тебе :x и она тоа си го вика љубов , многу е мил нежен ГОСПОДИ БОЖЕ . Ама ќе те испрати тебе ќе си замине во креветот на својата жена и ќе си ги гушка децата .
    Секогаш ставете се на место ВАС да ве изневеруваат на таков начин како би ви било :fubar:

    Едно големо НЕ за Врска со оженет човек !!!
     
  20. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Dear Girl...

    1. Мажите во Македонија ретко си ги остават женити и децата за друга.
    2. Зошто мислиш дека ќе остане со тебе и нема да те вара со некоја друга? Ако си ја изневерил жена си зошто не би те изневерил и тебе?
    3. Утре ти кога ќе имаш ќерка и кога нејзиниот маж ќе ја вара како ќе ја посоветуваш?
    Затоа берете памет и најдете си некој рамен на вас и на ваша возраст, а не да си го губите времето со нив. Тие пак ќе си се вратат назад кај жените вечер и Нова Година и Божиќ со нив ќе си прославуваат, вие ќе си останете во лажна надеж дека некогаш ќе се разведат и времето и убавината ќе ви измине и после ќе се каеш дека си изгубила 4-5-10 година подарувајќи му ја младоста, а за возврат си добила што?
    Кај бев никаде, кого видов никого, што направив ништо...