1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    pa vaka......
    so decko mi si imame odnosi ne mn dolgo vreme no sekoj pat koga me prasa kako bese mu velam super
    nz koga i dali sum doziveela orgazam ili nema ni o osd toa
    ve molam kazete mi kakvo e toa cuvstvo i kako se doziveuva??? :|
     
    На Ceci16, Cecko85, Damijan и 6 други им се допаѓа ова.
  2. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    spored mene najdobar nacin da doznaes sto e orgazam e da se samozadovouvas toa e nacin da se zapoznaes samata sebe erogenite zoni , na kakvi dvizenja i dopiri "odlepvas" probaj :)
     
    На Ceci16, POLICEMAN, Cecko85 и 15 други им се допаѓа ова.
  3. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    2.745
    Ako neznaes dali si doziveala-veruvaj mi NE SI DOZIVEALA :D Imas dobar sovet od malecka15 i ja bi ti go preporacala istoto,samozadovoluvanjeto e dobar nacin da se zapoznaes sama,svoite erogeni zoni i sto te izluduva,pa taka ke mozes da mu dades i mali instrukcii na tvojot decko kako da te dovede do orgazam ;)
     
    На Cecko85, Saren petel, rasturac и 6 други им се допаѓа ова.
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    da i jas ponekogas dozivuvam ponekogas ne,mnogu loso se cuvstvuvam koga ne dozivuvam ;( dali znaete nekoe jadenje sto ja zgolemuva zelbata za sex?
     
    На Damijan, aleksovski, butik и 2 други им се допаѓа ова.
  5. majami

    majami Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    eve ti link za dietava i mislam deka vredi da se proba :) ja sekoj den mislam dali da pocnam ili ne? ama Orgazam e mnogu jaka stvar,ja prviot pat sum se raduvala ko dete na cokolado,mnogu bev srekna :D srekno i na tebe i opusteno!Ako proba nekoj neka kaze dali deluva taka kako sto treba?!

    http://www.lepotaizdravlje.rs/ljubav_i_sex/seks/hrana_za..._orgazam!/759
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    ej a moze li majami da ja napises tocnata adresa zs na taa nis ne otvara :roll:
     
    На butik му/ѝ се допаѓа ова.
  7. alice

    alice Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    62
    Јас првиот оргазам го доживеав дури по неколку години секс со мојот партнер. За мажите е многу полесно да доживеат оргазам, а за нас е малку покомплицирано. Секако е точно дека прво ќе мора малку да експериментираш со самозадоволување, а исто така и да ја откриеш позата во која можеш најлесно да го дожиевееш. На пример јас не можам во секоја поза да свршам, најлесно свршувам кога сум врз партнерот. А исто така доста ќе ти помогне и доколку за време на сексот партнерот (или пак ти) ти го стимулира и клиторисот. Верувај ми, не може да нема ефект. Факт е дека 10-20% од жените никогаш не доживеале оргазам во својот живот, а околу 40% го глумат. Јас мислев дека ќе бидам од тие 20%, но доколку не се откриеш самата што те задоволува и не му укажеш на партнерот што ти годи, тешко ќе дојдеш до оргазам. Мада оргазмот не е единственото убаво нешто во сексот, може да се ужива и без него, сепак чувството е прекрасно.
     
    На Adrijan(a)., Овесна снегулка, butik и 8 други им се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Па најчесто не доаѓа до оргазам заради неопуштеност,дофокусираност од себе и своето уживање,а фокусираност на изгледот,партнерот и тоа што го мисли во моментот,а впрочем не мисли и не гледа толку многу колку што мислиме ние жените,цела крв му е на едно место во тој момент нели?! :lol:
    Друг проблем е што целиот чин го гледаме како битка до нешто во случајов оргазам.Кога нешто е задолжително,знаеме,секогаш оди потешко макар што и би донело задоволство.Така да ... пробајте да уживате во целиот чин без главна цел-оргазам и сам ќе си дојде,што би се рекло непокането. :D
     
    На Овесна снегулка, butik, Erena и 2 други им се допаѓа ова.
  9. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    vi blagodaram no me interesira i nesto dr. a dali nekoja tecnost kako kaj mazite treba da ima ili ne,zosto sekoj pat osven sto se nalaznuva na krajot ima i nesto dr ne znam kako da go opisam,i kakvo e custvoto togas???? :oops:
     
    На Cecko85 и butik им се допаѓа ова.
  10. alice

    alice Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    62
  11. nasmejse

    nasmejse Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    27
    Евче, во сексот треба да уживаат и двата партнера. Со тоа што му викаш дека било супер, а не било, нема да се подобри ситуацијата. Прво и основно е да бидеш опуштена. Не треба да ти е срам да разговараш со него. Доколку и двајцата сте неискусни, заедно експериментирајте. Пробајте со подолга предигра, откријте што те возбудува најмногу. Инаку самото свршување е ментална вежба ... се е во мозокот. Доколку за време на сексот мислиш на други работи и не се препуштиш нема шанси да доживееш.
    Што се однесува до прашањето за секретите не те разбрав баш најдобро и неможам да коментирам.
    Само напред ;)
     
    На butik му/ѝ се допаѓа ова.
  12. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    cokolado pred ucenje a sladoled pred sex, najdobra kombinacija - cokoladern sladoled:)))))))))))))))))))))))))))))))
     
  13. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    pa za sekretite sakav da prasam kako kaj momcite imali i kaj nas takvo nesto
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ma4os

    ma4os Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    znaci iscedokot,individualno e kaj sekogo..Znaci,sekoja zena razlicno go dozivuva (ako go dozivee :D ).A za da go doziveete vi preporacuvam-opustete se i ne se preokupirajte so izgledot,vestinata,pozata.......tuku predajte im se na emociite,tie neka bidat vasiot vodic ;) pozz
     
    На miki1979, Cecko85, Willbeokay и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    begaj na vreme stom sega nemas nema ni da imas ,a sto maz e da prasuva kako bese ,neka e dovolno maz pa da znae kako treba za da bide se dobro uffffffffff od ova mi se ezi kozata samo tie i tie
     
    На bube *, Golemiot Brat, Toxicna и 4 други им се допаѓа ова.
  16. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    male pa samo ovoj odgovor ne go ocekuvam pa jas go sakam i ne sakam da go ostavam zaradi toa se nadevam deka ke se desi i kaj mene male me utepa so toa
     
  17. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Abe src ne e da te otepuvam ama mislam deka natamu seksot e toj sto ja odrzuva i vrskata i brakot a maz kako maz treba da znae sam kako da te natera da svrsis a ne ti da mu kazuvas ,nevikam da ne go sakas ama sreco opraj go malku ako sakas da ostanes so nego mislam nateraj go neka istrazuva toj a ne ti da mu serviras se i na kraj toj srecen i zadovolen a ti cudi se kako e da svrsis,a ne e resenie da se zadovoluvas sama ,mozes samo dokolku sakas da ja sporedis razlikata i da pocustvuvas kako e ,seksot e stvoren za dvaica i ako edniot ne e zadovolen toa ne e seks ,mislam deka me razbra sto sakam da ti kazam neli,ti posakuvam mnogu ubavi momenti
     
    На Dreamgirl90, Golemiot Brat, FallenAngell и 5 други им се допаѓа ова.
  18. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    ej fala vo pravo si stvarno te razbiram sto sakas da mi kazes ke probam pa ke vi kazam dali nesto ima od seto toa efekt ja se nadam deka ke ima pozzzzz
     
  19. nasmejse

    nasmejse Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    27
    Да! И кај нас има, но индивидуално е колку. Доколку нема воопшто, значи не успеал ни да те возбуди, а камоли да те доведе до оргазам.
    Мој совет е сепак да си направиш муабет со него. Може и тој не е толку искусен за да може да знае дали тебе ти е убаво или не.
    Поздравче и се најубаво ;)
     
  20. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    sum pravela muabet so nego me prasuval no mene mi e sram da mu priznaam deka nema nisto od toa sto go ocekuva da go slusne.i na dvajcata ni e prv pat mislam ne sea po odamna go pravime toa no prv so koj imam odnosi krivo mi e sekoj pat koga toj prasa do koj stpen na ubavo ti bese a jas moram da go lazam :(
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.