ТЕМА: Помош за проектни задачи

Мислење 07 Мај 2010, 21:01

caccy напиша:mi treba pismena za...SAKAM DA BIDAM ili MOJATA IDNA PROFESIJA...aj pisete ako znaete nesto

Сама треба да си одлучиш што сакаш да бидеш, јас сакам да бидаm туристички водич или сметководител. Малку различни се професииве ама и јас сум таква. И да не знаеш што да пушуваш сепак отвори ја тетратката и почни да пишуваш она што го мислиш во моментот за таа тема. Верувај ми ќе излезе состав за 4ка или 5ка. Само пробај ;)
Аватар на корисникот
zvezdakoska

Зелено цветче
 
4771
Мислења: 777
Зачленет: 14 Апр 2010, 18:44
Локација: here, there, somewhere ...
СликаСакам барем еден ден да имам волшебно стапче

Мислење 07 Мај 2010, 21:06

Ова ме потсети дека имам проекна која треба да ја предадам до 20ти месецов. викендов ќе одвојам по некој саат за да ја сработам :?:
Аватар на корисникот
zvezdakoska

Зелено цветче
 
4771
Мислења: 777
Зачленет: 14 Апр 2010, 18:44
Локација: here, there, somewhere ...
СликаСакам барем еден ден да имам волшебно стапче

Мислење 07 Мај 2010, 21:17

zvezdakoska напиша:
caccy напиша:mi treba pismena za...SAKAM DA BIDAM ili MOJATA IDNA PROFESIJA...aj pisete ako znaete nesto

Сама треба да си одлучиш што сакаш да бидеш, јас сакам да бидаm туристички водич или сметководител. Малку различни се професииве ама и јас сум таква. И да не знаеш што да пушуваш сепак отвори ја тетратката и почни да пишуваш она што го мислиш во моментот за таа тема. Верувај ми ќе излезе состав за 4ка или 5ка. Само пробај ;)

hmmm..ke probam...ama nema da napisam bas mn ubavo...ako ti tekne nesto do utre pisi ako sakas :D :D
Аватар на корисникот
caccy

Фем почетничка
 
00
Мислења: 4
Зачленет: 06 Мар 2010, 21:04

Мислење 08 Мај 2010, 11:24

devojki :hai: da ne znaete kade mozam da najdam materijali za temata kolektivni dogovori i sindikati, moze i konkretno za makedonija.... :^)
Klara20

Фем почетничка
 
20
Мислења: 38
Зачленет: 03 Мај 2010, 12:01

Мислење 08 Мај 2010, 11:43

http://www.ess.mk/default.aspx?item=page&itemid=72

Побарај на овој линк ;)
Аватар на корисникот
Nina24

Зелено цветче
 
301188
Мислења: 667
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:32
Локација: Скопје

Мислење 18 Мај 2010, 14:55

Nina24 напиша:http://www.ess.mk/default.aspx?item=page&itemid=72

Побарај на овој линк ;)

Fala mnogu, duri sega go vidov linkot :))
Klara20

Фем почетничка
 
20
Мислења: 38
Зачленет: 03 Мај 2010, 12:01

Мислење 23 Мај 2010, 12:49

Здраво... има ли некоја од вас состав за Моравската мисија?

правам писмена по македонски јазик во петок па би било сyпер некој да има од вас тема за да ми помогне :)

благодарам однапред...
Аватар на корисникот
KejtiKaulitz

Сино цветче
 
3016
Мислења: 177
Зачленет: 12 Фев 2010, 19:48

Мислење 23 Мај 2010, 13:02

Имам правено на тема „Кирил и Методиј - основоположници на словенската писменост и култура “, ама малку ја имам спомнато Моравската Мисија а и целиот состав е онака повеќе раскажувачки. Можам нешто околу воведот да ти помогнам , за Кирил и Методиј нешто ова она, ако сакаш :D
Аватар на корисникот
Unfaithful18

Жолто цветче
 
950489
Мислења: 2367
Зачленет: 11 Јан 2010, 14:57
... И бричот падна на колена пред зборот. Те преколнувам кажи како да се наострам како тебе. Сакам да колам без да пуштам крв...


Слика

Мислење 23 Мај 2010, 15:11

може :)))
Аватар на корисникот
KejtiKaulitz

Сино цветче
 
3016
Мислења: 177
Зачленет: 12 Фев 2010, 19:48

Мислење 21 Јун 2010, 11:09

е па вака, мене не ми треба проектна туку семинарска :D ако може некој да ми прати во лп ако има нешто готово на англиски поврзано со економија и маркетинг (давам друга семинарска за возврат) :D ви благодарам најмногу :*
Аватар на корисникот
Lina24

Жолто цветче
 
417241
Мислења: 2234
Зачленет: 26 Фев 2010, 23:29

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Bebipapa, Freja.Stella, Yahoo [Bot] и 42 гости