1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инфекции

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од vesnicamk, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @CrazyGirl15, инсистирај утре да те прими, не чекај ни ден! Штом има крв, и да не си бремена, нема време за чекање-веднаш мора да ти земат брисеви и да ти дадат терапија!
     
  2. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.786
    Тогаш, прави одмивања со камилица или вода со сода бикарбона надворешно барем црвенилата и чешањата може ќе се намалат да не ти ствараат стрес до петок. И што има врска ако примаш вагиналети во бременост? Ако има инфекција ќе примаш и вагиналети и антибиотик, докторот си знае што треба. Сигурно е подобро терапија отколку некоја летална инфекција по плодот.
     
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Фала ви на советите , инаку крвот прекина веднаш другиот ден веке немав крв , веројатно бил од чешањето .. Сепак ке видам што можам да направам за преглед за утре , ако неможе , ке се одмивам со камилица .. Фала уште еднаш , ке ви пишам што ке испадне .
     
  4. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @CrazyGirl15, ако нешто мрчат од кај гинекологот и се вадат дека немаат место за да те примат- направи драма! Кажи дека е итно, дека имаш крв, дека ти е страв за бебето па ако треба и развикај им се таму! Така мене еднаш со болки ме закажаа за две недели па кога отворив уста, да видиш како ми најдоа термин уште истиот ден.
     
    На CrazyGirl15, Winter Lady и blueberry93 им се допаѓа ова.
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    @Nausicaa ти благодарам за споделеното искуство , ке се јавам утре во ординацијата , не би требало да има проблем , ама ако нешто испадне неочекувано , ке им викнам малку .
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Само да ве известам , бев на гинеколог , за срека моја немаше гужва и веднаш ми зедоа брис , и матичниот се сомнева дека е кандидата , само резултатот треба да потврди :) ке го земам во четврток околу 10 часот , а до тогаш ми препорача одмивање со концентриран чај од камилица и сапун бекутан , користење улошки и канестен маст :)
     
  7. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.091
    Пол:
    Женски
    Јас имам некоја инфекција изгледа , бев на гинеколог таа потврди рече имаш инфекција, примав терапија и вагиналети и апчиња но јас не се осејкам добро кога имаме односи има едно три недели, како да ме набива нешто од внатре како кој знае што имам, маж ми ништо не осека нормално вика, јас и ксжав и на докторката ме провери вагинално исто рече инфекција,,, незнам ни јас, дали на некој се случило вакво нешто ?
     
  8. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Провери да немаш внатре топче ?
     
  9. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.091
    Пол:
    Женски
    Проверив нема ништо освен инфекција,,,јас секогаш сум имала инфекции но не вака како сега
     
  10. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Што таблети пиеш ако не е тајна? Јас неодамна имав инфекција, бев речиси отечена во внатрешниот дел а да додадам на тоа и гној.
    Зошто не користиш ладни облози на пр. Acidi Borici? ја вади жештината од отокот и од она кое ти се појавило, плус Цефалексин, Флажил, и имаше некои други капсули, ама не се сеќавам како се викаа, името им почнуваше на А, јас тие последните ги користив но и другите вршат работа.
     
  11. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.091
    Пол:
    Женски
    Флажил ми даде и вагиналети и апчиња да пијам , прв пат слушам за такви ладни облоци
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Флажилот ќе ти помогне, но употребувај го и тоа Ациди Борици, на памук, чист памук, има многу помош од него.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.091
    Пол:
    Женски
    Ке пробам фала многу
     
    На Petar80 и JustFun им се допаѓа ова.
  14. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Ако те интересира нешто повеќе слободно пишај ми лична порака. Веке долго го имав тој проблем.
     
    На Antebellum и Petar80 им се допаѓа ова.
  15. Menasss

    Menasss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    39
    Здраво дами,еве и јас со моите проблемчиња на оваа тема:)ако некој имал сличен проблем како мојот нека споделе искуство.Јас сум 4 и пол месеци породена и уште немам добиено ми рекоа рано е за ПАП тест,а иначе имам доста непријатна миризба на секое мокрење ,што ми е многу чудно и непријатно ..што може да е тоа и како да се спрече.поздрав
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Треба да испиташ брисеви. Можеби се работи за бактерија.
     
    На Petar80 и Menasss им се допаѓа ова.
  17. Menasss

    Menasss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    39
    Да мора да средам тоа,ви благодарам !Имајте убав ден
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Јас после породување испитав комплет брисеви. Направи и вагинално ехо. Јас направив комплетен преглед.
     
    На Petar80 и Menasss им се допаѓа ова.
  19. Menasss

    Menasss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    39
    Малку сум неодговорна кога станува звор за мене,секогаш се ставам на втор план.:)утре одам со сигурност..:)
     
  20. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Мислам дека имам инфекција но незнам од каде и како. Не сум имала до сега сексуални односи само си ја имам миксано. Но веке 3 месеца не е престанало да ме чеша вагината и кога одам во вц и кога се бришам имам некакви грутки. Во почетокот мислев дека е од тоалетот но не е го сменив и тоалетот. Многу ме чеша а и некако имам мали ситни брученца а и јазиците на вагината на горниот дел ми се црни. Неможам да и кажам на мајками ке се посомнева дека сум имала односи. А и заборавив да напоменам дека нон-стом во денот барем едншка имам бело прање и многу лошо ми мириса!

    МОЖЕ НЕКОЈА ПОМОШ КАКО ДА ПРЕСТАНЕ ТОА ? :D
    ви благодарам однапред
     
    На Tamatam му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.