1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Marinelce92

    Marinelce92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    16
    неможам да ставам слика, па еве цел профил :D кој доктор прави нешто приближно вакво -> https://instagram.com/meoow6/ девојкава пред година дена имала многу лош нос, сега и е прекрасен, целиот изглед го менува
     
  2. az21

    az21 Нов член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Извинете али сакав да ве прашам кај Даскалов подобро е во Ремедика да те оперира или кај неговата приватна амбуланта ?! или пак сеедно е?
     
  3. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
    Јас пред 2 ипол години имав собраќајка ,при тоа носот ми беше скршен лом ..во л:(онгета ,и некако се опраи за надворешен изглед можам да кажам е поубав од порано ,мегутоа неможам да дишам од тогаш воопшто.ВО почетокот мислев дека ке биде ок ,дека ке се среди,дека е од тоа што ми бил скршен,и не превземав ништо туку ставав солени капки,,,,,,,кога дојде зима скроз неможев да дишам почнав да користам бенил капки ,правев инхалации кои не помагаа многу и за да не користам бенил нон стоп дека се штетни ми дадоа и спрејови.Потоа бев ок пак дишев нормално .Ама при секоја промена на клима,настинка и слично пак со капки си седев.ако не ставам капки не можам ич да дишам .и еве сега летово бев на одмор на море,и ко демек сите ми збореле од морето носот ок ке ми бидел,тоа полошо испадна,ми се затна скроз повторно така што еве од кога сум вратена од одмор сум со бенил ,одам по лекари пак спрејови ставам,дури и ми дадоа апчиња за алергија дека имало можност да е алергија ама пиев неколку дена и прекинав,сега направив денес компијутрерска томографија,и тој што ме снимаше ми рече дека немало нешто страшно дека имам слободен простор да дишење ама не е како пред собракајката,и запримети циста на лев максиларен синус ,ама ми рече да си одам кај мојот специјалист да види тој најдобро бидеќи тој не е за таа гранка.Незнам што да речам ке одам секаде кај што треба за да откријам што е .дали се синуси ,дали е алергија,дали девијација,дали незнам више.............ама многу сум нервозна воопшто неможам да дишам имам секрет кој што е во голема количина и кога ке ставам капки тој секрет ми пага во грло,ужасно мие !ако има некоја ваков проблем ,или знае нешто за ова нека пише..................:(
     
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Јас во Април оперирав лев максиларен синус , кај мене беше многу загное , е тоа беше болење ненормално , нон стоп бев затната на таа страна едвај дишев и јас . Операцијата како таква не беше болна (иако се разбудив 4 пати во текот на зафатот ) после тоа ми дадоа нешто во вена за смирување на болки , па не се ни чуствуваше , е после со вадењето на дренот на два пати мислам дека умирав таму . Еве после некој месец од тоа можам да дишам скоро никогаш не се осеќам затнато но повремено иам по мала болка , хирургот ми рече дека е нормално до година дена да биде . Иначе се оперирав на Максилофацијална - Државна , ме оперираше д-р Русе и од се срце ти го препорачувам
     
    Последна измена: 29 август 2015
  5. Abo

    Abo Нов член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Zdravo. Sakam za sobet da prasam , dali Dr. Daskalov e stvarno najdobar ? Sakam nosot da go operiram i cenata ne mi e bitna, VAZNO mi e koj e najdobar ?
     
  6. Abo

    Abo Нов член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Cao da te prasam a dali tamo vo Belgrad lezese 10 dena vo bolnica ? I imas li Kontakt broj so toj dr ?

    Sakam da go spodelam svoeto iskustvo so korekcija na nosot. Nosot mi bese uzasen problem pocnuvajki od ranoto detstvo. Podolgo vreme planirav da go operiram no nekako ne mi odese od raka da najdam doktor. Vo Makedonija gi pominav site plasticari, i ne bi sakal da ogovaram so iminja ama pojma nemaat sto zboruvaat. Nekoi od niv se maftaat so sliki pred i potoa ama koga ke fatite pojaka vrska kaj niv site se obiduvaat da ve razubedat za operacija zasto ne se bas sigurni deka ke izleze kako treba. Slucajno zapoznav edna srpska pejacka i mi kaza deka najdobar doktor na balkanot za nosevi e Dr Gacevic vo klinikata adonis vo Belgrad. Zakazav pregled i odma svativ deka toa e toa. Pred operacije te crta so flomaster i se dogovarate pred ogledalo kakov da bide nosot. Celata bolka e ubodot vo vena na edna specijalna igla preku koja primate anestezija. Anesteziologot vo bolnicata e edna zena, ne mozam da se setam kako se vika, ama odma posle operacijata si skroz buden a za eden sat ili dva stanuvas od krevet. Se lezi edna nok vo bolnica. Nema nikakvi post operativni bolki. Nosot mi e bas onakov kako sto go zamisluvav da bide i uste ednas da treba da se operiram toa sigurno ke bide kaj doktor Gacevic vo Belgrad. Cenata e od 700- 2000 evra vo zavisnost od toa dali ke se krsi samo rskavica ili i rskavica i koska. Jas plativ 2000 i neka mu se alal na doktorot, go zasluzuva sekoj cent. A so operacii vo makedonija, licno mislam deka se na vas rizik i ako nesto ne bide kako sto treba sami ste si krivi.[/QUOTE]
     
    На Asja му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Abo

    Abo Нов член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Imas Kontakt broj od toj Doktor i dali lezese tamo vo bolnica 10 dena ili si otide Doma ?
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ti ocigledno ne gi citas mislenjata,ti pisal deka edna nok lezela vo bolnica.
     
  9. Lila15

    Lila15 Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site,bidejki sum na cekanje za operacija na nos kaj Dr Lidija Dubrovska,ako nekoj ima kontakt tel od nea,sakam uste endas da rzagovaram so nea pred da odlucim definitivno da se operiram,gi procitav skoro site komentari i gledam nekoj ja fali a nekoj se zali od nea,a iskreno perv pat koga ben na pregled so termin preku maticniot,ne i ostavi dobar vpecatok,samo nekako brzase,pa nemam kontakt tel za da mozam direktno da mu se javam,...fala od napred :)
     
  10. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Па ако ги прочиташе мислењата, ќе знаеше дека Зор (мислам така и беше никот), ептен се пожали од лошата корекција од таа докторка. Дури отиде и на ревизија во Београд од што беше разочарана. Значи не е поентата само да отидеш кај некој, па ај ако не ја погоди он, пак ќе правиш операција кај друг доктор ли? Со памет, само тоа ќе ти кажам, пошто од нормален нос може да се чудиш што ти направиле.
     
  11. Lila15

    Lila15 Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски

    Blagodaram blueberry93,tocno e i go procitav komentarot no imase i komentari so pofalbi,a jam ne pravam operacija od radost,tuku imam problem so sinusite zaradi sto imam deviacija na nosot,znaci moram da se operimam i zaradai zdravstveni i esteticki problemi,a nemam tolku pari za privatno da pravam operacija :?:,a na druga strana imase komentari so loso iskustvo i vo privatno sto napravile operacija...jas uste ne sum resena dodeka ne zboruvam so doktorkata a imam namera da otidem i vo Remedika i Sistina samo za pregled i mislenje,pa ke vidime..|(...

    P.S Ako ima nekoj kontakt telefon od Dr Lidija Dubrovska ve molam pisete ili tuka ili vo inbox,ke vi bidam blagodarna:|
     
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Значи ја станувам веќе досадна на темава, нонстоп се повторувам, ама едноставно не сакам некој да помине низ кошмарот низ кој поминував и јас.
    Една девојка со која контактирав по ЛП и која беше цврсто решена да се оперира, откако и објаснив каква е ситуацијата се откажа.
    Едно е да имаш желба и убаво да ја знаеш работата на секој доктор, да имаш истражено и искуства и слики пред и потоа итн.
    На темава баш за таа докторка има напишано доста лоши искуства
    http://forum.femina.mk/threads/Корекција-на-носот.515/page-14#post-292084
    http://forum.femina.mk/threads/Корекција-на-носот.515/page-53#post-2325868
    http://forum.femina.mk/threads/Корекција-на-носот.515/page-41#post-1463089
    http://forum.femina.mk/threads/Корекција-на-носот.515/page-45#post-1730022
    http://forum.femina.mk/threads/Корекција-на-носот.515/page-49#post-1983024

    Сите овие искуства се кај доктор Дубровска. Ако сакаш поевтино на уво нос и грло оди си кај Јакимовска Фродита, Нетковски Јане, или ете некои ставија слики од Добри Стоименов, па ако ти се допаѓаат оди таму.
    Мене после корекцијата дома ми рекоа па што си коригирала (и после првата, и после втората). Речиси никој нема да препознае некоја голема разлика. Мене после втората операција носот ми е речиси ист како и пред воопшто да се оперирам. Додека пак после првата операција иако јас отсекогаш имав тесни ноздри, ноздрите ми беа пошироки со в-деформитет, отстранета 'рскавица. Не можев ни да се гледам во огледало, иако отсекогаш носот во анфас ми беше супер.
    Така што најдобронамерен совет:
    1. Размисли за сите последици и реални можности носот да не ти испадне каков што сакаш
    2. Барај доктор од кој има најмалку незадоволни пациенти
    3. Никогаш не се брзај, затоа што избрзувањето кај било каков доктор, може да ти ја уништи целосно естетиката на носот.
     
    На ivi1987 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lila15

    Lila15 Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    E fala mnogu blueberry93 navistina se predomisliv,a gledam gi znaes dobro rabotite na ova oblast,jas sega sum na cekanje kaj dr Dubrovska i mi rekoa za 2 nedeli ke ti se javime za operacija dali moze direkto da se prefrlim kaj Dr Jane ili pak ke treba procedurata od pocetok cekanje so meseci (facepalm)...
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Да, нова листа на чекање зашто секој доктор си има своја листа на пациенти, ама тоа најмалку нека те загрижува. Пошто ако имаш неуспешна операција кај некој доктор, за да правиш повторна операција треба да чекаш уште 9 месеци.
    И секоја ревизија е поризична. Затоа никако брзање, ако не кај Јане, појди кај Фродита. Попристапна е, а исто квалитетно работи.
     
    На Lila15 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Olgitsa

    Olgitsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    797
    Дали знае некој колку би чинела таа операција од 1700 ден. кај Добри Стоименов, само без плави картони??
    Ви благодарам :)
     
  16. Lila15

    Lila15 Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo,pak ja sum tuka so prasanje:),koj ima info za dr prof Gabriela Kopacheva-barsova,mnogu ja falat,blueberry93 ima nesto da se kaze za doktorkata? pozdrav do site :)
     
  17. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Бегај каква Копачева, ќе ти го уништи личниот опис, ќе бараш после доктор да ти го врати стариот нос. :rofl:
     
    На Lila15 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Сакам да си направам, ама од дома ќе ме одселат ако им спомнам :D
    А и немам нешто многу за правење, така да страв ми е овде кај нас да не ме упропастат за џабе. Од ништо да направам нешто :tmi:
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lila15

    Lila15 Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ej imam golema maka navistina mi ostana ka Dr Jane Netkovski definitivno da idem pervo na kontrola pa da odlucim,veruvajte ne lesno :sweat:
     
  20. Inna123

    Inna123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    [/QUOTE]


    A сликичка да пуштеше да те видиме, пред и потоа :)
    И јас сум заинтересирана за операција во оваа болница.
    Поздрав