ТЕМА: Анксиозност

Мислење 30 Дек 2011, 01:15

Пепито, те читам сега и сфаќам колку вушност ти не познаваш сите нас иако не се знаеме лично. Навистина маките те прават искрен, а искреноста доведува до осознавање на една личност. Среќна сум што ни се вкрстија патиштата, без разлика што тоа е овде и под вакви околности. Респектот го заслужуваш ти! Ако тоа некогаш би се нарекло орден, јас со задоволство ќе ти предадам и лично ќе ти го врачам, за ако не знаеш, да сфатиш колку вредиш ....

Таци, не паничи душо, убаво ти кажа Ненушка, може да е само од парфем, стик или слично. Во секој случај на нероден Петко капа му кроиш. Ехеее колку жени имаат такви топчиња па си ги носат, па што?! Ништо страшно .. А може и да си умислуваш дека чувствуваш топче.. Не се секирај, ќе видиш дека се‘ ќе биде во ред ...

Сјело, мила моја, едвај чекам да дојдеш во Скопје, се надевам дека ќе ја имам таа среќа. Жал ми е што имаш период, но знам дека знаеш дека ќе помине, затоа што и само тоа е, период ...

485, ако ти дојдам ќе видиш како ќе почнеш да голташ .. :) .. Има веднаш светлина да те огрее и грлцето да ти се прошири, хехехехехе .. Знаеш шо, замисли си дека ме голташ мене за да ти се прошири гркланот, а јас како ѓавол со она стапчето како вила што е, те закачкам на на тоа петлето и и ти викам Wuahahahahahahaha .. :D ... Ми се спие ми се плаче, па тресам некоја зеленка .. ххахахаах ...

Ибанез душо, *Среќен роденден* , жива и здрава да си, своја на своето, без анск чувства и насмеана само како што знаеш ти .. :) ... Биди среќна и не дозволувај ништо на патот да те заустави. Oд срце ти посакувам само убави нешта ....

Поздрав до останатите девојчиња и момчиња.. Ако не се пишнеме до 2012 год. Ви посакувам да си ја поминете најубаво во друштво со најблиските, да си посакате само убави нешта, здравјето да ве служи до 101 и назад, а насмевката да ви биде секојдневие .. Имајте среќна и успешна 2012 година .. Секое добро, поздравинела, прекраснотијата Ваша ... :)
Tе гушкам и бакнувам, секое добро од мене ... :*
Аватар на корисникот
SanjaBucka

Сино цветче
 
458369
Мислења: 258
Зачленет: 24 Јул 2011, 01:15
Понекогаш кога ќе речам добро сум посакувам некој да ме погледне во очи, да ме прегрнe цврсто и да ми рече знам дека не си добро.

Мислење 30 Дек 2011, 03:09

ej zdravo na site koi ste clenovi na ovoj forum, dobro vecer ili utro...koj za kogo....jas od denes sum tuka so vas, nova. slucajno ja najdov ovaa strana i barajci resenie za mojot problem mislam deka go najdov tuka. gi citav site problemi vasi i se najdov i jas megu niv i nekako si najdov mala uteha deka vsusnost ne sum bolna kako sto mislev...deka umiram :( pred oklolu 5 g ne se cuvstvuvav dobro, ne mozev da podnesam bucava, koga odev dali vo kafic, disko, vo drustva ja celo vreme mislev na toa sto moze da mi se sluci, deka ke se onesvestam, kako ke me nosat vo bolnica sto ke mi se sluci, doma ne sedev sama obavezno imase nekoj do mene so istite misli, koga odev sama po ulica mi se secea nozete kako da ne se moi i mislev ke padnam sekoj moment, osekav bolka vo gradite pretezno kaj srceto, grutka vo grloto koga jadev veruvajte po sekoj zalak stanuvav setav da ne mislam deka go goltam da ne se zadavam, nemav vozduh, tesko disev, slaba koncentracija, kako blokirana imase momenti se osekav kako da ne sum tuka kako da se gubam, kako se mehanicki da pravam, boze......i pocnav po lekari....ispituvanja na krvna slika, brisevi, eeg na glava, ekg na srce....se bese vo red a kaj mene podobruvanje nemase. slucajno edna prijatelka mi kaza deka nejziniot decko imal problemi bil na psihijatar mi raskazuva koga ja se najdov tuka. po dolgo razmisluvanje otidov na psihijatar bez nikoj da znae zosto i nikoj ne mi veruvase site mislea od nervoza psihicki itn. psihijatarot me soslusa i vika ja sum zdrava seto na nervna baza mi apcinja paroksetin piev togas okolu 3 meseci i na kontrola mi vika super i veke prekinav a neli nisto ne mikaza zosto taka, kakva bolest e vsusnost mojata ako e. potoa bese se ok diplomirav na fax, se maziv, imam 2 godisna kerkicka i taman ovaa godina nekako mi stivnaa problemite i nervozite koi da ne pocnam i za niv gi imav premnogu...povtorno istite simptomi pocnaa so glavobolka koja mislev imam nesto bolna sum stignav i do skopje mi napravija KT na glava se bese vo red samo na eeg nekoi reakcii na koi nevrologot mi vika od nervoza i mi dade apcinja asentra da se smiram vikam ja ne se nerviram stvarno sega ne vo sto e problemot ne znam sto da recam. apcinjata ne gi pijam zosto citav spagaat vo grupata na drogi, stvaraat zavisnost i plus toa ne sakam voopsto da pijam protiv lekovi sum i imam strav od nesakani dejstva :( ne znam sto da pravam sama so sebe aj so glavava pomina mi olesna deka nemam nisto sega be boli vo gradite kaj srceto i osekam kako da me bode i sega me faka panika deka imam nekoja bolest na srceto, mana, ke dobijam srcev udar, zapuseni veni, arterii i sl....auuuuuuuuuuuuuuu si igram so kerkata i pokraj site obvrski na edna zena ja mislam negativno, veruvajte ne sakam, nekogas se boram da ne mislam, ete i sega nemam nekoi nervozi ama toa si se nasobralo i sega puknalo. a i se spremam pak da odam sega na eho na srce da vidam sto mi e....tuka najdov slicni so mojot problem i citav za tie panicni napadi verovatno i kaj mene istoto se slucuvano zosto ne mi go kazat toa tuku mi davaat za smiruvanje....zatoa resiv da vi pisam vas bidejci samo vie mozete da me razberete nikoj ne me razbira....odnapred vi blagodaram i bi sakala nekoj sovet da dobijam od vas..pozdrav do site
jasminajami

Фем почетничка
 
34
Мислења: 4
Зачленет: 29 Дек 2011, 18:02

Мислење 30 Дек 2011, 05:05

добре ни дојде на форумот jasminajami :) истите такви "симптоми" ги имав и јас бев де на еег ехо крвна слика тероидна жлезда и се нормално ама пак пикнато во главата дека нешто ми е. до пред некое време (неколку месеци) ми се вртеше цело време порадни анксиозноста а јас убедена дека имам тумор на мозокот и само читав на интернет симптоми на тумор и си ги поврзував со моите. сега тоа ми е веќе смешно :lol: исто имам кажано не сакам да пијам апчиња тоа мислам дека нема да ме изваде од паничните напади и секогаш кога ќе пијам апче ги читам несаканите дејства и сто пати ќе се премислам дали да го испијам. и самата треба да знаеш бидејќи веќе си го поминала тоа па не навраќај се пак кон тој пат, со тие симптомите дека те боде кај срцето и дека ќе добиеш срцев удар зошто да одеш на ехо кога се ќе ти покажи нормално. но ако мислиш така ќе ти биде полесно тогаш оди. обиди се самата да се убедиш дека ништо не ти е си била на толку тестови и се било нормално, и немој да седиш и цело време да имаш негативни мисли обиди се да ги избегнеш, играј си со ќеркичката едноставно прави работи што те прават барем малце среќна. и секогаш кога ќе имаше негативни мисли сподели ги со нас ние сме тука да ти помогнеме.
taci1 како што ти пишаја сања и ненушка да не помислуваш одма на најлошото таа грутката што ја имаш може да биде од различни причини и да не е ништо страшно, но сепак најубаво ти е да одиш на лекар да видеш што ти е.

јас па таман за нова година настинав :( но реков ништо нема да ме спречи за да одам скопје :lol: да си поминете најубаво за време на празниците и како што рече петра ќе си се дружиме со Игнор (игор) и нема да мислиме на ништо лошо!
Аватар на корисникот
Akana

Сино цветче
 
88162
Мислења: 134
Зачленет: 01 Дек 2011, 03:20

Мислење 30 Дек 2011, 07:16

Јасминајами иако ми е криво кога ке видам нови членови на странава сепак да ти посакам топло добредојде мегу нас душо,тука сме за се и сешто се разбираме потполно и те подржувам во се,еве прочитај за мене ако имаш време уствари сите постови али лично јас бев во многу тешка состојба бев едноставно решена дека чекам да умрам ми немаше спас од таа пуста паника и од тоа дека сум болна,се дур не седнав да расчистам со себе си и дур не тргнав на работа од тогаш да не се подречам добра сум не дека не ми доагаат моменти т.е секунди бидејки веднаш ги игнорирам и мислам дека ми е арно и ништо не ми е и ми успева.Ајде позитивно имаш керкичка нека е жива и здрава земи ја и шеткај те се само движење и дружење со луге е спас,и не мисли на лошо пак ке се навратам на таа мисла што ме води ако нешто ни е судено ке се случи па коллку ние сакаме или не така да живеј си го животот па што биде ке биде.
П.с Поздравче до сите срцки мои Сања кафето што бидна?? :* :* :* :*
Аватар на корисникот
nenuska

Зелено цветче
 
416647
Мислења: 621
Зачленет: 18 Јун 2010, 22:39
Понекогаш сакам да не сум таа што сум.
Возрасна жена а во душата се уште девојче.
За некои работи презрела , за некои се уште наивна.

Мислење 30 Дек 2011, 11:25

Ненушче, јас пишав на предходната страна за кафе, и еве уште никој ништо не ми пиша, сакаат да им се заканам :D .. Тууу шо закани упатив, аххахаха ....
Не шала на страна, еве може да се собереме повеќе, Блакце, Еци, Ти, Акана, Ибанез рековте дека нема проблем и дека може да пиеме кога ќе се договориме. Еве јас ОТВАРАМ понуда и чекам конечно пријавување, а кафето може да биде 3-4 Јануари, мислам дека е ок тогаш или пак Вие предложете датум, место, време и готово... Дури мислам и дека е подобро така, зашо одите на работа и знаете кога сте, а кога не сте слободни :) ....

Јасмина, добредојде и од мене, за жал, но добро е да знаеш дека не си сама .. Верувај дека многу сме запознаени и ние со тие симптоми, емоции, секое едно што ни го опиша. Еве јас ќе ти кажам дека пиев асентра и дека ми беше супер и додека ја пиев и сега, ама секој е различен и не делува кај сите исто, но колку што сфатив ти не си ги ни почнала, така? Туку тоа што си го прочитала те спречило ... Види, сите лекови спаѓаат во дроги, не за џабе снабдувачите се наречени веледрогерии, и од секој лек има нус појава, но и добар исход, за тоа и се измислени. Понекогаш колку и да си противник на тоа, треба да пробаш. Да знаеш само јас колку бев против и колку не сакав да слушнам за лек :!: , но кога сфатив дека е само за мое добро, колку и да има негативни последици по друга основа (зашо ја лечиш едната и моменталната), јас ги испив .. Денес да чукнам сум добро и слободно можам да кажам дека анксот за мене е минато и таму ќе си остане, нема да дозволам да допре до мене ништо што мојов мозок не го регистрира како добро нешто ... Ич не му се секирај, не имаш нас овде, пиши ни кога сакаш и пушти мозок на пасење колку и да е тешко тоа, со тек на време навика ќе ти стане. Имаш детенце, нека ти е живо и здраво, тоа ти е најголемиот вентил за подобро утре. Ајде стегни заби, запомни дека ништо не ти е и дека оваа фаза ќе мине, само треба малку трпение .. Те поздравувам ...

Јас да ви кажам добро сум, колку да не се секирате :P, одлично да не речам, освен што настинав малку и еве си шмрчкам но тоа нема да ме спречи да си излезам сега со другарчето да си испијам едно кафенце, чајче и да си го терам денот по моја мерка .. Од дома седење нема фалење :D , ќе ме пребијат моиве, слика треба да им оставам :D ...

И значи уште еднаш, чекам да ми кажете за кафето, сериозно ... :muscle: , ахахахааха ..

Ајде убав ден драги мои и секое добро до следниот пост .. мва!
Аватар на корисникот
SanjaBucka

Сино цветче
 
458369
Мислења: 258
Зачленет: 24 Јул 2011, 01:15
Понекогаш кога ќе речам добро сум посакувам некој да ме погледне во очи, да ме прегрнe цврсто и да ми рече знам дека не си добро.

Мислење 30 Дек 2011, 12:38

друштво ви посакувам утре да имате нај најопуштена нок и убаво да се забавувате, јас цела недела лумпувам со овај пмс па вчера ми дојде а кога добијам сум како некоја лудача стравот никако да ме ослободи :devil: , се надевам утре ке заборавиме на се и од 1ви ке бидеме нови личности во новата ви посакувам здравје, срека, успех и мноооооооооогуууууууууууу лјубов и секако без анакс ве бакнувам и гушкам и бидете опуштенки и без лоши мисли :!: , јас ке се потрудам :emo: ве поздравувам ситеее и имајте најубав предновогодишен ден :* :* :*
Аватар на корисникот
anggell

Зелено цветче
 
5463194
Мислења: 785
Зачленет: 02 Ное 2011, 21:46

Мислење 30 Дек 2011, 12:43

ПетраПанка мила фала ти за убавите зборови навистина ми значат, го делиме истото мислење и ти си прекрасна девојка и мн мн добра личност.
Сања душо знам дека е период и мора да помине, денес полагам последен испит од 3400 стр се надевам ќе биде добро за да си дојдам во Македонија, ќе ти пишам
Таци1 и јас имам 2 грутчиња малцецки на градата по 5-7мм и бев на лекар ми рече дека се само жлезди ми направи ехо, не е воопшто страшно еднаш во годината одма на контрола се осигурав дека не е малигно знам каде ти оди паметот, не се секирај тоа особено пред циклус с епознава оди провери се да си мирна ама не е ништо верувај.
Останатите ви праќам топли бакнежи и прегратки, со желба да си поминете најубаво за Новогодишната ноќ, да не мислите на анксиозноста и Новата година да ви донесе многу здравје, мир, среќа и се најубаво во животот
Девојки се најубаво годинава што иде :*******
Cielo5

Сино цветче
 
9728
Мислења: 242
Зачленет: 17 Јан 2011, 16:02
Локација: Skopje

Мислење 30 Дек 2011, 15:09

здраво девојки!!!јас заминувам вечер за Бургас сега еве се пакувам и малку си ја мислам како ке сум и ред други работи таму сум до вторник значи нова година во Бугарија,па затоа уште од сега ви ја честитам новата година и ви посакувам да ви донесе срека здравје и душевен мир и малку повеке парички не се на одмет :) се надевам сите убаво ке си помините тоа е само една нок затоа повеке се надевам дека годината ке ви биде убава и повекето маки ке останат во старата ,поздрав најдобри сте :) :)
alehandro

Сино цветче
 
464
Мислења: 100
Зачленет: 19 Апр 2011, 09:02

Мислење 30 Дек 2011, 15:36

SanjaBucka напиша:Ненушче, јас пишав на предходната страна за кафе, и еве уште никој ништо не ми пиша, сакаат да им се заканам :D .. Тууу шо закани упатив, аххахаха ....
Не шала на страна, еве може да се собереме повеќе, Блакце, Еци, Ти, Акана, Ибанез рековте дека нема проблем и дека може да пиеме кога ќе се договориме. Еве јас ОТВАРАМ понуда и чекам конечно пријавување, а кафето може да биде 3-4 Јануари, мислам дека е ок тогаш или пак Вие предложете датум, место, време и готово... Дури мислам и дека е подобро така, зашо одите на работа и знаете кога сте, а кога не сте слободни :) ....

Јасмина, добредојде и од мене, за жал, но добро е да знаеш дека не си сама .. Верувај дека многу сме запознаени и ние со тие симптоми, емоции, секое едно што ни го опиша. Еве јас ќе ти кажам дека пиев асентра и дека ми беше супер и додека ја пиев и сега, ама секој е различен и не делува кај сите исто, но колку што сфатив ти не си ги ни почнала, така? Туку тоа што си го прочитала те спречило ... Види, сите лекови спаѓаат во дроги, не за џабе снабдувачите се наречени веледрогерии, и од секој лек има нус појава, но и добар исход, за тоа и се измислени. Понекогаш колку и да си противник на тоа, треба да пробаш. Да знаеш само јас колку бев против и колку не сакав да слушнам за лек :!: , но кога сфатив дека е само за мое добро, колку и да има негативни последици по друга основа (зашо ја лечиш едната и моменталната), јас ги испив .. Денес да чукнам сум добро и слободно можам да кажам дека анксот за мене е минато и таму ќе си остане, нема да дозволам да допре до мене ништо што мојов мозок не го регистрира како добро нешто ... Ич не му се секирај, не имаш нас овде, пиши ни кога сакаш и пушти мозок на пасење колку и да е тешко тоа, со тек на време навика ќе ти стане. Имаш детенце, нека ти е живо и здраво, тоа ти е најголемиот вентил за подобро утре. Ајде стегни заби, запомни дека ништо не ти е и дека оваа фаза ќе мине, само треба малку трпение .. Те поздравувам ...

Јас да ви кажам добро сум, колку да не се секирате :P, одлично да не речам, освен што настинав малку и еве си шмрчкам но тоа нема да ме спречи да си излезам сега со другарчето да си испијам едно кафенце, чајче и да си го терам денот по моја мерка .. Од дома седење нема фалење :D , ќе ме пребијат моиве, слика треба да им оставам :D ...

И значи уште еднаш, чекам да ми кажете за кафето, сериозно ... :muscle: , ахахахааха ..

Ајде убав ден драги мои и секое добро до следниот пост .. мва!

Нај позитивна лицност на овој форум дефинитивно :D
erik

Фем почетничка
 
5165
Мислења: 16
Зачленет: 05 Мар 2011, 20:40

Мислење 30 Дек 2011, 18:56

Денес е ДЕФИНИТИВНО мој ден :rofl: Преубав...Иако со грч го очекував,ме изненади во позитива...Пак бев старата личност полна со ведрина...МОИТЕ,пријатели :inlove: :* ми покажаа колку ме почитуваат...Замислете се собрале и сите комплет кај мене...Ме израдуваа до солзи...Смеа,вицеви....винце,мезенце....и се беше како и пред анксот...МОРАМ да бидам похрабра и да си го чекорам патот што со години го создавав...САњА ти благодарам за убавите зборови :* ЕРИК е во право-твојата весела нарав ни дава сила ....НАЈПОЗИТИВНА си на форумот....Исто така,иако лично не ве познавам_ВИ БЛАГОДАРАМ што ми се најдовте кога ми беше најтешко...Поздрав до Сања,Сиело,Петра,Алехандро,485,Ерик,ненушка,Таци,зоце,спарки ангел.....СИТЕ ДА ИМАТЕ МНОГУ ЗДРАВЈЕ,срека и убави моменти во Новата2012г. :hai:
ibanez

Бело цветче
 
101247
Мислења: 92
Зачленет: 24 Сеп 2011, 13:23

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: buba4e89, bubic.k, hiphopgirl, Nezamenliva и 42 гости