1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Околу FB

Дискусија во 'Канта' започната од sugar.kiki, 24 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sugar.kiki

    sugar.kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    Дај напишете нешто за случки на фб,совети при кавга заради фб и нешто слично.
    Јас сум имала и кавги и разно-разни случки,ама треба цел ден да пишувам за тоа :lol:
    Ме интересира дали има некој што се разбира во откривање на приватност на фб..т.е. пасворди или провалување..
    знам дека е малку злобно,ама навистина сакам да знам и да решам бескрајно многу прашања.. :P
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Значи поголема глупост од ФБ нема, или користете го за нормални работи или ич не се замарајте. ФБ не е репер ни за верност, ни за убавина, ни за ништо, тоа е средство за комуникација. Зарем животот се сведе на ФБ-глупости?
    Извинете за коментаров, ама страшно ме иритира ФБ и неговата прекумерна употреба.
     
  3. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Ах тој фб...поголема зараза здравје која и мене за жал ме зарази, не дека е нешто посебно, но ја зголемува мојата љубопитност (што нотификација сум добила, кој ме аднал итн...) дај кажете некој лек како да се одвикнеме од фб зошто ова е опасна работа :devil:
     
  4. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Да си најдиш некое ходи, да се зафатиш со спорт, или наместо преку чет на фб, појди на кафе со пријателите, па така разговарајте
     
  5. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Еве јас на пример имав ФБ пола година .. И сеа шо ми текна наеднаш го деактивирав ..Веќе еден месец воопшто не се логирам 8) :clap: :D ... Пробај нешто ново , најди си хоби,почни да читаш книги , излегувај чееесто со друштво,гледај филмови,БИДИ АКТИВНА надвор од виртуалниот свет.Ќе ти се допадне и нема да ти текне за ФБ ;) ..И најбитно,коа ке станеш не пуштај рака одма на компјутер уклучи го само ако имаш друга работа по него ако не одма надвор на прошетка ,барем лето е ! :)
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Е добро де мало...Ова ти е се укупно за ФБ, па читај меѓу редови ;)
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^ Рејнбоу,има уште теми за Фб само што е дозволено да се вметнат максимум 5 линкови во еден пост.
    ___________________________________________________________________________________________________________
    Па дајте не врткајте околу... Форумов во последно време се преполни со излитени и дупли теми кои не поттикнуваат дискусија,а башка и за ова можеше да се продискутира и во некоја друга тема,сфатете дека и на админите и модераторите им е тешко и не можат да постигнат да досредат се....
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.