Околу FB

Дискусија во 'Канта' започната од sugar.kiki, 24 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sugar.kiki

    sugar.kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    Дај напишете нешто за случки на фб,совети при кавга заради фб и нешто слично.
    Јас сум имала и кавги и разно-разни случки,ама треба цел ден да пишувам за тоа :lol:
    Ме интересира дали има некој што се разбира во откривање на приватност на фб..т.е. пасворди или провалување..
    знам дека е малку злобно,ама навистина сакам да знам и да решам бескрајно многу прашања.. :P
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.454
    Пол:
    Женски
    Значи поголема глупост од ФБ нема, или користете го за нормални работи или ич не се замарајте. ФБ не е репер ни за верност, ни за убавина, ни за ништо, тоа е средство за комуникација. Зарем животот се сведе на ФБ-глупости?
    Извинете за коментаров, ама страшно ме иритира ФБ и неговата прекумерна употреба.
     
  3. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Ах тој фб...поголема зараза здравје која и мене за жал ме зарази, не дека е нешто посебно, но ја зголемува мојата љубопитност (што нотификација сум добила, кој ме аднал итн...) дај кажете некој лек како да се одвикнеме од фб зошто ова е опасна работа :devil:
     
  4. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Да си најдиш некое ходи, да се зафатиш со спорт, или наместо преку чет на фб, појди на кафе со пријателите, па така разговарајте
     
  5. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Еве јас на пример имав ФБ пола година .. И сеа шо ми текна наеднаш го деактивирав ..Веќе еден месец воопшто не се логирам 8) :clap: :D ... Пробај нешто ново , најди си хоби,почни да читаш книги , излегувај чееесто со друштво,гледај филмови,БИДИ АКТИВНА надвор од виртуалниот свет.Ќе ти се допадне и нема да ти текне за ФБ ;) ..И најбитно,коа ке станеш не пуштај рака одма на компјутер уклучи го само ако имаш друга работа по него ако не одма надвор на прошетка ,барем лето е ! :)
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.699
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.112
    Пол:
    Женски
    Е добро де мало...Ова ти е се укупно за ФБ, па читај меѓу редови ;)
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.699
    ^ Рејнбоу,има уште теми за Фб само што е дозволено да се вметнат максимум 5 линкови во еден пост.
    ___________________________________________________________________________________________________________
    Па дајте не врткајте околу... Форумов во последно време се преполни со излитени и дупли теми кои не поттикнуваат дискусија,а башка и за ова можеше да се продискутира и во некоја друга тема,сфатете дека и на админите и модераторите им е тешко и не можат да постигнат да досредат се....
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.