1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Prasanje :)

Дискусија во 'Канта' започната од Zareta, 25 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Zareta

    Zareta Активен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Zdravo.imam 17 godini i so decko mi sakame da imame orgazam...da ve prasam dali mora da se slecam gola celosno , ili moze preku gakji toa da go pravi .. ,i dali moze istovremeno i jas i toj da go dozieveeme orgazmot ili mora poedinecno .. ? fala odnapret :) :*
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    За ти да доживееш не мора да си гола, но за него да, не знам како поинаку :D
    Не мора да е поединечно, но за да биде истовремено треба испраксираност :)
     
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886

    :D
    Многу ми е смешно ова: „Сакам да имаме оргазам“.
    Имаш посебна тема мислам за ова, наречена Сврши на петинг.
    Па таму имаш подетално за тоа дека можеш да доживееш оргазам и преку облека, или пак само преку гаќи да се триете.
    За истовремено, јас и мојот парнер во текот на 1 година доживеавме оргазам истовремено само еднаш, или пак два пати. Така да, сигурно за тоа ти треба доста време, пред се тоа зависи од тоа до кој степен си напалена во моментот, и дали тој исто така.
    За дали МОРА поединечно, не сум го прочитала Законот за оргазми искрено. :D
     
  4. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.579
    Фемина со отварање на нови теми за вакви прашања станува Гламстик 2, повеќе од очигледно. Инаку девојче seks/orgazam-t148/ и seks/intimni-prasanja-problemi-i-soveti-t820/ можеш да си прашаш вакво прашање,а не да отвараш тема, бидејќи си нова да те насочиме :)

    Ти немора да се соблечеш гола, но ако се соблечеш тоа ти е поголема можност да доживееш оргазам, а за дечко ти, за и он да доживее најверојатно ќе треба да биде соблечен. За истовремено или поединечно, како мора тоа незнам да ти кажам. :)
     
  5. xenna

    xenna Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Јас сакам да прашам како беше темата на кој а беа објаснети времињата од англискиот јазик извинете што засметав на темава ама ми требаат позз
     
  6. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.579
    obrazovanie/angliski-jazik-t4031/ Најверојатно оваа ја бараш :)
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Па вака: во ист момент речете 3,4 старт и тука е оргазмот. И да, двајцата истовремено ќе го доживеете истовремено!!
    Ова е тајната... :D :D :D :D :D
     
  8. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Можете и преку телефон да го направите тоа (да доживеете оргазам) така сте нај сигурни :tmi: , па дури и ако се соблечете голи и лежејќи секој во свој кревет правите муабет по телефон :D
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.