1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Prasanje :)

Дискусија во 'Канта' започната од Zareta, 25 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Zareta

  Zareta Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Zdravo.imam 17 godini i so decko mi sakame da imame orgazam...da ve prasam dali mora da se slecam gola celosno , ili moze preku gakji toa da go pravi .. ,i dali moze istovremeno i jas i toj da go dozieveeme orgazmot ili mora poedinecno .. ? fala odnapret :) :*
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  За ти да доживееш не мора да си гола, но за него да, не знам како поинаку :D
  Не мора да е поединечно, но за да биде истовремено треба испраксираност :)
   
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886

  :D
  Многу ми е смешно ова: „Сакам да имаме оргазам“.
  Имаш посебна тема мислам за ова, наречена Сврши на петинг.
  Па таму имаш подетално за тоа дека можеш да доживееш оргазам и преку облека, или пак само преку гаќи да се триете.
  За истовремено, јас и мојот парнер во текот на 1 година доживеавме оргазам истовремено само еднаш, или пак два пати. Така да, сигурно за тоа ти треба доста време, пред се тоа зависи од тоа до кој степен си напалена во моментот, и дали тој исто така.
  За дали МОРА поединечно, не сум го прочитала Законот за оргазми искрено. :D
   
 4. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  1.494
  Фемина со отварање на нови теми за вакви прашања станува Гламстик 2, повеќе од очигледно. Инаку девојче seks/orgazam-t148/ и seks/intimni-prasanja-problemi-i-soveti-t820/ можеш да си прашаш вакво прашање,а не да отвараш тема, бидејќи си нова да те насочиме :)

  Ти немора да се соблечеш гола, но ако се соблечеш тоа ти е поголема можност да доживееш оргазам, а за дечко ти, за и он да доживее најверојатно ќе треба да биде соблечен. За истовремено или поединечно, како мора тоа незнам да ти кажам. :)
   
 5. xenna

  xenna Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Јас сакам да прашам како беше темата на кој а беа објаснети времињата од англискиот јазик извинете што засметав на темава ама ми требаат позз
   
 6. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  1.494
  obrazovanie/angliski-jazik-t4031/ Најверојатно оваа ја бараш :)
   
 7. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Па вака: во ист момент речете 3,4 старт и тука е оргазмот. И да, двајцата истовремено ќе го доживеете истовремено!!
  Ова е тајната... :D :D :D :D :D
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  Можете и преку телефон да го направите тоа (да доживеете оргазам) така сте нај сигурни :tmi: , па дури и ако се соблечете голи и лежејќи секој во свој кревет правите муабет по телефон :D
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.