Јадете ли јадете...??

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Buterflygirll, 15 јуни 2013.

 1. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  77
  Самиот наслов ја објаснува играта значи вака:
  Јас прашувам јадете ли јадете макарони?
  И форумџиката под мене ќе одговори да/не и после таа ќе праша:
  пр.Јадете ли јадете суши?
  и форумџиката под неа ќе одговори да/не па она ќе праша и така :lol:
  Се надевам нема ваква тема ако има бришете ја :)
   
 2. RainbowGirl

  RainbowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  2
  ne
  jadete li jadete burek so meso?
   
 3. WaterGirll

  WaterGirll Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Da.
  Jadwete li jadete musaka?
  (izvinete za latinicata ama kirilicava po greska ja izbrisah)
   
 4. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  950
  Да
  Јадете ли јадете тавче гравче?
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  да
  Јадете ли шпагети ? :D
   
 6. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.162
  Пол:
  Женски
  да
  јадете ли јадете пилешко месо ? :D
   
 7. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Нее
  Јадеш ли сирење?
   
 8. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  да.
  јадете ли јадетеее супа?
   
 9. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  да
  јадете ли јадетее макарони?
   
 10. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Да
  Јадете ли руска салата ?
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  Не
  Јадете ли пица ?ммм..
   
 12. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Да.
  Јадете ли јадете мусака??
   
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Да.
  Јадеш ли школки ? :)
   
 14. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  ДА
  јАДЕТЕ ЛИ ЈАДЕТЕ ПИТА?
   
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Да.
  Јадете ли леќа ?
   
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  не
  Јадете ли тост ?
   
 17. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  467
  Да :D
  Јадете ли спанаќ?
   
 18. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.839
  Допаѓања:
  26.163
  Пол:
  Женски
  Нее! :puke:
  Јадете ли грав? :D
   
 19. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  570
  Ако го прави мајка ми со нане -да. :D
  Јадете ли смоки со јогурт?
   
 20. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  даа. јадете лии јадете шпагети?