1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадете ли јадете...??

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Buterflygirll, 15 јуни 2013.

 1. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Самиот наслов ја објаснува играта значи вака:
  Јас прашувам јадете ли јадете макарони?
  И форумџиката под мене ќе одговори да/не и после таа ќе праша:
  пр.Јадете ли јадете суши?
  и форумџиката под неа ќе одговори да/не па она ќе праша и така :lol:
  Се надевам нема ваква тема ако има бришете ја :)
   
 2. RainbowGirl

  RainbowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  2
  ne
  jadete li jadete burek so meso?
   
 3. WaterGirll

  WaterGirll Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Da.
  Jadwete li jadete musaka?
  (izvinete za latinicata ama kirilicava po greska ja izbrisah)
   
 4. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  950
  Да
  Јадете ли јадете тавче гравче?
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  4.161
  Пол:
  Женски
  да
  Јадете ли шпагети ? :D
   
 6. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.164
  Пол:
  Женски
  да
  јадете ли јадете пилешко месо ? :D
   
 7. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Нее
  Јадеш ли сирење?
   
 8. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  да.
  јадете ли јадетеее супа?
   
 9. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.066
  да
  јадете ли јадетее макарони?
   
 10. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Да
  Јадете ли руска салата ?
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  4.161
  Пол:
  Женски
  Не
  Јадете ли пица ?ммм..
   
 12. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.262
  Пол:
  Женски
  Да.
  Јадете ли јадете мусака??
   
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Да.
  Јадеш ли школки ? :)
   
 14. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  ДА
  јАДЕТЕ ЛИ ЈАДЕТЕ ПИТА?
   
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Да.
  Јадете ли леќа ?
   
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  4.161
  Пол:
  Женски
  не
  Јадете ли тост ?
   
 17. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  468
  Да :D
  Јадете ли спанаќ?
   
 18. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.986
  Допаѓања:
  27.301
  Пол:
  Женски
  Нее! :puke:
  Јадете ли грав? :D
   
 19. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  572
  Ако го прави мајка ми со нане -да. :D
  Јадете ли смоки со јогурт?
   
 20. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  даа. јадете лии јадете шпагети?