1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јапонија ја погоди силен земјотрес

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Doberman, 11 март 2011.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    А ова? :tmi:

    http://okno.mk/node/10447

    Дефинитивно помислувам од поодамна дека со овие филмови за катаклизми, апокалипси, пропаѓање на светот всушност ги предизвикуваат истите да се случат. :worried:
    Затоа што нели она што го мислиш, што го режираш во твојата глава може и да ти се случи... :|
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Ауу, морници ми поминаа...
     
  3. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Уште една теорија на заговор...
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Официјалниот број во Македонија за донација на средства за настраданите во земјотресот во Јапонија е бројот 070\143-400.
    Со секое јавување донирате 100 ден

    Незнам овој пост дали ги крши правилата на форумов?
     
  5. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Се наежив.
    Кога слушав дека на некои деца татковците или ќе умрат или ке се разболат тешко од радиоктивноста, а сепак доброволно работат на смирување на ситуацијата ми се насолзија очите. ;(
    Голема бројка луѓе не се знае дали се живи под урнатините.
    Страшно ;(
     
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Сите нуклеарни централи, преразвиеност, значи навистина силно развиена технологија, на крај се сведува на една природна катастрофа која има да се помни следните милион години! И ќе уништи се, ама баш се!

    А што викате на изјавите од тие, што и да се, дека ова не е природно? Дека е намерно вештачки предизвикан земјотрес? До толку ли отиде светов? :^) :(

    Жал ми е за луѓето, ама ете, доказ дека писмен народ знае и во најлошо да биде еден за сите, сите за еден, како само мирно стојат во редица и чекаат храна и ќебе, одат доброволно во акции иако и самите изгубиле некој близок член, некој сакан...
     
  7. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
  8. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    DO NOT TALK ABOUT JAPAN BUT ALSO HELP
     
  9. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Овојпат може ќе отидам оф-топик но не бидејки сакам да се правам паметна, но ми текна нешто што пишав пред одредено време на форумов и ќе го постирам овде...Тоа беше 3-4 месеци пред несреќата во Јапонија, можете и сами да забележите според датумот!!! Луѓе преплашена сум...Не верувам во случајности некако :(
    ..

    drugata-nauka/sonovi-t83/1110.html?hilit=%D0%A2%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BE#p285261
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :tmi: навистина има нешто :worried: И соновите можат да наговестат или да претскажат нешто :worried:
     
  11. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Не ми е првпат. И репортажите на сител кога ги видов се шокирав. Речиси исти беа како оние во сонот :x ужас.
     
  12. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
  13. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Сеуште мислам дека овој земјотрес не е природен. Пред некои 10-тина години се откри во јавноста дека може да се произведе вештачки земјотрес со помрднување на тектонските плочи. HAARP ги поврзуваа со истото ова. А фактот што удри во подрачје со огромна нуклеарна моќ само го зголемува сомнежот. Моја претпоставка е дека сето ова е дел од планот на Илуминатите за кратење на светската популација за 90%,не е чудо што удри во Јапонија,земја со толкава популација. Сироти луѓе =/