1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас замислив предмет на буквата...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Amely, 1 јуни 2014.

 1. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Оваа игра се игра вака :) :) :)
  1.На пример замислив некој предмет
  2.]Потоа ја кажувам првата буква од зборот
  3.И потоа Феминките под мене погодуваат
  4.Доколку после 8 пати погодуванње никој не погоди ја кажувам втората буква
  јас ненајдов ваква иста или слична игра доколку некој најде нека ми каже
  И на крај кажувам кој погодил и тој е победник
  Ева јас прва јас замислив предмет на буквата К
  Се надевам дека ке успее :) :) :)
   
 2. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  602
  Kамера?
   
 3. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека би било подобро и да се каже каков предмет е тој, т.е. да се опише со два збора,за полесно да е,зошто ти кога ќе речеш К широк поим е тоа,може да биде животно,инсект,дел од облека или нешто друго. Да не бидам офтопик: Колач
   
 5. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Се сложувам
  Тоа е предмет кој го користиме во училиште,и учиме од него
  Гго има и на други места но најповеке мене ме асоцира на училиште
   
 6. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Книга ? :)
   
 7. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Победник е Moonstone.17 :* :* :*
  Следно ако може да е малку потешко ова беше како пробно
  Додека некој не погоди не кажуваме дали е точно или не
   
 8. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Почнува на буквата Ч, може да бидеш во библиотекарска секција, на форум итн.
  Мислам дека јасно објаснив. :D
   
 9. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
 10. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Точно.. :lol: Ти си на ред.
   
 11. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
  Замислив предмет на буквата Т.Направен е од платно,го имаме сите. :D
   
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.108
  Пол:
  Женски
  Ташна? :^) :wasntme:
   
 13. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
  Не е ташна,нешто поголемко е. :D
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.108
  Пол:
  Женски
  Тепих? :wasntme:
   
 15. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
  Точно! Ти си на ред. :)
   
 16. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.108
  Пол:
  Женски
  Замислив предмет на буквата С. Секој ден го гледаме и е големо :D
   
 17. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Стол?
   
 18. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.108
  Пол:
  Женски
  Не, огромно е. :D
   
 19. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.108
  Пол:
  Женски
  Точно :D