1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас или бившата

Дискусија во 'Разделби' започната од IndependentGirl, 12 февруари 2011.

  1. 1-Lady-in-red

    1-Lady-in-red Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    44
    Да ти кажам искрено јас не би се довела во ваква ситуација,што ќе му е таа толку време не биле во контакт и сега одеднаш се појавила за да му заврши некоја работа?Што ќе му е таа кога те има тебе,ти си му девојка и ти можеш да му помогнеш во врска со таа работа,разговарај со него малку да видиш кај му одат мислите можеби и нешто друго си имаат тие на ум а можеби и само креваш прашина,јас никој од вас лично не знам за да можам точно да ти кажам што да правиш,пробај ти самата разговарај отворено со дечко ти реши си самата дали ќе им допуштиш да си имаат тие едно такво пријателство :)
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Тоа не мора да значи ништо, но сепак треба отворено да разговараш со дечко ти и да му кажеш што ти пречи, да ја разјасните работата. Ете можеби таа навистина треба да му заврши нешто битно. А ти во секој случај биди внимателна, да не забележиш и некои други знаци.
     
  3. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Ако му раскинеш,слободен ќе и биде на к******,сепак тоа не значи дека со него треба да одиш од инат.. машката гордост не се голта лесно,замижи на таа грешка,едноставно избриши ко да не се случило