1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас сум виновна или татко ми?

Дискусија во 'Психологија' започната од smiley22, 12 април 2012.

  1. mimii94

    mimii94 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0

    Да ,имам брат. Поголем е од мене 3 години.Тој сега само што наполни 21 година.
    Кога ме виде дека нон-стоп се нервирам брат ми ми рече да излегувам доколку сакам со него и тоа го направив. Неколку пати излегував со брат ми . Тој му кажа на татко ми дека ќе излегувам со него и дека ќе се вратам кога се враќа тој. На тој начин татко ми се согласува,ми дозволува да излезам со брат ми ( иако не бев со брат ми туку брат ми си беше цели вечери со другарите негови ,а јас со другарките мои ) :rofl:
    Сега сум прилично задоволна. Иако се трудам да почне сама да ме пушта,па уште 1 месец полнам 18 бе аман :fubar: .. Се надевам ќе постигнам позитивни резултати. Ви благодарам и ве бакнувам. :) :* :*
     
  2. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    да разговарас???? НЕЕЕЕ
    фино -лепо ке се испокараш и тоа тешки зборови треба да паднат па мозе ке подразмисли а за разговор он те смета за мала и си вика немозе едно девојче да ми кажива тука приказни... родителите никогаш неможат да се помират со тоа дека децата растат
     
  3. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Татковците се мажи.. неможат да не разберат секогаш но затоа е добро да се разбираме со мајките...
     
  4. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    И јас пред неколку месеци немаше ден да не се карам со татко ми но сватив веке со него на крај човек не може да излезе. Живееме во иста куќа но не зборувам со него. Па дури и немам никаква љубов кон него.
     
  5. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Слична ситуација кај мене,дури малку полошо е :( Не обрнувам внимание на тоа што ми го зборува.Па јас не правам ништо лошо.