1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јатрви

Дискусија во 'Брак' започната од rak11, 5 октомври 2011.

  1. gladiola37

    gladiola37 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2020
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Imame korekten odnos .
     
  2. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.374
    Допаѓања:
    1.765
    Пол:
    Женски
    Mojata jatrva e drugarka so bivšata sopruga na mojot soprug, taka da se e jasno:D
     
  3. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.203
    Допаѓања:
    16.517
    Пол:
    Женски
    Па незнам зошто не би биле другарки само заради тоа што се развеле.
     
    На LiquidLuna, baby-star и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  4. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.374
    Допаѓања:
    1.765
    Пол:
    Женски
    Муабетот не беше тоа, темата е нејзиниот и мојот однос.. Мислам дека се е јасно што сакам да кажам
     
  5. Watermelon96

    Watermelon96 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2018
    Пораки:
    485
    Допаѓања:
    1.545
    Пол:
    Женски
    Немаме никаков однос. Се гледаме многу ретко, ептен сме различни. Не ме интересира. :lol:
     
    На katalina и Ouravanture им се допаѓа ова.
  6. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.405
    Допаѓања:
    4.854
    Пол:
    Женски
    Имам јас јатрва. Првично бевме блиски, но кога видов дека не е добронамерна, се оддалечив. Имавме и 2-3 поголеми караници. Сеа имаме онака однос, 2-3 реда муабет околу децата, гледање за слави и празници.
     
    На MG3, SummerGirl и Eli311 им се допаѓа ова.
  7. Eli311

    Eli311 Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Мојава јатрва вчера на малата и рекла ајде сиктер дома. Дојде дете со плачење зошто ја избркала и после откако излегла гласно се смееле, ми вика ќерка ми мамо за мене се смееа. И викам не се замарај и не оди веќе кај нив.
    Жал ми е зошто липаше, воздух не можеше да земе од плачење. И кажа на свекрва ми и таа уште ја брани и вика нее бабе таа те сака тебе така си зборува секогаш знаеш. Таков и е речникот-прост, неука.
    Таа и со мене едвај зборува, без причина. Љубоморна е многу и и текнува не зборува. Ама со децава не може така да ми се понаша.
    Прашањево ми е што би сториле вие? Би и рекле нешто или едноставно ќе се правите како ништо да не било? Јас со неа секако немам некоја комуникација,а свекрва ми сигурно ќе и пренесе се.
     
  8. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.030
    Допаѓања:
    40.200
    Нема да пуштам таму дете, а ако праша ќе и кажам: не сака да иде кај тебе јер ја бркаш и после ја исмеваш.
     
    На Lena0903, cresa-jagoda, H.VAGA и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    6.285
    Допаѓања:
    29.182
    Пол:
    Женски
    Jас би и кажала, нека знае, ама тоа јас, и не би го пуштила детето таму.
    Со вакви само на дистанца, колку повеќе им ќутите, толку ќе бидат побезобразни со вас.
     
    На SummerGirl, cresa-jagoda, Ouravanture и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. MaryJane222

    MaryJane222 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2022
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Ајде пак јас да ја продолжам приказната :D.
    Прво најбитно ни се роди здраво право мажуле радост ни е :inlove:.
    Но јатрва ми стана уште полоша некако одкако се породив, зборам за јатрва ми со која што во 10 години немам направено 5 реда муабет. Ми пишуваше секој ден, со муабети јас го сакам тоа дете како свое дете,ми даваше совети за кои немав прашано а башка што беа банални од типот јас вака сум правела па мораш и ти,не замерував многу.
    Со мм одлучивме првите 3 месеци да бидеме сами со бебе да се оформиме како мала фамилија и на нашите родители им го кажавме истото со оглед на тоа што не живееме во мк. Јатрва ми одкако им кажавме на старите да не доаѓаат првите 3 месеци, почна да ми пишува пораки од типот па како може да не им дадете да го видат бебето па како би ви било на вас да ви прават така, немој да мислиш дека ќе им забраниш да го видат бебето немаш право а и они нема никогаш да се откажат....ова се случува месец дена одкако се породив.. Пробав да објаснам дека не е така како што мисли,ја објаснив ситуацијата бев изигнорирана.
    Мм ја виде пораката и одма се јави кај неговите да види што се случува и целата ситуација се заврши со караница помеѓу двајцата браќа. Каде што братот на мм изнакажа такви навреди кон мене бев тотално запрепастена.. И решив да се повлечам. Сега двајцата браќа не разговараат нит ние со нив нит они со нас.

    И уште една случка да ја спомнам...
    Кога јас се породив свекор ми почна да плаче од радост и јатрва ми и му вика од позадина па добро и за моето ли дете вака плачеше. Што ми беше red flag :worried:

    Како и да е не мислев дека вака ќе се заврши видов дека сака да се докаже кај старите, јасно е.
    На никој не би посакала вакво нешто... Среќни се тие што имаат јатрва другарка.
     
    На Skorpija25, MG3, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.