1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јајникот близу до матката

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од bluberry, 24 март 2010.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Девојки доколку некој го има овој проблем јајникот да му е слепен до матката нека каже дали има лек за ова или веќе се е беспомошно.Многу сум разочарана за ова. ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 2. pilar

  pilar Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  i jas go imam istio problem desniot jajnik mi e blisku do matkata i koga bev na ginekolog mi rece deka toa ne e nisto strasno taka da neveruvam deka ima potreba za panika ... ama mozes za sekoj slucaj da si ides da si prasas na ginekolog... :)
   
 3. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Да но мене гинекологот ми го кажа ова и ми рече дека моментално не е страшно.но може да предизвика големи проблеми и компликации подоцна со бременоста :| :| :| страв ми е
   
 4. pilar

  pilar Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  abe srce jas veke tri meseci se matkam po lekari baska i gernekolog taka da vise sve mi e onaka dodeka ne mi najdat neso ne se zamaram a i nemozam zaso ti vikam poslednive tri meseci 100 raboti mi najdoa neam vise ni sila da se zamaram so ke bide neka bide...nemoj da se plasis poloso ke si naprais slusaj me mene i jas od golem strav si predizvikav taxikardija na srceto :worried:
   
 5. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.068
  Допаѓања:
  13.141
  Пол:
  Женски
  И јас го имам овој проблем и мислам дека не е ништо страшно. Ти што направи со ова?
   
 6. Menasss

  Menasss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  39
  Jas go imav isto desniot jajnik blisku do matkata,mi se napravi cista I mi go izvadija dodeka bev nemazena da ne se plasete jas rodiv 2 decinja posle toa I se e vo red