1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен статус на фејсбук

Дискусија во 'Врски' започната од Yeeah, 11 ноември 2012.

 1. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  2.674
  Дали сте на фб. во врска ?
  јас имам дечко но не сум со него на фб. во врска.. затоа што мислам дека колку помалку знаат дека сум со него, толку повеќе кје сум среќна. :)
  исто така се плашам од тоа дека ако се ставам во врска со него на фб. многу мои другарки ќе го аднат и кје му се пуштаат. :worried:

  доколку ја има темава:КЛУЧ! ;) :)
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.185
  Пол:
  Женски
  љубовен статус на фб. :)

  Моите другарки сигурно нема да му се пуштаат на дечко ми, а и доволно му верувам за да не ми е страв од такви глупости.
  Во врска сме, не знам зошто, ни текна еднаш да се ставиме :)
   
 3. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  љубовен статус на фб. :)

  Па не ги мешам многу љубовта и фејсбукот. И кога имам дечко, љубовниот статус ми е скриен. Не мора сите да знаат за тоа, најблиските веќе знат за врската. Глупаво ми е кога некој ќе поодат 1-2 недели па одма ќе се наместат во врска, па кога ќе се скараат ќе се наместат слободни и потоа сите ќе знаат за "долгата" врска. Мешање на љубовта со фејсбук не.
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  12.762
  Пол:
  Женски
  љубовен статус на фб. :)

  Во врска сме на фб,но не се замарам многу со фб,онака...инаку порано и јас можеби се плашев малку од тоа,со другарките,но веќе многу време помина и не се плашам од такви глупости,тоа што треба да биде,ќе биде,сакала ти или не сакала . :)
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  љубовен статус на фб. :)

  Според мене воопшто љубовниот статус на фб не треба да се прикажува. Јас немам ставено статус. Фб не ја држи врската.Е сега може би било сомнително ако некој е во врска а упорно сака да му пишува слободен :D
  Затоа најдобро да не стои никаков статус... :)
   
  На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  љубовен статус на фб. :)

  на почетокот на врската сеуште на фб стоеше слободни и кај двајцата...меѓутоа после 2 години нема зошто да не си веруваме...статусот на фб не значи ништо...битно е во реалноста како е :)
   
 7. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  љубовен статус на фб. :)

  Им се чудам на луѓево што им е? Не ставаш дека си у врска за да не му се пуштаат другарките? Каде бе алоо па и да му се пуштаат ако те сака и голи да му се соблечат ќе се тргне боже што не ќе слушнам. Зошто луѓе сте толку опседнати со тоа? Битно е на фејс да видат луѓето дека имате дечко, девојка ?? За секое рскинување да ставате сингл па кога ќе се смирите пак да се ставите во врска па лајкови да имате? Ајдее :fubar: тие што треба да знаат ќе знаат тие што не треба нема потреба. Мене ми е ставено само ин а рилејшн ништо повеќе фала пријатно.
   
 8. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  15.441
  љубовен статус на фб. :)

  Не ми стои никаков статус. И кога имав долга врска претходно не ми стоеше, зашто мене ми нема апсолутно никакво значење. Кој знае, знае, кој не ми е гајле :lol:
   
 9. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  676
  љубовен статус на фб. :)

  Ако си во врска нема зошто да даваш апдејт на љубовниот статус . А ти и 150 пати да се ставиш во врска и другарки да се пуштаат ако тој те сака секако нема да направи ништо :)
   
 10. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  љубовен статус на фб. :)

  стој во врска но не пишува со кого бидејќи нема никакво значење за мене тие што не знаат , знаат ,а за другите ми е гајле
   
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.895
  Допаѓања:
  20.362
  Пол:
  Женски
  љубовен статус на фб. :)

  Тие шо треба да знат, знат, за другите не ме интересира :)
  Инаку во врска сум.
   
 12. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.403
  Пол:
  Женски
  љубовен статус на фб. :)

  А вас врската ви ја прави објавувањето на фб дал сте во врска или не? Премногу незрело доколку тоа влијае на врската... имав пријатели на кои девојките има сугерираат кој да бришат кој не, и само се чудам кои контрол фрикови постојат, ако фб ви ја става врската во ризик, не знам што да кажам, на дечковците ваши има поголема веројатност некој надвор да му застане и прозбори, ама се е до сигурноста, ставот, изживеаноста, довербата, дал бројката им е тофеј и итн итн.. а врска на која ќе и се тресеш цело време нек иде у ку*ац..

  А и да одите со дечковците за да знае цел фб или заради вас самите м?
   
  На Lovely93 и antonina им се допаѓа ова.
 13. Ana.Jones

  Ana.Jones Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.114
  љубовен статус на фб. :)

  Стоеше во врска, сеа малку го тргнав, па ќе го ставам пак, може и не. Најбитно е дека статусот на фб е најмалку битен.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  љубовен статус на фб. :)

  Јас веќе кажав дека фб не користам-не ми се допаѓа.
  А дечко ми го користи, и него му стои статус на врска: комплицирано е :rofl:
   
 15. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  86
  љубовен статус на фб. :)

  Па фб имам од 2009 тогаш имав озбилна врска која траеше две години а љубовен статус на фб немав :D едноставно сеедно ми е, не зборам за врската туку за статусот. Секако си постиравме еден на друг секакви мили гадости. Јас не постирав слики од двајцата едноставно не го милувам издавањето во јавност на било какви приватни детали, но тој постираше, така да сите знаеа секако. Инаку тој беше ставен во врска. Сепак на крај ме извара ;) значи тоа нема значење ама баш никакво.
  Е сега сум во врска веке 4 месеца со дечко што го знам мнооогу време кажи речи 10 години и ми е прекрасно, врската е на стабилни нозе, не е некој ладеш да кажеш, се гледаме секој ден буквално малку е лудо знам али тоа е :D и пред месец дена тој посака да го смениме љубовниот статус нели да стои дека е мој и јас негова :rofl: лудило де ако мене ме прашате но мене секако не ми мени ништо. Искрено дури некако посигурна се чувствувам кога тој иницираше за таков чекор затоа што знам многу машки што имаат многу долги врски и 'озбилни' па на фб се сингл или пак им е комплицирано па така се пуштаат на девојки.. има многу такви примери :x
   
 16. Borjana

  Borjana Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  љубовен статус на фб. :)

  Најчесто не ми стои поплнето тоа поле
   
 17. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  љубовниот статус на фб ми е слободна без разлика на тоа што сум во врска воопшто не се замарам со фб.
   
 18. Dreem.Girl

  Dreem.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  116
 19. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Само "во врска" без детали со кого, што како. :)
   
 20. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Ин рилејшншип и пишува со кој :P