1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен статус на фејсбук

Дискусија во 'Врски' започната од Yeeah, 11 ноември 2012.

 1. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  In a relationship with a band member who doesn't know I exist. :D

  Just kidding,single. :)
   
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Приватен живот и фејсбук никако не ми одат.
  Несакам многу да знаат за мојот љубовен живот.Така да во врска или сингл,љубовниот статус мене ми е скриен ;) :lol:
   
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Никако.
  Сметам дека тоа е приватност на двајца млади и не треба да знаат 2000 луѓе, од кои дали 1000 ги познаваш. Па ајде потоа срциња, бакнежи, слики, песни ..
  - Цуци, со среќа нека е, долго да одите, деца да имате - и слични глупости, кои ќе ги снема со првото ставање од " Во врска " во " Слободен " .
  - Леле, зашто бе, тргај чат да ми кажеш ; Колку ми е криво, а баш бевте добар пар ; Цуци ќе си најдеш подобар, овој не те заслужува ;.
  Ма немој да ме јебеш бре. |(
  Никогаш нема да се ставам во врска, и многу сум против тоа.
   
  На m.m.5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  Во брак...но не е означено со кого :lol:
   
 5. dare1990

  dare1990 Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  слободен ;)
   
 6. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  во врак со најдобрата другарка xD haahah
   
 7. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Married to...*една лепота од дечко* :wasntme:
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394

  Јако,јако..шо да ти расправаме |(

  Инаку до сега никогаш немам ставено љубовен статус на фб,не ни планирам да ставам.
  Смешно ми е тоа.
  Мојот љубовен статус е моја работа,и не би сакала да го споделувам со познати/непознати луѓе на фб.Тие што треба да го знаат,го знаат :D
   
 9. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Иако сум во врска, на фејсбук сум ставена single :)
   
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  573
  Не ми стои дека сум во врска, туку дека сум во брак и името на нели дечко ми. Така ни беше ставено на кладба уште кога бевме другари и стоеше така една година, кога се фативме, мислев дека нема потреба да се менува во статус -во врска. Кој и да беше на негово место-тоест кој и да ми беше дечко, статусот во брак немаше да го сменам.
   
 11. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.800
  Допаѓања:
  18.690
  Статусот на фб ми е скриен мнооогу долго време, и мислам дека така и ќе остане, немам потреба да објавувам дали сум во врска или не, едноставно веќе ми е излитено тоа
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 12. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум имала љубовен статус на фејсбук. Генерално сум против откривање премногу интима преку социјалните мрежи. Тие што ми се блиски ионака знаат и не им треба status update за да знаат што ми се случува :rofl:
  Статус може да сменам евентуално кога ќе се омажам.
   
 13. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  334
 14. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.505
  Допаѓања:
  3.212
  Пол:
  Женски
  Вдовица или разведена...
   
  На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
 15. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.355
  Допаѓања:
  2.488
  Пол:
  Женски
  Ставени сме во врска на фејсбук и не се плашам од ништо. Доволно имам квалитети за да го задржам како и досега :)
   
 16. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.844
  Пол:
  Женски
  статусот ми е скриен а кај него покажува само во врска
  тие што треба да знаат веќе знаат останатите се небитни :D
   
 17. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  6.172
  Пол:
  Женски
  Немаме статус на фб. Доволни се сликите. Некако излитено ми е остарено тоа.
   
 18. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Не сме ставени во врска..тие што треба да знаат - знаат, останатите па и не мора.
   
 19. Mrs.Carter

  Mrs.Carter Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Некако ми е глупаво да се објавувам по фејбуков.Немам ниту сум имала.Знаат луѓето.
   
 20. SunshineYo

  SunshineYo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  И двајцата сме ставени сингл. Глупаво ми е, па и немора сите да знаат :)
   
  На Coco-Chanel му/ѝ се допаѓа ова.