Љубовна приказна...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од QWEEN, 4 февруари 2010.

 1. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  се додека неговата мајка не почна да усисава со правосмукалката во ходникот по што мора да направат кратка пауза и да си ги приберат страстите барем за неколку минути...
   
  На zhap4e, LivingGlam и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 2. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.297
  Пол:
  Женски
  кога не можеа да си ги препознаат вамп-лицата од другата страна на огледалото останаа вџашени од самите себе...
   
  На zhap4e и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 3. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  и решија да не се видат повеќе дека ова беше до сега невиден one night stand, полека си ги прибраа парталите, испушија по една цигара на балконот гледајќи кон изгрејсонцето и тој рече "ова беше проклето добро", по што сите се согласија. Од тогаш можеби нивните животи нема повторно да се сретнат, секој ќе си го исткае сопствениот пат, но во тој момент знаеја дека без разлика што и да се случи ова заедничко искуство ќе биде постојано врежано во нивната меморија. Можеби еден ден оваа приказна ќе биде достојна за да им ја раскажат на своите внуци, можеби...
   
  На Priroden и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.297
  Пол:
  Женски
  како незаборавна епизода од животот која може некогаш и некаде со некој/а ќе си создаде плоден терен за ново продолжение на лудиот нагон што и не е така потценувачки занемарлив кога се во прашање задоволствата на битијата...
   
  На zhap4e, Lady Phoenix и BoneMachine им се допаѓа ова.
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  85.989
  ...години и години подоцна сеуште се најубав спомен еден на друг, и се бараат во секој друг маж кој го среќаваат. Имаат кратки и ретки средби во планината, исполнети со страст и желба за почеста дружба. Но еден кобен ден, едниот го начекуваат група стрејт мажи, горди на својата определба, го претепуваат, набодуваат на кол или нешто слично, а другиот останува сам, живеејќи повлечен и депресивен живот во приколка...
  brokeback mountain го раскажуваме, така?
   
  На zhap4e, LivingGlam, Lady Phoenix и 2 други им се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.297
  Пол:
  Женски
  Се до моментите кога познат звук од околината ќе му ги вознесе сетилата и ќе му го протресе разумот за повторно да биде најсовршеното живо суштество што ќе ја отфрли изолацијата и повторно ќе се препушти во прегратката на љубовта, приврзаноста и борбата за почитување и прифаќање на различноста, што не е така лесно да се продефилира, ама е потребно кога се во прашање личниот избор и права...
   
  На zhap4e и BoneMachine им се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Цела ноќ око не беше склопил. Го раздени мислејќи на тоа.. што значи да се биде најсовршено живо суштество? Зар постои совршенство? Дали е тоа оној „надчовеk“... или, „како точно го беше викал по дојчландски... Ниче? Ubermensch, да! - си рече. Нешто како супермен за кој брбореше со другарите додека пиеја какАо?“.
  И се исправи одеднаш и го зеде лаптопот. Го вклучи и веднаш побрза да го активира својот стар профил кој му седеше деативиран од... последниот пат кога проба да си најде љубов преку ви-фи. Се логираше успешно. Кога се отвори неговата профилна страна со испишани крупни и болдирани розеви букви - Gonna.Give.U.my.Love лицето му се изви во насмевка и..

  оф-топик: Сега може да го зачистам купатилото, не?:wasntme:
  :D
   
  На BoneMachine, Bozica1980 и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 8. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.695
  Допаѓања:
  59.786
  Леле луѓе да не пукнам, цело време кога ќе ја видам темава активна си мислам членовите си раскажуваат СВОЈА љубовна приказна:tmi:. Па и не ја отварам никако, убедена сум дека е така|(.
  Оно, сами сте пишувале бре љубовна приказна со надоврзување:o. Готово, ми се расчисти маглата од пред очи, не живеам веќе во заблуда:rofl:.
  Добри сте, добри:sun:.
   
  На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
 9. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.297
  Пол:
  Женски
  Од другата страна на прозорецот му одмавна со рака личноста што му беше ненајавен гостин во сонот кој после многу перипетии и случувања одлучи сите ноќни кошмари и дилеми да ги трансформира во реални средби што обострано беа круна на интимната мечта. Погледите се сретнаа на едно место со иста фреквенција на интерес и смислата за живот почна да се обојува во светла надеж дека треба да веруваат во поставената цел, па и кога мнозинството има стереотипни мисли затворени во некој задушлив вакуум-простор што ја загадува амбиенталноста.
  Беа само тие и нивната гола страст за меѓусебна препуштеност во ситните минути од денот...
   
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.046
  Допаѓања:
  7.271
  Пол:
  Женски
  Ова е интересна тема но мислам дека е време за нова приказна.Па ајде кој е за:D
  Нејзината коса се прелеваше низ нејзините голи рамена.Дивиот поглед го следеше секој негов чекор.Нејзините мисли беа исполнети само со љубов.