1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовниот живот ви е претскажан со раѓањето

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Љубовниот живот ви е претскажан со раѓањето

  Верувале или не, вашиот живот ви е претскажан со раѓањето. Колку сте среќни во љубовта зависи дали сте првороденче, средно дете или најмало во семејството. Д-р Кевин Леман, кој ја разработувал оваа тема, увидел дека врските и животот на првородените, средните и најмалите деца се главно слични и со тоа може да ви претскаже каква ќе ви биде љубовта во иднината и како да го барате вистинскиот партнер.

  1. Ако сте најстарото дете во семејството - лидер, организатор и планер. Понекогаш ги излудуваат партнерите. Ако не ви оди во љубовта тоа е затоа што сте ги излудувале вашите досегашни. Очекуваат од вас да бидете по спонтани и не толку реалисти. Најмногу би ви одговарала врска со некоја личност која е најмало дете во едно семејство под претпоставка дека различностите се привлекуваат и така се дополнуваат едни со други.

  2. Ако сте средно дете во семејството - вие сте малку конфузни и несигурни во себе додека растете. Но, во подоцнежните години се смета дека сте одличен партнер на којшто може да му се верува. Најдобро од сè е дека не сте размазени и немате екстремни барања. А негативното е тоа што луѓето лесно можат да ве искористат. Не сакате конфликти, па трпите сè. И многу сте таинствени. Најмногу ви одговара или средно или најмало дете во едно семејство затоа што не ви претставуваат закана како најстарото дете. Тоа ви е и траума на некој начин од вашиот живот, бидејќи најстарите браќа или сестри секогаш доминирале врз вас.

  3. Ако сте најмало дете во семејството - сакате сè што е забавно во животот. Спонтани и среќни како и харизматични личности. Не сте добри во штедењето, но затоа сите познати комичари во светот се најмали деца во семејството како Џим Кери, Еди Марфи, Стив Мартин итн. Не сакате некој да ви го организира ни времето ни животот. Негативна е, покрај тоа што до максимум ги празните картичките, и способноста да бидете манипулативни за да биде по ваше. Ви одговара или најстаро дете или средно во едно семејство во зависност дали сакате некој да ве спушти на земја или да ви биде добар пријател. Одберете сами.
  Извор


  =Јас сум најстаро дете
   
  На Butterfly15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Поздрав до Д-р Леман, ама поголема глупост не сум слушнала од неговава теорија. |( Колку само ме нервираат вакви ,,научници,,
   
  На Rose96, ChanelIman, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.054
  Допаѓања:
  72.230
  Пол:
  Женски
  A ако сум едно дете???
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  :D Автоматски си и прво
   
 5. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  :?: Па не е баш многу точно. Јас сакам да сум организатор во мојата врска, иако сум најмало дете. :D Сакам да биде така како што јас ќе кажам. А што се однесува за штедењето, јас повеќе штедам. И тоа дека не сакам никој да ми го организира животот е точно. :D
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  1. Ако сте најстарото дете во семејството - лидер, организатор и планер. Понекогаш ги излудуваат партнерите. Ако не ви оди во љубовта тоа е затоа што сте ги излудувале вашите досегашни. Очекуваат од вас да бидете по спонтани и не толку реалисти. Најмногу би ви одговарала врска со некоја личност која е најмало дете во едно семејство под претпоставка дека различностите се привлекуваат и така се дополнуваат едни со други.
  Хахахахха сум имала врска со такво дете :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  Се е вистина ама не верувам во вакви истражувања и глупости..
   
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Bullshit.
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.054
  Допаѓања:
  72.230
  Пол:
  Женски
  И последно :)
   
 10. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  по безвезе од ова неам прочитано ,глупости :puke:
   
 11. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Jas poveke se pronaogam vo sredno dete otkolku vo prvo....a inace sum prvo
   
 12. OneHeart

  OneHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  33
  најмалечко :$
   
 13. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  А да ја прашаш мајка ти да не имала некое дете пред тебе :D
  Се шалам

  Како најмало дете се пронајдов само во тоа дека не сакам некој да ми го организира животот. :)
   
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.059
  Пол:
  Женски
  Јас сум прво дете :!: .Инаку,да,психолошка анализа ли е ова на тоа кое дете сме по ред и какви комплекси имаме,и од каде жити се ова го поврзале со љубовниот живот |( ?
   
 15. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  Ау Лидер :rofl:
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  последно...али не и бас така :)
   
 17. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Чисти глупости! Никогаш не верувам во вакви работи! :x
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.802
  Допаѓања:
  25.053
  Пол:
  Женски
  Jas najmalo , toj najstaro :rofl: kj se najdovme :rofl:
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.969
  Допаѓања:
  75.659
  Пол:
  Женски
  Ми испаѓа ова но никако не можам да се согласам. Ништо не е претскажано со раѓањето. :)
   
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.432
  Пол:
  Женски
  Јас сум најмало, средно и најстаро:?:
  Зошто па ако си единствено дете да се смета како прво:?: или последно:?: