1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовници

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 9 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ... Дали сте биле некому љубовница? Со маж во врска или маж во брак?
    Или пак, вие сте имале љубовник (а сте во врска/брак)?
    Како гледате на оваа ситуација? Прифатливо со исклучоци или сосема неприфатливо?

    *Ако темата е дупла, тогаш не ме карајте - само спојте ја =). Барав на Search немаше слични.
    п.с. Да не се меша темата со Неверство (и потпрашањата зошто и како од тој тип).
     
  2. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Има ваква тема.Но да одговорам сум се нашла во таква ситуација сосема непредвидено и неочекувано :$
     
    На Dani210 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    За мене е неприфатливо!!! Не би сакала никому да се мешам во бракот, врската или што и да е и не би сакала мене да ми се меша некој. Има толку многу слободни, тогаш зошто да се вплеткувам во нешто што секако нема да ми донесе ништо добро освен нервози, солзи и скршено срце за некого? Не, благодарам!
     
  4. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Точно и јас никогаш не очекував дека ќе се случи тоа.Но сепак во мојот случај имаше разлика тоа што кај него била почната процедурата за развод но според мене тој се уште не беше слободен човек.Но ете се случи.Е сега е слободен
     
  5. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Мило тоа е веќе друга работа. Ти не си била причината за растурањето на тој брак. Но да се вмешуваш некаде, да растуриш фамилија или врска... Тоа за мене е неприфатливо, безобразно, неморално... :worried:
     
  6. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    па добро да но сепак тогаш не беше баш слободен ,а ја сум уште со него.
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би посакала да бидам втора, и секогаш во втор план.Мислам дека доволно вредам и заслужувам многу повеќе од тоа.
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.822
    Пол:
    Женски
    Уште сум мала и не сум искусна,ама НЕ,не сум имала и не ни сакам да имам некогаш :)
     
  9. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Pа да ви кажам додека бев во врска со еден дечко (дечко кој само ме искористуваше финансиски) си бев со една моја детска љубов.Ако може да се каже љубовница... :D Ама тоа беа само :* ... Ништо повеќе.
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Не би си го направила тоа себеси, ниту пак на некој друг. Не сакам да бидам втора, а да растурам нечија врска или брак поради тоа што ми се присакало да бидам со некого што не е слободен - не фала! Знам, некои од вас ќе речат ако се заљубиш, ако многу го сакаш, ќе бидеш и љубовница. Е па не, колку и да го сакам, нема да бидам онаа другата...
     
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    кога се ќе се соберит на крај... љубовницата (значи женското) најмногу пати - нели?
    Еден другар ми рече.. СЕ СЕ... ама НАЈЛОШО е да си втора!
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  12. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас до сега не сум била во ваква ситуација а не ни сакам да бидам. Едноставно не можам да си дозволам да почнам некаква врска со некој што има девојка или жена. Колку и да ми се допаѓа тој дечко сепак нема шанси да направам такво нешто. Да се кријам тајно со него, а тој да си има друга за во јавност |( ноу уеи :|
     
  13. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Секоја чест! :clap: И јас го делам истото мислење.
     
  14. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    Да се понижувам себе си на тој начин,тој да си се шетка со друга а ја да бидам само на повик-НЕМА ШАНСА па уште се тешат ме сака тој хахахах јес како да но ако ме сакал ке сум му ПРВА а не некоја што се срами да ја шета за рака....смешки
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ниту сум била нечија љубовница, ниту сум имала љубовник.
    За мене - неприфатливо во целост. Секогаш знам што сакам и расчистувам до крај со работите пред да започнам нови.
     
  16. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Сум била нечија љубовница но многу кратко време...Тоест една недела пред он да раскине за да биде со мене... Неможевме да се воздржиме да почекаме да прекинеме и двајцата со врската. Јас ја прекинав, тој малку покасно од мене и за тоа време бевме заедно...Сепак сега ни е преубаво...Но осеќам мала вина према девојката бидејќи стварно таа не беше крива за ништо. Јас се појавив не за прв пат во неговиот живот и сакавме да бидеме заедно за прв пат после 4 години бркање молење скарување. Но било што било сега имам една прекрасна стабилна врска за која вредеше целата жртва :)
     
  17. kacita

    kacita Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    1
    do nekade se pronaogam vo temava zosto dolgo vreme odam so tipot so koj sto sum se uste vo vrska, se nadevam deka za brzo vreme nema da sum veke vtora zosto toa cuvstvo, i taa griza na sovest veke ne se trpi, ama sepak ljubovta e posilna od se, a dokolku me lazi i ne se razvede, ubicu ga!!!! :)) :devil:
     
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Има една поговорка.. Женетиот човек секогаш се враќа дома.
    Има вистина.
     
    На XstrongerX и 1209 им се допаѓа ова.
  19. kacita

    kacita Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    1
    навистина е така :tmi:
     
  20. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    не сакам да бидам втора..не сакам да варам не сакам да ме вараат, сум се нашла во ситуација кога сум била помала, некој тип да си ја вара девојката со мене...али сега...поинаку гледам...но ако некој е макар и во врска ке се тргнам на страна
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.