1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовници

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 9 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ... Дали сте биле некому љубовница? Со маж во врска или маж во брак?
  Или пак, вие сте имале љубовник (а сте во врска/брак)?
  Како гледате на оваа ситуација? Прифатливо со исклучоци или сосема неприфатливо?

  *Ако темата е дупла, тогаш не ме карајте - само спојте ја =). Барав на Search немаше слични.
  п.с. Да не се меша темата со Неверство (и потпрашањата зошто и како од тој тип).
   
 2. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Има ваква тема.Но да одговорам сум се нашла во таква ситуација сосема непредвидено и неочекувано :$
   
  На Dani210 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  За мене е неприфатливо!!! Не би сакала никому да се мешам во бракот, врската или што и да е и не би сакала мене да ми се меша некој. Има толку многу слободни, тогаш зошто да се вплеткувам во нешто што секако нема да ми донесе ништо добро освен нервози, солзи и скршено срце за некого? Не, благодарам!
   
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Точно и јас никогаш не очекував дека ќе се случи тоа.Но сепак во мојот случај имаше разлика тоа што кај него била почната процедурата за развод но според мене тој се уште не беше слободен човек.Но ете се случи.Е сега е слободен
   
 5. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Мило тоа е веќе друга работа. Ти не си била причината за растурањето на тој брак. Но да се вмешуваш некаде, да растуриш фамилија или врска... Тоа за мене е неприфатливо, безобразно, неморално... :worried:
   
 6. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  па добро да но сепак тогаш не беше баш слободен ,а ја сум уште со него.
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би посакала да бидам втора, и секогаш во втор план.Мислам дека доволно вредам и заслужувам многу повеќе од тоа.
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.360
  Пол:
  Женски
  Уште сум мала и не сум искусна,ама НЕ,не сум имала и не ни сакам да имам некогаш :)
   
 9. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  45
  Pа да ви кажам додека бев во врска со еден дечко (дечко кој само ме искористуваше финансиски) си бев со една моја детска љубов.Ако може да се каже љубовница... :D Ама тоа беа само :* ... Ништо повеќе.
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.516
  Допаѓања:
  195.512
  Пол:
  Женски
  Не би си го направила тоа себеси, ниту пак на некој друг. Не сакам да бидам втора, а да растурам нечија врска или брак поради тоа што ми се присакало да бидам со некого што не е слободен - не фала! Знам, некои од вас ќе речат ако се заљубиш, ако многу го сакаш, ќе бидеш и љубовница. Е па не, колку и да го сакам, нема да бидам онаа другата...
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  кога се ќе се соберит на крај... љубовницата (значи женското) најмногу пати - нели?
  Еден другар ми рече.. СЕ СЕ... ама НАЈЛОШО е да си втора!
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  И јас до сега не сум била во ваква ситуација а не ни сакам да бидам. Едноставно не можам да си дозволам да почнам некаква врска со некој што има девојка или жена. Колку и да ми се допаѓа тој дечко сепак нема шанси да направам такво нешто. Да се кријам тајно со него, а тој да си има друга за во јавност |( ноу уеи :|
   
 13. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Секоја чест! :clap: И јас го делам истото мислење.
   
 14. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  Да се понижувам себе си на тој начин,тој да си се шетка со друга а ја да бидам само на повик-НЕМА ШАНСА па уште се тешат ме сака тој хахахах јес како да но ако ме сакал ке сум му ПРВА а не некоја што се срами да ја шета за рака....смешки
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Ниту сум била нечија љубовница, ниту сум имала љубовник.
  За мене - неприфатливо во целост. Секогаш знам што сакам и расчистувам до крај со работите пред да започнам нови.
   
 16. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  28
  Сум била нечија љубовница но многу кратко време...Тоест една недела пред он да раскине за да биде со мене... Неможевме да се воздржиме да почекаме да прекинеме и двајцата со врската. Јас ја прекинав, тој малку покасно од мене и за тоа време бевме заедно...Сепак сега ни е преубаво...Но осеќам мала вина према девојката бидејќи стварно таа не беше крива за ништо. Јас се појавив не за прв пат во неговиот живот и сакавме да бидеме заедно за прв пат после 4 години бркање молење скарување. Но било што било сега имам една прекрасна стабилна врска за која вредеше целата жртва :)
   
 17. kacita

  kacita Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  do nekade se pronaogam vo temava zosto dolgo vreme odam so tipot so koj sto sum se uste vo vrska, se nadevam deka za brzo vreme nema da sum veke vtora zosto toa cuvstvo, i taa griza na sovest veke ne se trpi, ama sepak ljubovta e posilna od se, a dokolku me lazi i ne se razvede, ubicu ga!!!! :)) :devil:
   
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Има една поговорка.. Женетиот човек секогаш се враќа дома.
  Има вистина.
   
  На XstrongerX и 1209 им се допаѓа ова.
 19. kacita

  kacita Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  навистина е така :tmi:
   
 20. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  не сакам да бидам втора..не сакам да варам не сакам да ме вараат, сум се нашла во ситуација кога сум била помала, некој тип да си ја вара девојката со мене...али сега...поинаку гледам...но ако некој е макар и во врска ке се тргнам на страна
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.