1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    4.734
    Пол:
    Женски
    @SanjA936 А зошто не раскинеш со дечко ти прво и потоа да размислиш што правиш со овој другиов?
    Самата кажа те имал изневерено, само ти си се трудела и сте биле оладени еден према друг. Штом свесно си почнала нешто со друг после 3 и пол години, значи 'дечко ти' не треба да постои веќе.
    Во врска со другиов, се сложувам со членката погоре. Тој не сака сериозна врска и си го најде најдоброто што може да си го замисли: секс кога ќе посака, ама без обврски. Win win за него.

    Според мене најдобро ти е понастрана од двајцата. Со првиот ти ја зафркна работата, а вториов тебе те зафркава.
     
    На sj *O*, Alisa22, Darlingzz и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Maja95.

    Maja95. Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Тоа што ти си се затрескала во него е твоја ствар, но дечкото бил доволно јасен дека не сака сериозна врска со тебе а ти свесно си се впуштила со него( и покрај тоа што веќе имаш дечко) па не ми е јасно како сакаш поинаку да те гледа ,и што друго очекуваш од него. Го добил тоа што го сака и тоа е тоа.
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Ако можеш да издржиш да не го гледаш и да не му пишуваш, супер. Ако не можеш да издржиш, не се напрегај со тоа, што и како ќе му кажеш. Типов е играч и не го интересира ништо од муабет. Што и да му објаснуваш, нема да го регистрира воопшто. Од искуство ова.

    Супер е што ќе заминуваш, ќе ти даде оддишка од дилемата.
     
    На SanjA936 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    многумина се нашле во некоја слична ситуација. Ти било убаво си се затрескала си уживала сега треба да одиш во странство и готово тука се завршува. Јас не знам што правите фама за се и сешто.
     
  5. Nightshroud

    Nightshroud Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Здраво на сите, нов сум на форумов и гледам дека има многу добри и ефикасни совети па решив и јас да напишам нешто за што вие ќе ми помогнете :). Вака, веќе имам врска долга година и пол и се надевам дека ќе остане така значи од ден на ден е се подобро но пак имаме мали проблеми, прва озбилна врска ни е на двајцата и ни беше многу чудно имавме мал проблем со татко е таа не сакаше да поминувам покрај нејзината куќа демек татко е ќе ја зафркавал не знам ни што друго.. е сега сакам да изразам поголема интимност кон неа но не сум сигурен имавме зборено за ова и ми вика дека има време дека не е спремна уште сега во јуни ќе прави 18 години а од една страна ко ќе сме сами е многу опуштена и си се води кон страстите ама не се пружило прилика за таа работа.. што да правам некој совет? Фала ви однапред. :l:
     
    На Milita18 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Прво не ја притискај. Не викам да не разговарате на темата, но остави на неа, нека биде по нејзина иницијатива, сама да посака. А штом викаш дека има страст самото по себе ќе си дојде.
     
    На WildMk, SummerGirl и Nightshroud им се допаѓа ова.
  7. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Не знам од каде да почнам, а да не бидам погрешно сфатена, започнав врска со дечко кој онака ме привлекуваше, не беше мој тип но му дадов шанса, премногу е добар и фин, никогаш не сме се расправале секогаш ми попуштал за било што, ме освои некако со својата добрина и карактер каде што тие особини ги немав сретнато кај другите машки, но во последно време некако ми е жал што не успеав да го засакам, не знам, се чуствувам ужасно, како да го лажам, а он е последен што го заслужува тоа, немам срце ни да му кажам дека не сакам веќе ништо со него, работата отиде предалеку што тој им кажа на родителите дека ќе дојдам да живеам кај него, бидејќи не е од тука, како сега да му речам дека не сакам ништо од тоа, многу ќе го повредам а немам начин ?? :( што е најтрагичното на телефон разговаравме и јас уште реков да да ќе дојдам
     
  8. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.912
    Пол:
    Женски
    Зошто го лажеш а немаш чуства за него? Зошто си му кажала и дека ќе живеете заедно?
    Колку побрзо му ја кажеш вистината подобро за двајцата, но... Човек подобро повреди го со вистината, никогаш не му давај утеха со лага.
    Стави крај на ова се, нека си ја бара својата среќа на друго место исто како и ти.
     
    На elimkd, sparklie, Alisa22 и 5 други им се допаѓа ова.
  9. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Јас од тоа од секогаш сум се плашел. Јас сум брутално искрен за било што да се однесува. Не знам дали и партнерката би била таква. Не сакам да сум во нивна кожа дефинитивно.
     
    На Alisa22, WildMk, lost123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Баш од таа причина ми е страв да му кажам, испаѓа цело време му викам да да, а сега зборам нешто сосема трето ........
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Биди искрена и кажи му како стојат работите. Колку повеќе одоговлекуваш ќе биде потешко и за двајцата. Барем јас така мислам. Може грешам. :?:
     
    На WildMk и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  12. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.912
    Пол:
    Женски
    Колку побрзо му ја кажеш вистината подобро за двајцата. Од една лага, веќе си во не знеш ниту сама во која по ред но секако еднаш мора да дојде крај и на тоа.
    Не му го уништувај животот.
     
    На Alisa22, sj *O* и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  13. Zbuneta12

    Zbuneta12 Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ми треба ваша помош ! Дечкото со кој сум некое време во врска разбрав дека се братучеди 2 или 3 то колено со бившиот со кој идев скоро 4 год. Тоа го разбрав кога братот на бившиот го сретнавме и тие се поздравија ама приметив дека немаат некој близок контакт бидеќи тогаш си разменија броеви , а како деца биле поблиски барем по тој муабет што го слушнав. Јас се направив дека не го познавам и се потргнав на страна ама тој пратил поздрав до мене , е сега пак ме јаде стравот да не каже нешто лошо за мене или пак на дечкото да не му смета тоа , сепак повеќе од година е поминато како расчистив со бившиот и тоа мирно се разделивме . Како да дознаам дали би му сметало ама не директно не сакам да си навлечам проблеми баш ми е супер со дечково :(помисилив ако дојде до тоа да речам дека не сум го познала тогаш , ама пак тоа не е решение ...
     
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Кажи му на дечко ти, и така ќе дознае.
     
    На Trxmx му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nightshroud

    Nightshroud Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Кажи му ма да ако навистина те сака и да му кажат нешто лошо него не треба да го интересира за нешто што поминало така да уживај
     
  16. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Пoдoбрo ти кaжиму oдкoлку бившиoт дa му кaже. Ти и тaкa не си знaелa декa тие се брaтучети. Се тукa штo пишa кaжи му нa дечкo ти: декa ти е бивши, декa се плaшиш нештo лoшo дa не му кaже и декa сегa и ти дoзнaвaш декa се рoднини.Акo премoлчиш и сaм дoзнaе ќе си пoнисли сештo.
     
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    99% од проблемите ви се, од неискреност. Се' послесно се решава кога и двајцата партнери се искрени. Ко да е некоја мода сите да се лажете меѓу себе... и за битни и за ситни нешта.
     
    На cresa-jagoda, Joi, Alisa22 и 7 други им се допаѓа ова.
  18. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    аман бе луѓе секаде каде што нема проблем вие сами го барате. Требало одма да му кажеш дека тој е брат на бившиот. Чудо се денешниве млади.
     
    На zalosna и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  19. Alissa.

    Alissa. Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Почнав да излегувам со еден дечко, но уште ништо официјално. На почетокот тој беше многу упорен и досаден ми се упикуваше како со сила, и покрај тоа што знаеше дека сум заљубена во друг. Сакаше да бидеме заедно по секоја цена без разлика дали сакам јас или не. хаха После некое време јас попуштив, и тој мене почна да ми се свиѓа, но сега тој се смени спрема мене. Имам чувство како да сака да ме прави љубоморна, прави некои работи кои ме тераат да се сомневам во него , а ми збори како он воопшто не погледнува други девојки кога контактира со некоја . Демек многу е верен. Еднаш е Ок со мене, друг пат ладен и недостапен. Како да се однесувам со него?
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Не се врзувај емотивно. Мачни се ваквите односи ако се заљубиш.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.