1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113
    Тоа дефинитивно не е сакање,туку моментален занос. ;)
     
  2. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113

    Ко прво НЕ би поднела мојата најбоља другарка да го гали по косата итн.
    Мислам дека не е нормален тој однос помеѓу мој дечко и моја другарка.Незнам тоа е мое мислење и едноставно не би дозволила такво нешто бидејќи ств е мнг глупа ситуација ај да биле они некој ДРУГАРИ али она баш другари гз и гаќи шо се вика пред да се фатам ја со него океј некако ке сватам.Али вака.. Не не би ми било мило ама баш ИЧ! :mrgreen: ;)
     
  3. Lollipop

    Lollipop Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    31
    Драга Seaprinces прво треба сама на себе да си го поставиш прашањето дали го сакаш својот дечко и да седнеш здраво да размислиш дали вреди да се жртвуваш за него.Второ треба да ти биде јасно сама на себе дали он тебе те сака и дали лјубовта меги вас двајцата е искрена и е за цел живот.Доколку одговорот е позитивен тогаш треба да најдеш начин да се прилагодиш на ситуацијата , затоа што верувај ми и ја имав прилично ист проблем и од кога се помирив со некои работи и истите ги прифатив ми е многу подобро.а како совет можам да ти кажам малку да поработиш на своето лично надополнување , односно прави нешто со што ке имаш корист за самата себе, искачај сама со пријатели другарки, и ке видиш дека неговата отсутност полека ке почнеш да ја надоместуваш со работи кои ти се и тебе битни во животот.
     
  4. ivcee

    ivcee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    moze nekoj sovet... :( .... imam decko veke 2 godini,no me maci eden problem mn e ljubomoren i sekogas me navreduva za gluposti...mnogu go sakam ama nemozam vaka..koga ke izlevam so drugarkite sekogas mi dzvoni na 5 min,kade i da odam sekogas e istiot problem ... nemozam veke vaka :(((((((((((
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    мораш да разговараш со дечко ти затоа што љубомората станува болест ако е надвор од границите на нормалата. Тој нема право да те навредува. Обавезно да направиш муабет затоа што од љубоморни испади и навреди може да премине во нешто поопасно, а се сомневам дека сакаш да дојде до тоа. Поздрав
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    И јас кога ќе го изнервирам дечко ми од што се нервира све знае да изнакаже ..ама го учам и знам шо како праи .. љубомората е болест да .. мислам добро е и слатко на некој начин ама се у своја мерка .. за се си има граници .. е сеа ако ти си нешо крива глеај поправи се .. се може со муабет да се реши..
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    se soglasuvam so hipica. podobro razgovara sega na vreme otkolku da pomine dolgo vreme pa da stabes zavisna od nego e toags nema reseni. kazi mu ubavo deka taka ti se odmiluva ednostavno, deka nedoverbata kon tebe ti gi raznisuva cuvstavata i ke vidis deka ke sfati ;) e ako duri togas ne sfati pisi pa ke ti pomogneme :)
     
  8. ivcee

    ivcee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    blagodaram na sovetite...se nadevam ke go resam problemot :worried: mn se nerviram...nekoj denovi me pravat srekna a nekoj mi doaga da se ubijam :( ocigledno sum zaslepena od premnogu ljubov :(((
     
  9. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    ivcee,fati si ja rabotata so vreme,da ne se kaes posle.ili probaj da go smenis ako mozes,ili ostavi go.zasto cim za 2 godini ne steknal doverba vo tebe,prasanje e dali nekogas voopsto ke stekne ili cel zivot taka ke te maltretira?ima takvi mazi,so nemaat samodoverba vo sebesi,i mislat deka zena im do prodavnica ako otide ke gi izvara,i pokraj toa sto zenata nisto ne pravi.sega stradas samo ti,ama utre i decata moze da ti stradaat ako gledaat kako te maltretira mazot so negovata ljubomora.
     
  10. ivcee

    ivcee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1

    sosema si vo pravo..2 god odam so nego a se custvuvam premnogu razocarana ..ednostavno mi e krivo poslem tolku vreme vo nekogo da nemas dovrba ...stvarno e zalno mislam...ke se obidam da se smenam i jas malce ..mislam deka premnogu popustam :worried: :worried: za tie 2 god imam edna cela kniga da napisam najiskreno...da bila nekoja druga na moe mesto mislam deka ne bi izdrzala...no, neznam dali e navika ili ljubov..koga SE RESAM DA STAVAM KRAJ..PAK SE VRAKAM NAZAD...nemozam da ja donesam vistinskata odlika :( za vrskata znaat i moite i site..i mozebi nekogas i toa e preckata sto nesakam da stavam karj :(( ;)
     
  11. Najdeto

    Najdeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јас Имам Еден мал проблем... секогаш кога ке и речам на женската ТЕ САКАМ на секогаш ми одговараше И ЈАС ТЕБЕ... и сега кога ке и речам пак така она мене не ми одговара и а прашувам како пред тоа ми одговараше а сега не и она ми вело ТОА БИЛО ПРЕД ТОА.. и незнам натаму.. Ако Може СОВЕТ???? :)
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.301
    Допаѓања:
    200.504
    Пол:
    Женски

    Види вака, многу зависи како таа се однесува... не е само тоа дали ти враќа кога ќе и кажеш те сакам... важно е колку време сте заедно, и како таа се однесувала на почетокот, а како се однесува сега... дали ти чувствуваш промени во нејзиното однесување, дали мислиш дека таа се оладила, дека не ви е убаво како порано? Затоа што ако е така, тогаш мислам дека девојката сака нешто ново, дека не сака повеќе да биде со тебе... а можеби и грешам, не знам. Немаш многу напишано како ви е ... а тоа што не ти рекла те сакам, и не е толку релевантно... понекогаш е полесно тоа да го покажеш отколку да го кажеш со зборови...
     
  13. bubblegum

    bubblegum Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ne se trpi veke :(

    sto ako nekoj ne mozis da go trpis,odbiven ti e, te nervira samoto negovo prisustvo, a nesakas toa da mu go kazes za da ne go povredis:worried::worried: :(:( pomagajte :worried::(
     
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Kratko i jasno vednas da stavis kraj na vrskata.Nema tuka dali ke povredis nekoj ili sl. vaka so toa sto go cuvstvuvas i ne kazuvas uste poveke povreduvas.Sedni bidi otvorena ne da mu kazes odvraten si mi,nemozam da te gledam..tuku ke kazes deka ne odi,nekako si zbuneta i deka nemas veke cuvstva..itn.Mora da ja prifati realnosta.Nekogas ke ne ostavat ama nekogas i nie ke treba da ostavame.Ajde sto pobrgu go napravis toa podobro i za tebe i za nego.
     
  15. bubblegum

    bubblegum Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    fala, ke probam da go napravam toai se da mu kazam bez da go navredam, neznam kako ke biram zborovi ama toa e...ednas mora ...fala za sovetot potreben mi bese :)
     
  16. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113


    Значи вака : ти неможеш да ги насочуваш чуствата и срцето,туку напротив тие те насочуваат тебе.
    А да одиш со некого од сожалување ко прво не е хумано. :lol:
    Не шала на страна.. значи
    1.ако идеш со него од сожалување тој тоа ќе го примети бидејќи има голема разлика коа одиш со некој што го сакаш и коа одиш со некој шо не го поднесуваш ко што си пишала.
    2.Повеќе ќе те цени,или ќе го цени тоа што ќе му кажеш дирекно у фаца тоа што го осеќаш,затоа што вака само и 2цата си го губите времето. Он може те сака и му значиш али еден кога сака малку е а ти него веќе не.Хехе.така да.. ќе те преболи зашо има уше мн мн девојчиња,што може да го сакаат итн.А и ти ќе си најдеш некој шо ќе си го сакаш.А вака само си го губиш времето а и него го залажуваш.
    Значи се кажи му со убаво со мирно,кажи му дека не е до него дека е до тебе и до твоите чуства.
    затоа што сигурно ќе си мисли дека нешто згрешил итн итн. :D
    само биди Искрена со него и се ќе биде океј.
    ;) Пиши што си направила.
    Позз ;)
     
  17. evangeline

    evangeline Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ме интересира ... има некој некогаш простено неверство ?

    не знам што да правам .. т.е знам али некако не можам да соберам сила и да го направам тоа ..
    help ? :)
     
  18. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Evangeline..imas tema za neverstvo dali da se prosti ili ne..pisi si go tamu problemot i toa podetalno i ke dobies sovet .Poz
     
  19. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113

    НЕ сум имала прилика да простам.
    А ако иам понатака прилика НЕ би простила НИКОГАШ. ;) :mrgreen:
    Иначе моја другарка шо идеше со дечко и солидно долго време,ја извара и му прости и потоа и беше многу тешко едноставно живееше со фактот дека ја изварал,и неможеше да седи мирна ни 1минута значи нишо веќе не му веруваше ии раскинаа зашо тоа веќе не личеше на врска.Хех. позз :D
     
  20. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Imam eden problem i stvarno ne mi e jasno zosto. Ama poslednive 3 pati koa imame sex so decko mi postojano ni pukaat kondomite abe u edna vecer 4 puknavme ne mozevme seglamski da sredime rabota :oops: Toj mi vika deka toa e taka zaso odel u teretana .Dali nekoj znae koja moze da e pricinata za vakvo "cudo"...