1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Lof

    Lof Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет ако некој може ДМ
     
    На Bokchee и lost123 им се допаѓа ова.
  2. DevojkataO

    DevojkataO Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    31
    Не знаев во која тема да пишам па ќе пишам тука...
    Имам проблем кој ме мачи скоро пола година...Бев со еден дечко некое време но се скаравме и сега не зборуваме..А јас со него сум наработа секој ден по 9 сати и сето ова време ми е многу тешко и стресно а работата која ја работам многу ја сакам, но неговото “постоење“ таму ме влечи надоле. Пред него не можам ни да зборувам, буквално ништо зашто се ме следи што правам. Мислам дека почна да ме мрази и исто и тој не можи да ме поднеси мене. Не знам што е со мене но во последно време почна да ми пречи кога тој зборува со некоја друга колешка, кога сум до него “поради работата што налага така“ почнав да добивам панични напради, да се тресам и станав анксиозна а и главоболки имам и тој го примети сето тоа и намерно ме нервира уште повеќе..Можеби ова зашо премногу го игноривав и се некако ми се собра во душава.А си мислам дека ако би почнале да зобруваме нормално како колеги би било подобро за двајцата него да се мразиме и игнорираме но со него не знам како ќе биде можно тоа зашто се обидов еднаш и не ми успеа. Не знам повеќе што да правам, како да го игнориам не знам како да се спасам од него, а си ја сакам работа..Ако некоја била во слична ситуација плизззз хелп.
     
    На Sandybeach му/ѝ се допаѓа ова.
  3. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Зошто да го игнорираш?
    Помеѓу вас завршило се, тешко е но на професионално ниво мора да комуницирате. Започни ти разговор со него кога работата го налага тоа. Однесувај се со него како и со сите останати колеги. Покажи дека ти е сеедно и дека не ти влијае неговото присуство.
    Само така ќе успееш.
     
    На marty 0102, Joi, Unique__ и 3 други им се допаѓа ова.
  4. beautu17

    beautu17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Mozebi ke zvucam bezveze ama samo sakam da slusnam mislenje. Pocnav da se gledam so eden tip, mi se svigase pa prviot dejt bese onaka. Po ova pocna da mi se javuva sekoj den po sto prodolzivme da se gledame. Tipot e dobar fizicki, karakterno da ne zboram, srcka e, fin e,znae muabet da naprai, interesen e. Ama ima edno, ednostavno nema strast. Ne mi e ubavo koga saka da me dopira, baknuva.... dejtovite kkoi, gi minuvav so nego bea zaradi sto mi se svigase karakterno. I sega nz sto poveke, ne sum ni taka ni vaka.Se vidovme vecer I me prasa sto ke e so nas, a jas nz. Vi se slucilo ova?
     
  5. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Што бараш со човек кој не сакаш да те бакне?
    Ти си со него само зошто дечкото е добар карактерно?
    Не, немој да продолжуваш прекини на почеток. Немој ни себе ниту него да го залажуваш и даваш лажна надеж.
     
    На sj *O*, buba4e89 и beautu17 им се допаѓа ова.
  6. Сара175924

    Сара175924 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Мене ми се имаше ова случено пред една година, запознав човек што беше премногуу добар кон мене и кон сите други и ме сакаше премногу ама не можев да излегувам со него едноставно не ми беше убаво кога ќе ме гушне, не пак кога ќе ме бакне. Се убедував само да го засакам затоа што знаев дека ќе ме чува како очи во глава, ама на 5-то гледање му кажав дека не можам да продолжам така едноставно немаше хемија само се убедував да продолжам затоа што беше добар кон мене ама не е тоа тоа :)
     
    На sj *O* и beautu17 им се допаѓа ова.
  7. Strawberry1238

    Strawberry1238 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Во врска сум скоро 2 годинина почетокот се беше во ред како и во секоја врска,но премногу се караме од почетокот на врската па и понатаму.Тој искрено ме сака,значи добар е,помага,се прави да сум среќна,но јас не сум среќна,некако почна да ми здосадува,и еве овие 2 3 дена почнав да ги губам чувствата кон него,и да,вчера му кажав,ми рече добро што сум искрена кон него и не го лажам,рече дека ако и понатаму продолжеме вака да ги губам чувствата дека најдобро решение е да раскинеме..па еве,викам и да раскинеме,мене ми е жал некако многу за него бидејки се прави за мене и ретко да се најде некој таков како него,може недај боже до болница да стигне,и онака има стигнато..значи жал ми е,но немам друго решение освен да му раскинам и еве викам ајде барем летово да ни биде убаво па потоа ке раскинеме,и ајде сега вие помогнете ми,ама искрено барам помош што да правам,мислам дали добро ке постапам што ке му раскинам бидејки некако ми здосади ги губам чувствата..:@
     
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Најдобро сега раскини му
     
    На Annora, Strawberry1238 и lost123 им се допаѓа ова.
  9. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Летово да помине убаво и да раскинеме? Договори и во врски ли правите? :)
     
    На honey.11, sj *O*, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека можеби не е дека ги губиш чувствата туку можеби станува збор за монотонија во врската. Нормално е да имате и такви периоди. Обиди се да направиш некоја промена во местата на кои излегувате или друштвото со кое излегувате. Да не ме разбереш погрешно, не те советувам да престанете да излегувате на истите места или да се дружите со истите луѓе, туку одвреме-навреме да правите некоја промена. Мислам дека 2 години не се малку, па можеби треба да размислиш дали само периодов ти е нервозен, напорен или нешто слично, па поради тоа мислиш дека сакаш да раскинеш.
    Обиди се со промени како што ти кажав, а ако и понатаму се чувствуваш така тогаш нема друго решение освен да раскинете. И тоа што мислиш дека би стигнало до болница, не би требало да биде така затоа што и тој самиот ти кажал дека ако се чувствуваш така тогаш разделбата е најдобро решение.
     
    На Strawberry1238 и lunchy им се допаѓа ова.
  11. Strawberry1238

    Strawberry1238 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Па ете тој така сакал само за летово да му било убаво..
     
  12. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    А ти? Каде си ти во оваа цела ситуација?
     
    На sj *O* и WildMk им се допаѓа ова.
  13. Strawberry1238

    Strawberry1238 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Па несакам да му се мешам несакам караници повторно и затоа најдобро да си траам молчењето е злато :xно кога тогаш скоро ке раскинеме и крај на проблемите
     
  14. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Девојче се работи за твојот живот како не сакам да се мешам?
    Него да му биде убаво летово и во септември фала многу пријатно?
    Јас стварно не ве сфаќам и вас женските.
     
    На honey.11, Annora, Trxmx и 8 други им се допаѓа ова.
  15. Strawberry1238

    Strawberry1238 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Па незнам ете,овие неколку дена некако ги губам чувствата,мислам,и порано така ми се случувало ги изгубам и потоа ми се вратат,можеби понатаму подобро ке е
     
  16. beautu17

    beautu17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    @lost123 zatoa sto nikoj ne mi posvetil tolku vnimanie, zasto sum imala samo idioti vo mojot zivot.
    Deckovo fizicki ne e grd, simpaticen e. No ne e dovolno, ednostavno koga bi sakal da ima nesto poveke ne ja custvuvam taa strast i napalenost sto sum ja custvuvala so nekoj drug.
    No vo pravo ste ne e toa,toa...Mozebi ke ispadnam uste ednas, ako ne bidne nisto, ke mu kazam deka ne sakam da se gledame poveke
     
  17. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Но ти треба да разбереш дека со некој не си само затоа што е добар со тебе и ти посветува внимание. Што ќе ти е сето тоа кога нема чустваш за него?
    Без чуства колку и да туркаш напред, ќе застанеш зошто тоа не води никаде.
     
    На sj *O*, buba4e89 и WildMk им се допаѓа ова.
  18. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Не е дека тој сака убаво да си помине летово туку има надеж дека ако останете уште некое време заедно ќе ти се вратат чувствата и нема да раскинете.
     
    На Strawberry1238 и WildMk им се допаѓа ова.
  19. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Ако се лажеме. Ако е така ќе побара уште некој период да си дадат шанса, не да рече да го поминам летово убаво.
     
  20. BGLIGOROVA

    BGLIGOROVA Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски

    Според меене такви несигурни чувства се нормални во текот на врската, но тоа најчесто трае краток период и не се повторува пак.. но доколку мислиш дека ке оладеш сосем најдобро е на време да ставеш крај затоа што никој па ни тој не е приморан да седи во врска со некој кој за него нема чувства ... тоа што е добар и што прави се за тебе е ок од негова страна, на добрината не му вракај со лошо :)