1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    Мислам дека негде пишав дека сме по цел ден заедно и дека ми подарува и љубов и внимание.Ама дека некогаш не е нешто баш нај нај.
    Како да заборава дека љубов се покажува секој ден.Дека треба да ме освојува секој ден а навечер во акција.
    Треба да ме изненадува и тој не само јас.Мислам ме изненадува ама ретко не е баш по романтиката.Прост пример е тоа што кога се смиривме водевме љубов а по некое време кога се се среди не ме бакнува на чело едноставно имаш секс ама секс а не љубов знаете што сакам да кажам.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Па ти си романтична личност, сакаш нежности он е погруб.
    Единствена алтернатива тие да го седнеш и да му го кажеш се ова и цврсто да стоиш на тоа. Ќе се балансирате и ќе биде подобро за тебе, да не се нервираш во иднина.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BlondPrincess

    BlondPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Nie devojkite sakame poveke neznosti od mazite.Kolku i da razgovaras so nego ednostavno toj nikogas nema da sfati ili i da sfati toa ke bide povrsno i nikogas nema da e vistinski.Ke pravi raboti sto ti gi sakas zatoa sto znae deka taka treba a ne zatoa sto taka toj cuvstvuva deka treba.Bidejki si vo dolga vrska ne bi ti rekla deka ova treba da e pricinata poradi koja ke ja zavrsis,mislam deka treba da go prifatis ovoj fakt.Retki se tie koi se navistina romanticni,i da se togas ke se premnogu emotivni pa togas drugi raboti ke te macat.Vo sekoja vrska ima podemi i padovi,ne sfakaj tolku licno se i pri srce.Nekogas e predobro,nekogas e loso a nekogas e obicno,takov e i zivotot.Nemozes da ocekuvas deka sekogas ke bide ednolicno togas nema da ti bide duri ni interesno. Uzivaj si vo vrskata i ne se preoptovaruvaj so sitnici :D
    p.s.izvini za latinicava :D
     
    На bebaa, lunchy, honey.11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    Јас се чувствувам неубаво деновиве.Не само што сум у ПМС тоа е плус.
    Треба да живееме заедно или ќе имаме врска на далечина.А он ја одбегнува таа тема.Многу се плашам.Неможам повторно врска на далечина.Еднаш искусивме.И беше прелошо.Депресивна сум деновиве.А он не сваќа.
    Кажува дека разбира а уствари на дела друго покажува.Јас излегувам се ми е океј на моменти а на моменти се дешава да ми се насолзат очите.Уште коа преѓе ми се испонаша неубаво со неубав тон и она неубаво ептен , јас сакав да прснам од плачење.Вчера му кажав дека сакам да збориме околу живеењето заедно и воопшто не ја поткренува таа тема.Одбегнува.И јас се осеќам како да не сака и мислам дека не е доволно решен .. ама барем да кажи.А не пред две недели баравме стан и викаше како се ќе средиме и ќе направиме за дцајцата да е супер.Се плашам да зборам пак за ова да го прашувам да збориме оти не сакам да го слушнам одговорот ако е лош.
    Ако не сака ќе се разделиме.Поинаку неможе.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Пoдoбрo дa време дa дoзнaеш дaли нaвистинa е пoдгoтвен дa живеете зaеднo или не без oглед нa тoa кoлку и дa биде бoлен негoвиoт oдгoвoр. Зaмисли зaлуднo дa се трудиш пa пoтoa и децa дa имaте ,a тoј не е стaбилен вo oднoс нa тoa штo ќе гo кaже. Верувaј тoгaш уште пoвеќе ќе ти е тешкo и депресивнo.
     
    На Martka и WildMk им се допаѓа ова.
  6. BlondPrincess

    BlondPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Dokolku ti cuvstvuvas deka toj nesaka da razgovara za nesto toa e zatoa sto navistina nesaka ili nemoze. Podobro bi bilo da pocekas,da ne pritiskas zatoa sto taka ne samo sto ke dobies nesto za vozvrat sto ne e promisleno tuku moze i da e sosema nesto treto od ona sto toj go misli i stvarno saka da ti go kaze.Dokolku toj ne e spremen za zaednicki zivot togas ke go pustis da si odi i da zivee onaka kako sto toj zamislil da zivee ama bez tebe,zatoa sto dodeka ti go cekas toj da bide spremen moze i nikogas da ne bide.A dokolku sakas da bide se od tvoja strana,pod pritisok togas eden den moze da ti kaze i deka toa ne e zivotot sto toj go zamisluval a pri toa ti da si so dve deca i da mislis deka se e vo red.Podobro da go prezivees ova sea (zborime dokolku navistina ne e spremen) odkolku podocna koga ke bide duplo potesko.
     
  7. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    Имаме живеено заедно.И не ни излагаа трошковите.Од дома веќе рекле нема да ти помагаме.И затоа.Правев муабет.Рече не ми е сеедно ама не може така се двоумам.
    Нема да ни стигаат пари.
    Мислам дека и не сака не знам.Не притискам веќе.Секако се закаравме и пред да почниме муабет за ова.И не отиде на арно.Цел саат орално ме задоволуваше мислам не е цек саат да не ме сфатите погрешно ама 10 мин и јас не се наплаив неможев и реков неможан и рече лут сум кај ти беше устата да кажиш пред време а не вака.И рече нема да те допрам веќе Многу се налутив
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Епa кaкo ќе се нaпaлиш кoгa веќе немaш дoвербa вo негo и се прaшувaш дaли нaвистинa пoрaди финaнсискa сoстoјбa не сaкa дa живеете зaеднo. Тебе вo глaвaтa ти е хaoс не ти е дo спиење aмa тoј не те сфaќa си мисли сaмo нa негo.Нaместo дa гo цени тoa штo тебе не ти е вaжнo дaли имa пaри или не тoј се нaлутил зa еднo спиење.Мoжеби и не мислел тaкa aмa се нaлутил и ти кaжaл декa немa веќе дa те дoпре. Нaјубaвo е oтвoренo дa збoрувaте зa се.А aкo не oди не oди сепaк си млaдa имa решение зa се .
     
    На mira.mira, Dust, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.349
    Со мажите секогаш треба лабаво и без притисок. Таква им е природата. Можеби пак тој е таков тип кој не се искажува, кој си држи се во себе, па за да му олесни поминува малку повеќе време со другарите. Немој да мислиш дека него не го допира тоа што ете финансиите и немањето поддршка од дома ве спречуваат заедно да живеете. Ти најубаво си го познаваш него, ама ако е вака како што велам јас, нема да е лошо да му дадеш онака баш поддршка, да му дадеш мотивација и се согласувам со lunchy дека треба искрено да праите муабет. Да си кажете што ви чини, а што не, кои навики сакаш да ги смени (ете пример со јавувањето на телефон)... И по се изгледа ПМС јако те мава (и мене исто), ама мораш да научиш да се контролираш, или да му дадеш до знаење дека си во тој дел од циклусот кога он мора да стисне заби и да те трпи :lol:
     
    На WildMk и lunchy им се допаѓа ова.
  10. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    Јас разбирам.Ама он не разбира.
    После тоа он почна да ми збори па помина лутината.
    Јас се нервирам за ситници ама не избувнувам како него.И плус толерирам.Не викам дека и он не толерира ама јас повеќе.
    Вечерва рече ќе дошол кај мене.Значи се израдував нема одамна дојдено.Се средив купив јадење.Беше он излезен и еден другар негов со девојката рекол да се собереме па сите требаше да излезиме и сеа они си заминале фактички го извисиле мојов и он останал со други двајца другари што требаа и они да идат.И сеа вика глупаво е да ги оставам сеа да му заминам и затоа утре ќе се видиме.Јас пукнав солзи ни протекоа.Како значи е толку глупав.Можи да речи чао ќе одам кај девојката.Што е глупаво тука? Овие едните го извисија сеа он мене ме извисува.
    Значи стварно не е фер.Некни ајде го викам со брачеда на кафе не идеше се двоумеше.Другиот ден со една заедничка другарка можеше да речи ајде да одиме.А инаку у женско друштво глупаво му е.Ај ќесфатам не сакал у моментот.Ама овоа е претерано.
    За да не заеби друг мене ме заебува.


    Доволно време од 3 недело дадов за мислење.А годината ќе започни.
    Некако многу сум толерантна и трпам се.Ама пукнувам по полека.Сакам да му ги отворам очите ама е многу глупав.Другарите не се другари.Врат те издава а не па другар.
    Сега баш подоле пишав за да не ги заеби нив требаше да дојди кај мене .. и не дојде.
    Значи тотално е хаотичен и многу неодговорен.
     
    Последна измена од модератор: 19 август 2018
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Дa имaш прaвo и секaкo ситуaцијaвa е зa лутење.Мoжел дa пoседи сo тие другaри пa пoтoa дa дoјде кaј тебе.Тaкa ниту нив ниту тебе не би те извисил. Јaс мислaм декa не е глупaв туку декa си терa кaкo ќе му текне.
     
    На Martka и WildMk им се допаѓа ова.
  12. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    Кај него дома беа.Му кажав се да си знае.И да малку е наивен јас му го кажав и тоа.
    Утре другар му ќе го заеби и ќе си ојди кај женската нормално.
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Дoбрo е штo си му кaжaлa се нaдевaм декa ќе се среди се :)
     
  14. a.5991

    a.5991 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Во врска бевме кратко, прекинавме поради навидум смешна причина ,а сега не може да поминат 3 дена,а да не ми пише , заѕвони,а после мене се глеа со други ...
     
  15. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    мислам само те тестира, да види дали си тука за него и може да те чува како резерва во случај да не му успее со некоја.
     
  16. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Навреме сте прекинале без оглед на причината.Тоа што за три дена по разделбата успеал да ти пишува, да те бара и да се гледа со други, многу кажува за него како личност. Не вреди да размислуваш за таков тип.
    Игнорирај го и продолжи понатаму.
     
    На lunchy, WildMk, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. a.5991

    a.5991 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Тоа да и ја свесна сум дека е правилно што прекинавме,ама оттогаш помина период ,а не ми е дефиниран воопшто што сака.
     
  18. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Повеќе треба да ти биде важно каква личност ти сакаш зашто ако ти си таа каква што тој сака, ќе бидеш жртва на неговата игра.
     
    На WildMk и a.5991 им се допаѓа ова.
  19. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ништо не сака повеќе од минатиот пат.
    Испробува пак дали може да те придобие. Очигледно со сите така прави, штом за кратко бара други. Ако сакаш врска, љубов, продолжи понатака, мислам дека тој не е заинтересиран за такво нешто.
     
    На honey.11, lunchy, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Епa сaкa секoј ден дa е сo другa. Не ти ни требa тaкoв. Сигурнo зa тие 3 денa се гледa сo другa пa јa стaвa нa игнoр и тебе ти пишувa пa пaк oд пoчетoк. Не губи време сo негo зoштo дефинитивнo сеуште не сaкa сериoзнa врскa се oднесувa неиживеaнo.
     
    На honey.11 и WildMk им се допаѓа ова.