1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    mjau mjau,i na deckomi mu pukaat kondomite,ama dobro nie veke i prestanavme da koristime poso sme u ozbilna vrska,se znaeme ubavo i sme verni eden na drug a i spremni ako se desi"bebe"da se zememe :D a zaso doaga do toa stvarno neznam.jas pred nego ne sum naisla na takov slucaj :D mozebi deka mu e golem"alatot" :D moze do kondomite necinat,kupuvajte od poskapite i pocvrstite kondomi,gi ima edni crni debeli,kao vreka za gubre se :D e sea neznam dekcoti kolku ti e iskusen,gi mesti li kako treba?mojot decko sve si znaese kako treba,ama pak znaese da mu se desi da mu pukne kondomot.. :D
     
  2. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    abe bas od tie zemavme posdenen pat se samo durex koristime , Decko mi gi mesti kako so treba nejkeme deca volku mladi :D a ako ima vrska alatot togas mozebi da dojde vo obzir faktot so mu e debel ama do sea ne se slucuvase toa :worried: Taka da najverojatno na svoja raka ke pocnam da koristam piluli ...
     
  3. AnjaF

    AnjaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Зависи ......под какви околности се случило и со кој е направено ....
    некогаш вреди да се прости ...но некогаш не :D пиши поконкретно за тоа како се случило и со кого , дали под дејство на алкохол, дали со особа која ја знаел или не ....дали додека сте биле скарани или подкарани итн итн ......
     
  4. bubblegum

    bubblegum Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    razgovaravme za toa, mu kazav iskreno kako stojat rabotite, mislese deka go lazam i deka si pram majtap so nego, no vide deka ne se smeam :( rece deka saka da ostaneme drugari koga veke nemozi poveke, se soglasiv, moze zgresiv ama nemozev da go odbijam. Se nadevam deka nema da pati zasto osekam deka me saka i deka nemoze da go prifati toa sto ne sme zaedno. pozz i fala so me ohrabrivte da go napavam toa, zasto stvarno neznaev koj zbor da go upotrebam za pomalce da boli, no gledam deka ne uspeav da ja namalam bolkata zasto stalno koga ke se vidime negovite oci svetat i malce mi e krivo za toa no...toa e ne mozis da mu naredis na srceto :(
     
  5. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    91
    МЈау мјау и на нас ни се дешава истото последните два пати :worried:hock: користиме и ние дурекс абе 3 пукнавме во една вечер а предходно еве скоро година никаако не ни се имаше десено :? да не е нешто со производството на кондомите :?: :worried:hock: сега заради тие два пати умирам од страв едвај чекам да ми дојде зошто еднаш ни се случи да свриши во мене ама во неплодни денови иако не верувам во тие пресмети сепак си се тешам :?
     
  6. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    epa vaka i ja da si kazam so problem si ima..ali nezgodno mi e da zboram za ova so mote drugarki zatoa ke ve zamolam vas za sovet:)...vo vrska bez obvrska sum so edno dete so i bev porano vo vrska...no toj non stop me prasuvam kaj sum so kogo sum i non stop se gledame ali za toa nikoj neznae a mene veke pocnuva toa da mi smeta sakam da si ima normalna vrska..i se plasam toa da mu go kazam da ne go izgubam...neznam so da pravam:worried::worried:...sovet plss
     
  7. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    91
    Би те замолила за повеке податоци..како например колку си години,колку време бевте во врса со дечкото,како се однесува со тебе кога сте заедно..опиши го подетално вашиот однос па јас ке пробам да те советувам...и најважно ме интересира зошто никој не знае за вашата врска без обврска :?: .Позз и чекам да ми кажеш ако сакаш за да те посоветувам :)
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Candygirl jas mislam deka treba da sednes so nego da si napravis eden ubav muabet i da mu kazes kako se osekas, so ti smeta i kako sakas da bide vo idnina. Ako ti e skisnato od toa da imate tajna vrska,togas treba da mu go kazes toa,pa da vidis on kako ke izreagira. Ne se plasi deka ke go izgubis,zatoa so podobro e navreme da si kazes sto sakas, otkolku da molcis i da se nerviras vo sebe.
     
  9. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    epa vaka ima 19 god.a so nego odev pred 3 god mesec ipol bevme zaedno i raskinavame zos mn sum mu terala inat i sum sakala se po moe da e,so ja mislam nema vrska:worried:..i posle beveme skarni..pa se gledavme letovo ali ja fativ decko,i otkako raskinav pak se gledav so nego toa veke trae 2 meseci ali toj nejke nikoj da znae zanas...toa ne mi semetase na pocetokot..se ponasa mn dobro sprema mene mi kupuva sitni podaraci setame kaj so sakam jas..ali nadvor od gradot..:worried:..i koga ke se vidime sekogas me prasuva dali znae nekoj deka si so mene i da ne kazuvam deka se gledame,se mislam deka sum mu samo za onaka nez so da pravam i kako da postapam so nego..:worried:
     
  10. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Kazi mu deka ti smeta taka,deka i ti sakas da imas normalna vrska i da setate fateni za raka niz grad.. A ti znaes li dali on ima nekoja druga, pa mozebi zatoa ne saka da doznae nikoj? Znaes so, nie ovde samo moze da pogagame zosto on se odnesuva taka, ama vistinskiot odgovor samo od nego mozes da go dobies,zatoa razgovaraj so nego i smireno objasni mu deka sakas da bidete vo vrska, a on ako ti kaze deka saka da prodolzi vaka vrska bez obvrska togas barem ke znaes na sto si i ke si odlucis dali ke stavis kraj na takvata vrska.. Ti zaljubena li si mn vo nego?
     
  11. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    hmmm....imas pravo ke zboram poozbilno so nego...ima praveno za ova muabet i toj me ima prasano sto sakam jas od nego...ako nejkam vaka tajno da se gledam ali ja mu rekov ne e bitno.... strav mi e da mu kazam...lele katastrova sum:worried::worried::worried:....a za zaljubena mislam deka sum samo se pravam deka nisto ne mi znaci da ne si se povraedam pak i razocaram:(
     
  12. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    91
    Candygirl srce nemoj da se navredis..no mene mi izgleda kako deckoto da ima druga moze ne devojka ama muvacka i da nesaka da se cue za tebe za da ne si go rasipe odnosot so drugata ako postoi...plus ne ste bile mnogu vreme zaendo predhodno i toj ti raskinal demek si bila inatcika,ako se saka se moze da se sredi eve ziv primer od decko mi nema pogolem inaet a zaedno sme skoro 2 godini bez nekoj mesec znaci ke povtoram ako sakal toj da bidete vo vrska ke probal da se spravi so tvojot demek inaet...no kako sto kaza devojkata pogore nie tuka moze samo da nagagame sto kako e :? razgovaraj si ti so nego,nema sto da te e strav tvoj zivot e imas pravo da znaes so sto si so nekoj a ne za dzabe vreme samo da si trosis...Pocni vaka..decko(nz kako se vika :D ) zar ne sakas na site da i pokazaeme kolku sme srekni zaedno gledaj bas si se pogagame zosto da ne ja spodelime radosta so drugi,zar ne e dosta krienje i muvanje :roll: Kazi mu deka veke ne si tolku mala za da izigruvas toplo-ladno so nekoj i deka sakas nesto poseriozno i deka sakas toa seriozno nesto da go imas bas so nego...kazi mu go tvoeto mislenje i ne se plasi od negovoto reagiranje,so samiot nacin na koj toj ke reagira na tvoite prasanja ke znaes dali planira nesto seriozno ili si mu samo minliva zabava a sigurna sum deka toa nesakas da bides ;) Ako ne biva nisto so nego,ako ne te svati seriozno ili pak ti ja kaze pricinata zosto nejke da stanete oficijalen par a vistinata tebe ne ti e bas po kef..togas znaes -pravec NOVA ZRTVA :P :) Sigurna sum deka si pametna i sosema dobro znaes kako treba da postapes...sigurno ke bides poveke povredena i razocarana ako deckoto op-trop si najde druga nedaj Boze i ti ostanes sama . :worried:hock: Ajde napred samo mecka strav tebe ne :D :D nie te podrzuvame..
    pozz i pisi kako ispadnalo SO SREKA :)
     
  13. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11
    Ако од горниов ред разбрав добро - дека е љубоморен, а тоа значи дека те сака само за себе (те прашува постојано со кој си, каде се), а не дозволува другите да те гледаат со него, што упатува на тоа дека себеси можеби не се чува само за тебе. Ако дозволиш вака да продолжат работите секогаш ќе бидеш во втор план како сега. Разговор - и за мене тоа е решението.
     
  14. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Katja.efremova veke neznam sto da mislam toa mi se slucuva veke od 8 Januari veke 3 pat edno pd drugo ni pukaat kondomite mozebi e do pakuvanjeto no ova dolgo trae ,a ako svrsi vo tebe i ti se plodni denovi zemi si pilula za den posle...
     
  15. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    91
    Abe da mi bea plodni ke zemev ama samo sto mi pomina predhodniot den menzisot a i ne bev pri pari i si velam aj ne bidnalo..i sega se sluci pak pred nekoj den da ni pukne ama samo sto vleze vo mene odma nz jas zosto i posle zemavme drug i zavrsivme rabota taka da ne bidna nisto(mislam voopsto ne svrsi prviot pat)..nz sto e rabota pa strav mi e jbg :worried:hock: sega cekam so strav da mi dojde :? ke treba izgleda antibejbi piluli da zimam ..treba genikologot da si go posetam :?
     
  16. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Nemas gajle stom taka ti se slucilo .. I jas mislam da zemam antibejbi zaso ova vaka veke ne ide ... Ama mene nekako ne mi se odi na ginekolog pa sakam na svoja raka da si zemam ako davaat u apteka bez recept
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    mjau mjau,nemoj da zimas na svoja raka,podobro otidi si na ginekolog,ke si naprais i pregled i ke prasas za pilulite..sekoe zensko so ima seksualni odnosi mora redovno da ide na ginekolog,nema nisto sramno vo toa,sramno e da ne se ide,ima milion infekcii i bolestini sto ne fakaat nas zenite,a se e polesno da se spreci na pocetokot.a so se tice pilulite najdobro e da ti gi preporaca ginekologot,otkolku da zemas bilo sto,tie piluli sepak ne se zaebancija..pozdravce :D
     
  18. ane18

    ane18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Што да правам веќе ???

    Здраво!! имам еден голем проблем.Имам врска која трае веќе 2 години и 8 месеци.Но во мојот живот се појави една нова личност и почнав со таа личност да се мувам.Секој ден се посериозно и посериозно стана.Јас се заљуив во него а и он во мене.Станавме неразделиви.Но јас имам дечко и него многу го сакам и неможам без него.Што да правам веќе 5 месеци се мувам со таа личност и цело време ми е во глава а неможам на дечкоми да му раскинам едноставно неможам без него.Ве молам за совет пошо секој ден се повеќе и повеќе ме излудува овој проблем
     
  19. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ane ako vikas deka ne mozes bez decko ti znaci ti nego sakas, a so ovoj drugiot od zabava li trgna i dali samo ti se dopaga ili osekas nesto poveke za nego? Aj da si se smuvala ednas dvapati pa da se vratis posle na decko ti ok,ama ti veke 5 meseci,neli razmisluvas deka decko ti moze da doznae? Jas sepak mislam deka stom si se osmelila da trgnes so drug,znaci nesto vo vrskata ne vi stima, mozebi ne ti e tolku ubavo so deckoto kako porano :? Treba ubavo da si razmislis i da odlucis koga ke go izberes,zatoa so vaka e premnogu konfuzna situacijata. pozz
     
  20. gossip.girl

    gossip.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    a kako mozes dvajcata da gi sakas i da ne mozes bez niv?ja mislam da mu kazes na decko ti deka sakas pauza pa toj period koa nema da go gledas decko ti probaj so muvacot pa ke vidis so da prais i kakvi ti se cuvstvata