1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    ти перфидно кажа што имаше.
    да се најдов прозвана
    на перфиден начин пробуваш да го извртиш муабетот.
    јас напишав негде 27 год. или ти? ти кашуваш некој си бројки а збориш за ограниченост.
    ти си таа која е сакам кажам незнам речам
    јас што имав кажав дури и повеќе од тоа.
     
    На Stark и Iva9612 им се допаѓа ова.
  2. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    а црнокосите ич а, така ?
     
  3. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    сега сите црнокоси ќе се јават тука и ќе бидат лути оти генерализирате :D:D:D:D смешно е стварно нема смисла повеќе муабетот
     
    На DenaM и WildMk им се допаѓа ова.
  4. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    многу си контрадикторна.па чим кажуваш мислење за приватниот живот на некој тоа е на некој начин мешање ама од друга страна чим е побарано и не е.не мора да биде прифатено секој за себе си одлучува крај на краева. немој да генерализираш. сепак што би рекла некоја членка погоре слобода на умот и неконторла и сл. глупости
     
    На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.930
    Допаѓања:
    13.736
    Пол:
    Машки
    Дообрии дообри се и тие,не чини лошо да речам и за нив господ грев ќе ми пиши.
    Ама најдобро е кога се во комбинација и двете,еее тогаш мераци на душата! (poolparty)(hollest):D
     
  6. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    си кажа више готово ети ти ги плавушите се ми е јасно. :devil:
     
    На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    ако немаш више
    се шалам
     
    На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    И јас сакам во комбинација двајца
     
    На Animali и Bratot им се допаѓа ова.
  9. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.930
    Допаѓања:
    13.736
    Пол:
    Машки
    Нее бе душо верувај тоа меѓу вас жените која каква е,ние мажите ве сакаме секакви само нормално да ни прираснете при срце! :wasntme: ;)
    Црн(ц)и или плави? :^)
     
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Не прави разлика... битно да ми се допаднат...
    Исто како и ти што сакаш... да ти се допаднат
     
  11. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.930
    Допаѓања:
    13.736
    Пол:
    Машки
    Аа така,тука делиме исто мислење! ;)
     
  12. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    17.428
    Пол:
    Женски
    Пет страни полемизирање за врски од 15-16 години стигна до бринети и плавуши, и кој какви преферира...

    Уатевр, факт е дека партнерите кои се во врска од рани тинејџерски години, јас би пишала дури 14 год., се индид, со склоност повеќе да се приврзуваат емоционално.
    Е сега, не се фаќајте како слеп за стап како што направи првата членка, туку тоа е реалност и има истражувања кои укажуваат на истото.

    Што тоа исто не ве прави сите зависни, со 5то дете на пат, ама да, некои многу потешко прифаќаат да се препуштени сами на себе подоцна.
     
    На Animali, Someonespecial и Iva9612 им се допаѓа ова.
  13. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    sramota ste I dvajcata znaci iyvini vaka ama ti si taa koja e pogresna vo situacijata I koja nesaka da se pokori I koja samo naogja iygovori ya toa sto nesamo sto ne go sakash nego ne go ni pocituvash I ne mu go gubi vremeto na deckoto ostavi za sekogash posto ocigledno ne go zasuzuvash. zoshto da go maltretirash I da mu se ponasash? ako ne se opravish na losho ke izleze rabotata. ne idesh na rabota za da izigravash gaydarica I da glumish ludilo ne si nekoja bogatshka nikoj I nisto si. majka mu treba da ja pocituvash I jas neynam kako ve trpat uopste so takov beyobrayluk ynaci na mene majka mi nekoj da ne ja pocituva ke dobie crven doyivoten. zosto ne se vrabotish popalden da idesh na rabota mesto da iyigravash domakinka? I za da ima ljubomora si dala povod? bruka teshka ste I dvajcata
    ova najsikreno ti go kazuvam ne se ljuti sepak pobara mislenje ti go davam.
     
  14. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш на мене дека се фатив слеп за стап немој така да мислиш,кажав и погоре што сакав да кажам во тој пост,а не генерализирам зошто знам и пар кој е од тинејџерски години заедно па сега имаат деца така да секој со своја приказна секој ќе ја пронајде среќата дали на 20,30,40 години ама на 15 не треба да бараш среќа во врските..толку од мене
     
  15. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Па токму тоа е и поентата на муабетот дека помала особа полесно може да згреши, само што добиле дечко. Не иде тоа така. за брак и деца е друг мубает веќе.
    кој што преферира е дискутабино е веќе тоа.
    истражувања за животот нема исто и за во реалноста се е индивидуално.
    кога станува збор за љубов нема правила ко и за животот
    јас првиот дечко го имав на 21- 22 год. а иначе сум претерано емотивна и приврзана и мека особа.
     
    На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    извини а ти според кој пост го кажа ова од 15 год. со кој пост го поврза ко одговор? тоа не сфатив?
     
  17. Davidmfo

    Davidmfo Активен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Машки
    Se umoriv od citanje, premnogu tekst. Zato ke ti odgovoram kratko. OSTAVI GO!! Koga na eden covek mu davas se poveke i poveke sansi, a posle prvata ne gledas nikakvo podobruvanje, togas se e zaludno. Toj se poveke ke zloupotrebuva taka da, podobro prekini sega duri ne e kasno bidejki Potoa sledi brak, deca i na krajot celata taa situacija ke se iskomplicira i se znae kako zavrsuva.
     
    На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    стварно се изначитав многу и никој од форумот нема да ти каже остани со него нормално треба да раскинеш како и секој со здрав памет,дали твоите родители го сакале него или не не е нивна работа се работи за тебе,најпрво не треба да делиш стан со него па дури и те понижуваат и тој и мајка му...и што уште не,студираш млада си не си должна да трпиш такви навреди ете кажа убава си ќе најдеш некој со кој ќе бидеш среќна има време само најважно е да се ослбодиш од токсична врска колку сака нека моли ...
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Cokolada222

    Cokolada222 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Povtorno ke se izvinam za latinicata. Draga damo nemozam da se iznacudam kolku prosto sfakanje imas i neznam kolku godini imas i taka natamu... Ovde pisav za sovet zatoa sum vo teska situacija i veruvaj najmalce mi bese potrebno tvoeto prosto sfakanje i tvoeto vreganje. Dokolku nemas nisto pametno da kazes voopsto ne ni pisuvaj. Ako ti e dosadno najdi si hobi ili zanimacija. Denes sme 21 vek.i.ova jas sto go napisav voopsto ne e normalno zatoa sto nie sme mladi i studenti i nikoj ne e dolzen na nikoj da se pokoruva. NITU EDEN RODITEL NEMA PRAVO DA SE MESA VO VRSKATA ILI BRAKOT NA SVOITE DECA. Jas kazav kakva e situacijata i deka nikogas nikogo nemam navredeno i ponizeno od negovata familija i.deka site gi pocituvam, i kazav deka nekoj na inaet pravi problemi i ne voopsto ne se pravam gazdarica. A ti kolku samo nesto da iznapises i da si go popolnis vremeto si tuka mene taka mi izgleda. I te molam ne zamaraj so tvojata negativa i zloba toa sto go imas inapisano lici deka go pisyva nekoja svekrva od 60 godini . Ti i.tvoeto ponasanje se za sramota a ne jas. Zal mi e sto ima takvi luge kako tebe sto mesto da dadat podrska ovde se da napravat nekogo poloso da se oseka. I da jas sum vo pravo a ne ti so toa tvoe zastareno misenje . Voopsto ne se pravam.gazdarica nitu sakam sinot da go odvojam od majkamu . Dokolku podobro procitas moze i.ke.razberes ama.mozebi zoki poki ti e najdolgata kniga sto vo zivot ja imas procitano. I neznam vo kakva sredina zivees za da imas vakvi proati sfakanja deka zenskoto treba da se potcini i da rmba za nekogo mi e zal za vakvite kako tebe. Lugeto pred godini.i godini na mesecinata se kacile a ti uste si so toa demodirano sfakanje . Kako i da e ne planiram da se zamaram so nekoi kako tebe edinstvena bruka ovde si ti a ne jas. I ako podobro razmislis ako ima i.so sto voopsto da mislis posle iznesenoto sfakanje ke razberes deka toa e taka ... zal mi e ako te navrediv ama me isprovocira i go zasluzi toa . Dokollku imas ili ke imas.sin tesko tvojata snaa. Vikaj si go aklot na vreme i educiraj se gledaj malce televizija izlezi nadvor.vidi malce sto kako se desava po svetot. Jas nesum vinovna zatoa sto toa e taka i ne treba da bide taka i zatoa ke go resam problemot pobarav mislenje a ne za treses gluposti. Nikogo ne navrediv i ne otcekuvam.da me navredi. Pozdrav imaj ubav den i so mislenjevo i odnesuvamjeto daleku nema da stignes. Kolku samo drski luge i bezobrazni postoele ova e cudo . Kiss ...
     
    На 1209, buba4e89, DenaM и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    17.428
    Пол:
    Женски
    Не, не мислев на тебе.
    А која беше поентата во мојот пост?