1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    дечкото идел претходно на сентименталност, он од зал бил до сега со нејзе нели? ако се лаземе. не е прашањето кој кого остава него муабетот е дека треба почит да се има. а ако нема секој на своја страна. нема човек што моѕе да прости удар или превара лага е тоа.
    не е детски ако му каѕе дали сакаш да те вреѓам или да те варам, бирај? ете толку сум искрена и фер што дури и те прашувам ѕа раѕлика од тебе што не ми даде право на иѕбор. и види што ке ти рече. и пошто се ѕнае што моѕе да одговори ке му каѕе јас не сум ти мајка? значи секогаш вреднувај се себеси. и со уличари не се плеткај. поздрав и секое добро.
     
    На Girly90 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Да, вреднувај се себеси и не потпаѓај на ниво на личноста што те разочарала.

    И аман научи се да пишуваш.
     
    На sj *O*, Animali, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    ok sorry ке пазам на граматика и изразување. позз
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    кој еднаш изневерил ќе изневери пак,ако нејзе не и е проблем тоа нека му дава цел живот шанси. Ама мислам дека после неверство не треба да има враќање назад
     
    На Annora, Kimberly11 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Мислам дека тој не заслужува втора шанса.Тој бил свесен дека те изневерува и го направил тоа,можеме само да се правиме глупи као пијана бев или нешто друго ама сите знаеме дека сме свесни во тоа момент.Продолжиси и бидо среќна за тебе.Не се обидувај да го повредиш затоа што нема да можеш тој да имал чуства кои ти би можела да ги повредиш не би те изневерил.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Простување и чувства не вредат за некој што не те почитува.
    Во твој прилог е што навреме покажал дека верноста не му е јака страна. Стави крај на врската со него за да не се доведеш во ситуација да даваш неброени шанси.
     
    На WildMk и candy.cane им се допаѓа ова.
  7. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Барам совет и мислење од вас...Дали вреди да изгубиш невиност со некој дечко кој мисли дека врската ќе се подобри со односите?Бидејќи тој не е заљубен и дечкото не глуми заљубен за да го добие тоа бидејќи сепак се знаеме долго време и му значам,но од друга страна верува дека работите би се смениле после тоа и дека тој би се посветил повеќе на врската со некои поозбилни намери,т.е можел да се заљуби но не сакал а после тоа би можел и би сакал...Збунета сум многу,го сакам но не знам дали воопшто вреди
     
    Последна измена: 17 јуни 2019
  8. Cvetche256

    Cvetche256 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    @Tamarkaa Не. Самиот си кажал дека не те сака. Започнувањето на интимни односи за него нема да претставува љубов туку страст која што ќе помине еден ден. Да, интимниот однос можеби ги зближува партнерите, но дефинитивно не е услов за некој да те засака. Размисли убаво со кого и за кого си го трошиш времето, да не останеш повредена на крајот од сето тоа.
     
    На Dream-Girl, sj *O*, Animali и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Chiikk

    Chiikk Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Ne ne sum ljubomoren nitu ima nesto sumlivo taa e preosetliva inace devojceto ima epilepsija i do pred 3 meseci pijase apcinja ali i gi prekinaja

    Ne se raboti za luge so gi znaj tuku luge so ne gi poznava i toa ja optovaruvase a imase pred 10 tina dena i problemi doma mozi i to vlijaj i i se ima nasobrano
     
    Последна измена од модератор: 17 јуни 2019
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Се скаравме со дечкото за банални работи за нешто што сум му рекла дека ми смета а он продолжил со тоа, а он ми наведе 100раб што му сметале а не ми ги кажал и лом се направивме.
    Сега ми вика дека не можи веќе вака , а знам дека на лутина е то.Сакал да го заборавам веќе и да си продолжиме сами по свој пат.Не знам што да мислам.Хаос ми е во глава.Не сакам крај, ама па... нз што да речам.
     
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Дај му време некој ден, не го барај...
    Да му се смират мислите.
     
    На cresa-jagoda, Dream-Girl и lilly57 им се допаѓа ова.
  12. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Секогаш давам ден време и наредниот ден гледам дека менува профилни, никнејм на мсн како некое дете.Или сака да привлечи внимание или нз.
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Може од нервоза го прави тоа
    Ко: Сеа се' ќе сменам, и ќе почнам од почеток
    Одбрамбен механизам.
     
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Остави го да се смири и сам да те побара.
     
    На Moon.Girl, cresa-jagoda, lilly57 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Се каравме се каравме , и на крај ми вика ќе дојдам кај тебе, јас во др град студирам.Инаку лом се направивме , лом.До таа мера да си речиме дека не сакаме веќе да се видиме со очи.
     
  16. m.m12345

    m.m12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    36
    Вака значи со дечко ми сме заедно околу 3 месеци тој е од друг град таму живее сам и работи. Мислев дека имаме убава врска ама не било така. Дечко ми има завршено убав факултет и е на државна добра работа зима многу поголема плата од мојата а јас работев во една фабрика сега работам во друга со средно сум инаку немам факултет. Кога се фативме не разговаравме на оваа тема и мислев дека не му пречат ваквите разлики. Се беше убаво почнав јас да одам кај него да останувам на ден два пошто живее сам и да бидеме повеќе време заедно ми рече дека спомнал на другарите нешто за мене ама ништо посебно. За овие 3 месеци кога и да отидев кај него цело време во стан не сум материјалист ама ниту еднаш не рече ајде да излеземе на кафе или некаде цлео време дома. Кога доаѓаше тој во мојот град цело време одевме шетавме ваму таму а кога ќе идам јас таму ништо цело време во стан. И кога ќе му е јавеа другарите секогаш излегуваше надвор не сакаше да им каже дека е со мене. МИ падна малку чудно тоа зошто ме крие да не има друга или нешто слично. Вчера отидов кај него и требаше денес вечерта да си одам ама се скаравме. Го праѓав зошто ме крие цело време на почетокот ок не знаевме што ќе биде ама веќе 3 месеци минаа тој не сака никаде да се појави со мене. И ми кажа дека зборел со другарите за мене ама тие не ме прифаќале ме виделе на фб и викале дека не сум девојче за него дека заслужувал подобро.
    Искрено се навредив многу очите ми се наполнија со солзи па зошто да не сум за него нели сум достојна да се појави во друштво со мене? Се искаравме сакав да си одам не ме пушти сабајлево станав пред него си ги спакував работите и си отидов. Ми врти денес, ми праќа пораки се извинува ама не знам многу сум повредена. Не знам што и како да правам.
     
    На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Штом си ги слуша другарите, нека си продолжи така, други да му го одредуваат животот. Таков не ти треба.
     
    На 1209, joy1, sj *O* и 14 други им се допаѓа ова.
  18. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Дечково можеби те сака искрено, ама нема карактер чим поради нивно мислење те крие. Требало одма да те одбрани и да не им дозволи пак да зборат лошо за тебе..
     
    На sj *O*, Peperutce1115, Yeeah и 2 други им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Изговор му се другарите.
    Свесно, и намерно те крие.
    Не му пишувај, не му се јавувај, не го барај ич! Ама ич!

    Ќе си најдеш некој поарен.
     
    На Konfetka, 1209, Nausicaa и 14 други им се допаѓа ова.
  20. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.294
    Допаѓања:
    4.459
    Пол:
    Женски
    Јас не би се јавила. Коментари од ист тип добивав и јас за дечко ми ама никогаш не му ги кажав, затоа што е навредливо.
     
    На Yeeah, WildMk, happygirl11 и 3 други им се допаѓа ова.