1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Имав врска со страст, искажување љубов, шетање, уживање додека сме заедно,...
    Ама кога стануваше збор за сериозна комуникација и да си каже секој шо му смета и за подобрување на работите, бегаше на некој начин одбегаваше..
    Раскинав. Не е се до љубовта и страста, ако нема комуникација, разбирање, почит и доверба ќе а снема љубовта. Ако сте "пресни" со љубовта, и ако мислиш нешо сериозно, немој, многу е тешко да бидеш со ладнокрвна личност кога станува збор за сериозни работи и разговори.
     
    На Peperutce1115, poenta, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Ако не можете да ја подобрите меѓусебната комуникација, да ја тргнете тврдоглавоста и двајцата и да разговарате отворено за своите чувства, тогаш џабе страста. Една успешна врска не опстојува само со страст и секс, туку потребна е многу љубов, отворена и искрена комуникација, разбирање, почит.
     
    На Peperutce1115, WildMk, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Elisabeth

    Elisabeth Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    5.259
    Пол:
    Женски
    Ако ти одговара како врска без обврски за страст и секс терај, а за нешто поозбилно и стабилно тешко, сепак ако сакаш треба отворено да разговараш со типот.
     
    На WildMk и Brinetka им се допаѓа ова.
  4. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Морам да бидам сурово искрен,од ова вашево озбилна врска нема да испадне ама има потенцијал за некој тип на отворена врска која ќе се сведува само на секс.
     
    На Alisa22, WildMk, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @Brinetka @cresa-jagoda
    Jas sigurna sum deka toj znae deka jas sum zatreskana. Jas koga I da mu sponnam nesto, bilo so na temava, toj me izbegnuva. Resiv da se oddalecam od nego, toa mu go po kazuvam, ne se buni. I ke pominat nekolku dena pak pocnuvame da se gledame na nasiot star nacin. Mi zdosadi, no koga I da pomislam na nego bukvalno goram. Se gubam vo negovo prisustvo. I neznam kako da go smenam ova grdo custvo. Nikogas nikogas vo mojov zivot ne sum se custvuvala vaka, duri ni koga imav za prv pat decko. Pretesko mi e
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Elisabeth

    Elisabeth Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    5.259
    Пол:
    Женски
    Типот е заинтересиран само за секс очигледно, ти ако сакаш озбилна врска и љубов остави го и барај си друг, ако не терајте без обврски.
     
    На Alisa22, Peperutce1115, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Мораш да се тргнеш шом си пробала со убав разговор и он си е таков каков што си е не се менува, јас со 24-годишен си имав ваков проблем до пред две недели, и знаеш шо направи избега како по обичај после година ипол врска.
    А јас буквално го тргнав од живите, или блокирај го не го гледај не се труди да го пратиш што прави на социјалните мрежи едноставно фокусирај се на други работи, знам дека ти е тешко ама мораш сама да си даваш сила, од тој човек не бидува, тој не знае жена да почитува ни да разговара.
     
    На Peperutce1115, WildMk, Purplelilac и 3 други им се допаѓа ова.
  8. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @Elisabeth mila mi e strav deka so nikoj nema da imam takva hemija.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Те разбирам дека ти е тешко.
    Дистанцирај се скроз од него, не комуницирај повеќе, ако си затрескана и посакуваш сериозна врска која не можеш да ја имаш со него. Колку повеќе се гледате толку потешко ќе ти биде, на крај ти ќе бидеш повредена. Затоа колку порано прекинеш, толку подобро за тебе. Гледаш него му е сè едно дали ти ќе се оддалечиш или не од него. Зошто па ти да бидеш будала да трчаш по него и да му ги креваш акциите.
     
    На Peperutce1115, Purplelilac, Billy Idol и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Elisabeth

    Elisabeth Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    5.259
    Пол:
    Женски
    Ехх како не, ќе најдеш друг што ти одговара во се, а од овој со сила примерок за озбилна врска не можеш да направиш, затоа не си давај лажна надеж, ако можеш да одвоиш секс од емоции терај со овој додека си слободна, ако ти е многу тешко прекини секаков контакт. А колку години имаш?
     
    На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @cresa-jagoda da moram da pocnam so distanca, ama ozbilno distanciranje. Se imam distancirano no normalno edvaj cekav da mi pisi I pak popustav. Tesko mi e, slaba tocka mi e. No moram.
     
    На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Да озбилно дистанцирање ти е потребно. А тоа ќе го направиш со блокирање на социјални мрежи да не може да ти пише и блокирање на бројот да не може да ти се јави. Па така нема да чекаш да ти пише.
     
    На Elisabeth му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Mila jas imam 20, toj 24.
    Imam probano da se gledam so drugi, no znaev deka sekogas go,, imav,, nego I nisto ne mi uspeva zasto ne sum go trgnala onaka defenitivno. Nemozam da odvojam, si mislam deka mozam no ete sfativ toj prenogu vlijae, prenogu. Mnogu mi znaci ova koga nekoj me sfaka, me ohrabrivte malku. Fala vi za soveti
     
    На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.611
    Допаѓања:
    36.905
    Пол:
    Машки
    Не можам да ве разберам вас женските, бар повеќето. Не знам како не можете да одвоите страст од емоции. Не знам како не можете да си речете дека нештото не е добро за вас и да прекинете уште на самиот старт. Свесно го знаете проблемот кој е, ви кажуваат и меѓу редови, знаете каде оди ситуацијата, знаете дека ќе бидете повредени и наместо да го следите разумот, ви се поматува умот и донесувате одлуки базирани на емоции. И после патите...
     
    На butterfly6223, Alisa22, Peperutce1115 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Во право си,ама знаеш како секој почеток е мед и млеко се додека не се затрескаш и заљубиш како луда, и после картите излегуваат на виделина и сфаќаш со што си имаш работа, дали е касно или не за да ставиш крај дека веќе си заљубена, секако ќе патиш. Ама секој тоа различно го прифаќа и го преболува
     
    На Peperutce1115, RosettaStone, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Elisabeth

    Elisabeth Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    5.259
    Пол:
    Женски
    Па млада си, ќе си го најдеш вистинскиот понатака кој ќе ти биде погоден во се, а со овој прекини секаков контакт и не мисли на него повеќе.
     
    На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Е па тоа е,кога се школуваат премногу:whew:
     
    На lovestoneddd и honey.11 им се допаѓа ова.
  18. Tri_Bubacki

    Tri_Bubacki Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Баш напротив, мислам дека не се само женските, туку сите на моменти свесно влагаме во ризик :)
     
    На Elisabeth, Peperutce1115, RosettaStone и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.611
    Допаѓања:
    36.905
    Пол:
    Машки
    Ама она никаде нема нагласено дека било перфектно од старт, туку дека постоела страст и само страст, и дека супер им бил сексот, но инаку не се слагале. Дури и самата знае дека нема љубов меѓу нив. Затрескана е, два пати разговарала и видела дека нема да има. И самата си го знае одговорот, знае што треба да направи, ама нема да го направи. По некој ден пак ќе и се јави, и пак ќе се види со типот. Се така додека он не и прекине, не запознае она некој трет или се реши конечно да пресече ко ти што пресече.
     
    На Peperutce1115, Annora, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Да она не нагласи никаден дека почетокот бил совршен и никој од нас нема да знае како било освен таа самата, ама ја зборував општо, се е "совршено" се додека не сфатиш со каков човек си имаш работа. Не само за мажи и ние жените знаеме такви да бидеме. Ама тоа не е човек шо би можел да имаш сериозно нешто, дали е касно или не секој ќе си сфати кога тогаш.
     
    На Peperutce1115, cresa-jagoda и Billy Idol им се допаѓа ова.