1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.073
    Пол:
    Машки

    Fala so me dopolni, ama citiraj go nego.
     
  2. Vulpecula

    Vulpecula Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Ехх да, треба период да помине за да го заборавам..
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  3. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    ич да не се думаш се ќе помине. Потешко е да живееш во агонија одколку да ставиш крај и да продолжиш понатаму
     
  4. Vulpecula

    Vulpecula Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Сега за сега сме во супер односи, па за натака ќе расмислам
     
  5. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    гледајте што е можно повеќе разговор. Лесно е да оставиш и да си заминеш
     
    На Vulpecula му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Vulpecula

    Vulpecula Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Баш така..
     
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.073
    Пол:
    Машки
    Вака сега ме интересира нешто и не знам како да реагирам, затоа што едноставно ми е глупаво и немам на некој начин намера да се докажувам и веројатно моите соништа/планови и идеи веројатно не се доволни за нејзините родители.

    Неа одоколу и викаат како требало секој да си има девојка/дечко од својата струка/професија... (јас иначе сум рударски инженер, а таа на медицина уште малку ќе го заврши факултетот).

    Имате некое мислење совет околу сето ова?
     
  8. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Што им се замараш? Спротивностите се привлечни нели? Дур има љубов добро е. Според мене па ако е иста професија, некогаш ќе има докажување. Кој е подобар. А вака ќе има поддршка
     
    На Vulpecula и Stark им се допаѓа ова.
  9. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Жити се каква врска има ова?Зарем има некој кој размислува на овој начин?
    Вие заедно ќе градите врска исполнета со љубов а не професија.Се надевам ќе се свестат нејзините.:)
     
    На Brinetka, cresa-jagoda, T.e.d.d.y и 5 други им се допаѓа ова.
  10. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    Прилика си бара прилика е доста застарен концепт, и мислам дека повеќето парови не се од истат апрофесија инаку би било досадно. Па ти си со некој не да ти е колега, туку да ти биде партнер и да се надополнуваш и растеш со него.
     
    На cresa-jagoda, IamSexyAndIKnowIt, Ostaveniot и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.073
    Пол:
    Машки
    Momentalno od site strani mi e tesko, i onaka opsto ne sum zadovolen od se, mi fali ushte nekoj da me.pptcenuva i da se bazira na intelektualno nivo, kao demek jas nikogas nema da bidam sposoben za plata i mislela deka trcam po devojcevo zato sto bila na medicina i avtomatski neli povekje pari.. i verojatno ce smw se raspravale za smetki troskovi lol..


    Nekako se cuvstvucam.razocarano.. glupo.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Они секогаш нешто ќе зборуваат и ќе ти префрлаат. Ти гледај ако ти е убаво со неа терај си и не им се замарај толку
     
  13. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.073
    Пол:
    Машки

    I posle kje treba ater za nea lice da pravam, namesto kako lujge da se zapoznaam i razgovarame. A jas kako licnost licemerie mrazam mn. Samo vakvi isklucoci pravam, inace ako te sakam te sakam, ako ne te sakam nejcam da si mi vo blizina ili bilo kakov kontakt... ama.tesko mi e i glupo momentalno.


    Inaky devojceto nemq zbor bas mi e pogodeno.. ama ete..
     
  14. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Дека треба ќе треба, ама после со тек на време кога ќе сфатат работа, и видат дека и ќерка им те сака ќе сменат муабет, ќе олабават. А ако ти е погодено со девојчето и не и смета се тоа, терај си, они ќе сфатат
     
    На cresa-jagoda и Stark им се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.073
    Пол:
    Машки

    Ovie denovi imam stavrno maski muabet d9ma da zbornam, pa da razmislam.. sto i kako. Kako i da e, fala, druze.
     
    На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
  16. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Лани имав шанса, првпат во животов да бидам со многу богат маж.
    Другарски во група со други луѓе сме излегувале.

    Еден ден раскажуваше за некој проблем сакал некоја инвестиција да напраи неговите се противеле и јас му велам „Де бе, голем маж си, разговарајте со твоите како зрели луѓе на темава.“ Не е од тука инаку и затоа баш се изненадив од одговорот.

    Он ми рече: „Да бе, после ќе треба да барам работа, на бизнисот од вујко ми ќе треба да заборавам, може и од дома да ме избркаат.“

    Мислам, толкав маж се плаши мама и тато дека ќе го исфрлат од дома. Одамна требал самиот да се исфрли и да си гради самостоен живот. Не дека нема пари за тоа. Непораснат, немал потреба во животот работа да бара директно кај вујче. Парите и имотот шо ќе ги наследи ако ги наследи веруј воопшто не ми беа битни во тој момент. Се откажав од помисла да одам на состанок со него.

    Маж може и да нема пари, тоа е менлива категорија, ама пасивен карактер, неволност за мрдање од конфорна зона, малтретирање на жената да живее во заедница иако има можности за одделување, што после водат до пубертетски трипања кога ќе му се десат работи во животот на коишто треба да реагира како зрела личност, пример кризиве низ коишто минуваат после пороѓај на жената. Замисли го идиотизмов, на жената хормоните ѝ се у хаос, ама господинот е во криза и слични ситуации. Налет пари бе, способност треба. Способен човек вака или така ќе дое до пари, неспособен чоек и да има пари, тоа буре има дно. После шо праиме?
     
    На mkdvesna, cresa-jagoda, T.e.d.d.y и 7 други им се допаѓа ова.
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    разочарувачки глупо и мизерно е тоа што тие го помислиле. Ти уопште немаш потреба да се думаш околу кажаното. Знам зборови најмногу болат ама фала богу здрав си прав си способен верувам,сам си ја знаеш силата и колку можеш да постигнеш со свој труд така да не дозволувај ништо да те демотивира.
     
    На cresa-jagoda, Stark и Ostaveniot им се допаѓа ова.
  18. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Мораш да ги издржиш притисоците.Бори се за љубовта и за твојата среќа.Ти го заслужуваш тоа.Овој живот е еден и е твој не дозволувај да го наполнат со негативност.Се ќе се среди само мораш да издржиш.
     
    На cresa-jagoda, Stark и Ostaveniot им се допаѓа ова.
  19. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.073
    Пол:
    Машки
    Rqzgovqravme ushte vcera i vikam zarem nesposoben sum i ne mozam da najdam rabota ili problem i se parite da ne zemam malku. Primer momentalno zemam 21 iljada, znaci gore doly ocekuvam 18 iljadi do 25 vo ovoj period.. nema vrska. I velam nemam.losi poroci, a isto taka sum sposobwn za rabota i ne e logicno dq veli taka demek da si barame od svoj kalibar devojka ili decko. I rekov i da zemas povekje od mene, milo ce mi bidi i ce bidam.srekjen ako uspees vo karierata i postignis to so sakas. A doma ako sme maz i zena, jas nikogas nema da ostavam da me ranis ti i da si igram igrici na kompjuter, a platite ce gi koristime i plajcame pptrebite kako so dolikiva na normalno semejstvo i ce.se trosat psrite za nase dobro.

    Druga rabota i rekov deka ova ne mise dopagja as, zatoa sto neformalno se zapoznavme, ama sepak nema da pram lice i ligusam, samo ater za tebe.


    I ne sakav da bidam na nejzini nivo da velam ako trcav po pari i nasledstvo ce trcav kade sto se dve sestri, a ne kako sto ti imas brat.



    Inace sto se odnesuva do decojceto nemam zamerki nikakvi i sim srekjen so nea bas kako so si zamisluvav e i se e taman..
     
    На cresa-jagoda, Ostaveniot и marchi-cool им се допаѓа ова.
  20. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    2.828
    Пол:
    Женски
    Имав ваков проблем, се однесував хаотично, лудо..Сфатив дека не е до тоа како се сликале девојките , него во моето немање самоводерба.
    Нормално раскинавме ( никој/а не сака 24/7 на телефон некој да му цмизде ) .
    Сфатив и сега сум во среќна врска која не се базира на кој/каде/кога лајкнал, него како се однесува он кон мене кога сме заедно.
    Лајковам и јас, и јас сакам да видам убава жена/маж со добро тело, тоа незначи дека сакам да имам нешто со нив..
     
    На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.