Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

 1. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  9.986
  Пол:
  Женски
  разочарувачки глупо и мизерно е тоа што тие го помислиле. Ти уопште немаш потреба да се думаш околу кажаното. Знам зборови најмногу болат ама фала богу здрав си прав си способен верувам,сам си ја знаеш силата и колку можеш да постигнеш со свој труд така да не дозволувај ништо да те демотивира.
   
  На cresa-jagoda, Stark и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 2. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.102
  Допаѓања:
  7.635
  Пол:
  Женски
  Мораш да ги издржиш притисоците.Бори се за љубовта и за твојата среќа.Ти го заслужуваш тоа.Овој живот е еден и е твој не дозволувај да го наполнат со негативност.Се ќе се среди само мораш да издржиш.
   
  На cresa-jagoda, Stark и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.939
  Пол:
  Машки
  Rqzgovqravme ushte vcera i vikam zarem nesposoben sum i ne mozam da najdam rabota ili problem i se parite da ne zemam malku. Primer momentalno zemam 21 iljada, znaci gore doly ocekuvam 18 iljadi do 25 vo ovoj period.. nema vrska. I velam nemam.losi poroci, a isto taka sum sposobwn za rabota i ne e logicno dq veli taka demek da si barame od svoj kalibar devojka ili decko. I rekov i da zemas povekje od mene, milo ce mi bidi i ce bidam.srekjen ako uspees vo karierata i postignis to so sakas. A doma ako sme maz i zena, jas nikogas nema da ostavam da me ranis ti i da si igram igrici na kompjuter, a platite ce gi koristime i plajcame pptrebite kako so dolikiva na normalno semejstvo i ce.se trosat psrite za nase dobro.

  Druga rabota i rekov deka ova ne mise dopagja as, zatoa sto neformalno se zapoznavme, ama sepak nema da pram lice i ligusam, samo ater za tebe.


  I ne sakav da bidam na nejzini nivo da velam ako trcav po pari i nasledstvo ce trcav kade sto se dve sestri, a ne kako sto ti imas brat.  Inace sto se odnesuva do decojceto nemam zamerki nikakvi i sim srekjen so nea bas kako so si zamisluvav e i se e taman..
   
  На cresa-jagoda, Ostaveniot и marchi-cool им се допаѓа ова.
 4. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  2.296
  Пол:
  Женски
  Имав ваков проблем, се однесував хаотично, лудо..Сфатив дека не е до тоа како се сликале девојките , него во моето немање самоводерба.
  Нормално раскинавме ( никој/а не сака 24/7 на телефон некој да му цмизде ) .
  Сфатив и сега сум во среќна врска која не се базира на кој/каде/кога лајкнал, него како се однесува он кон мене кога сме заедно.
  Лајковам и јас, и јас сакам да видам убава жена/маж со добро тело, тоа незначи дека сакам да имам нешто со нив..
   
  На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
 5. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.584
  Пол:
  Женски

  Те заболе тебе полов орган што мислат тие.
  Ти си со нејзе, не со нив.
  Ако таа те цени и сака да биде со тебе што е важно што мислат останатите?
  Нема потреба од докажување, исправање криви дрини.
  Имаш мозок, фала богу, паметен си, ќе заработуваш пари и без некоја уауууууу струка која не е по нивен терк.
   
  На cresa-jagoda и Elenpelen им се допаѓа ова.
 6. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Што ти одговори?
   
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.939
  Пол:
  Машки
  Majka e nejzina ne na devpjcevo mu kazuvav. Inaky sekako taa ne deli mislenje kako nejzinata majka.. ama sepak roditeli i se.
   
 8. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Женски
  Доколку таа те сака ќе те сака и без пари и со пари :) и ќе им се спротивстави на сите. Не е битно мислењето на нејзините битно е нејзиното. А што доколку не се вработа во медицината?(познавам мн личности со завршен мед факс па работаат по бутици и слично) Најде работа со 200€ плата? Како ќе реагираат тогаш нејзините? На денешницава парите за жал немаат вредност и со две плати од пр. од 18000 тешко е поготово доколку има деца, но додека во бракот пости НИЕ, а не јас и ти, бракот ќе функционира напред. Така да доколку е таа подготвена на тоа нека ви е со среќа и ич к*р да не ви чуе за другите :)
   
  На tessie, cresa-jagoda, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Остај ги, дај им време нека сфатат. Чим она не дели мислење со нив, и ти си со неа од љубов, ќе се среди со тек на време. Гледај си со неа, терајте, ако она те разбира друго не е битно
   
  На Stark, cresa-jagoda и tessie им се допаѓа ова.
 10. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  930
  Допаѓања:
  8.302
  Пол:
  Машки
  Другар тоа што си викаат другите нека не те загрижува,има затуцан народ и мора да мисли така.
  Гледај девојчето да те подржува и сака.
  Инаку од вакви примери како твојов девојче се омажи иако нејзините беа против,и замисли на свадба не и отидоа,и сеуште не разговараат.
  И тоа родители се?
  Најважно е вие двајца да се сакате останатите не се важни.
  Дај боже еден ден зет да им бидеш(highfive)да им покажеш дека биле грешка;)
   
  На Stark, carangigia, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 11. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  5.392
  Пол:
  Женски
  Ne dozvoluvaj bilo koj dali tvoi ili nejzini da se mesaat vo nesto sto vie dvajca treba da go gradite ponatamu vo zivotot. Ako vie se soglasuvate, imate ljubov koja cvrsto ve vrzuva dr i ne e vazno. Vo brak ima i podemi i padovi nezavisno od strukite koi gi imate i dvajcata, a vo drzavickava ni nasa ocigledno veke strukite i ne igraat golema uloga. Zatoa voopsto ne se zamaraj so muabeti koj sto i kako rekol, veruvaj vo sebe i vo svoite sposobnosti. Nekogas ke imas pari nekogas ne, no najbitnoto e megusebnata podrska, a vo brakot ne bi trebalo da postojat tvoi i nejzini zaraboteni pari, tuku "zaednicki"
  Sakajte se, razgovarajte i ne dozvoluvajte ako imate ubava vrka bilo sto da ja rasipe, sepak tesko se naoga srodna dusa na denesnicava. Mn sreka vi posakuvam i dokazete im deka mozete zaedno se
   
  На Stark, cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 12. Kasandra1133

  Kasandra1133 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво женски. Пред неколку дена раскинавме со мојот дечко со кој имавме врска долга година и неколку месеци. Една од причините е тоа што тој за многу брзо треба да замине да студира во Бугарија. Јас сум спремна да заминам со него ако е потребно, но не сум сигурна дали тоа ќе го реши проблемот или едноставно тој поминува низ тежок период.. Меѓу другото, до сега не сме имале интимни односи па се сомневам дека можеби тоа е причината. Се’ уште имаме контакт, се слушаме и пишуваме.. Се’ уште се сакаме, но дали мислите дека тоа е доволно да се бориме за врската. Сме разговарале за заминувањето и пред неколку месеци но тогаш сметаше дека ќе успееме. Инаку, тој не се оддалечи само од мене туку дури и од неговите и од најблиските другари. Го смена односот со многу луѓе. Не знам дали да му дадам простор или да продолжам да се борам и покрај тоа што веќе му објаснив и му се отворив за моите чувства. Не сакам да го гушам, но ни да го изгубам. Дали некој имал слична ситуација, да сподели дали е нормално партнерот да се смени пред да замине далеку од своите или сметате дека проблемот е нешто друго? Фала однапред. :)
   
 13. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  690
  Пол:
  Женски
  Kje odish da zhiveesh so nekoj vo druga drzhava bez pritoa da si vo stabilna vrska ili pak dovolno seriozna da ste intimni?
   
  На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kasandra1133

  Kasandra1133 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Што подразбираш под стабилна врска?
   
 15. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Може сака да започне се од ново, сам, па затоа се оддалечил од сите
   
  На Kasandra1133 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kasandra1133

  Kasandra1133 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Зошто би сакал? Имавме супер врска, тој сакаше да останеме заедно дури и кога сум побарала пауза, но зошто е сега ваков? Што да правам..?
   
 17. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Може така решил. Не си само ти во прашање, гледаш и од другите се оддалечил. Ама мора сериозен муабет да направите, друго чаре нема
   
  На cresa-jagoda и Kasandra1133 им се допаѓа ова.
 18. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  5.392
  Пол:
  Женски
  Moze e takov tip na covek koj se povlekuva dlaboko vo sebe, sepak go ocekuva dolg period samostoen zivot vo dr drzava i sega e sigurno so milion mali i golemi planovi sto se go ceka tamu. Sepak daj mu prostor i vreme, ako saka da prodolzite ke si kaze samiot, a ti probaj bidi malkuuu strpliva.
   
  На cresa-jagoda, Kasandra1133 и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 19. Kasandra1133

  Kasandra1133 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Да затворен е, но зошто не се потруди барем да пробаме..туку веднаш се откажува?
   
 20. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  А од кај знаеш дека се откажал? Може тешко му е, мисли, ова она. Види двострано малку, не одма се откажал
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.