Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

 1. Emilija7000

  Emilija7000 Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Да, а и дали е навистина толку лошо да можеш да си замислиш нешто со друг додека си во моногамна врска?
   
 2. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.388
  Пол:
  Машки
  Кратко и јасно речи му иди у три лепе пи*де материне,и крај.
   
  На tessie, 1209, Мис Стоун и 6 други им се допаѓа ова.
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.051
  Допаѓања:
  7.293
  Пол:
  Женски
  Мојот прв комемтар:Илл блак фуј одвратно.
  Незнам како можеш да одиш со толку одвратен тип како твојот дечко.Па одозгора на се ќе одиш на психијатар:fubar::fubar:Ти девојче се што треба да направиш сега е да го блокираш од сегде и да си продолжиш со животот.И на ова нема потреба од никакви совети се знае дека само крај е решението.
   
  На 1209, Milobebence, Youknow и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Нормално е да те привлекува друг. Раскини дур не почне да ти се одмаздува психопатот за тоа, па да страдаш.
   
  На cresa-jagoda, Ostaveniot и theowndemon им се допаѓа ова.
 5. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.287
  Допаѓања:
  14.337
  Зошто се плашиш да бидеш оставена од некој кој не те почитува, те омаловажува и потценува? Тоа би ти била најубавата работа што може да ти се случи во врска со таков човек.
  Воопшто немаш што да му објаснуваш, тргни се од него. Млада си, сигурно ќе најдиш некој што ќе те почитува и ќе третира како човек, а не како објект.
   
  На Any05, Brinetka, Youknow и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  2.665
  Пол:
  Машки
  Fala vi na sovetite, izumiv uahte vcera da vi pisam, devojkata mi rece deka mnogu me saka se cuvstvuva sigurna i saka da uspeeme so vrskata bez razlika na se.


  Vo kratki crti toa e, iako sedime i po 4 5 saati i pominuvaat kako saat. :D
   
  На tessie, A_star, piksooki и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Машки
  Епа со среќа тогаш:D
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Helou

  Helou Нов член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Helouu decki sakam da ve prasam spored vas koga e vreme za da se fati decko poso site imaat a mene ne mi e rabotata samo da fatam nekoj i da se falam
   
 9. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.725
  Пол:
  Женски
  Кога ќе бидеш спремна за врска. И секако кога ќе најдеш некој соодветен, мислам да се погаѓате во муабет и во другите работи, се по ред
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, A_star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  2.634
  Пол:
  Женски
  сосема нормално е да те привлекува некој друг кога си со ваков забеган тип..
   
  На Jana06, Ladybug98, Lostinparadise и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.247
  Допаѓања:
  44.882
  Пол:
  Женски

  Дечко не е само колку да имаш некој, оти другите имале. Кога ќе најдеш личност со која сакаш да си во врска, тогаш е време да бидеш.
   
  На cresa-jagoda, Billy Idol и Helou им се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.658
  Допаѓања:
  23.182
  Пол:
  Женски
  Дечко ти е психопат и треба да го оставиш.Замисла и реално неверство не се едно исто.
  Нормален човек само би ти се налутил,а штом дечко ти ти прети,треба да се оддалечиш од него.
  Не треба да фатиш дечко поради другите,туку поради себе.
  Кога ќе ти се допадне некое момче,ќе знаеш дали е материјал за дечко.Треба прво да бидете добри пријатели,да се запознаете.Треба време за тоа.
   
  На cresa-jagoda, Billy Idol и Helou им се допаѓа ова.
 13. Sanja.com

  Sanja.com Нов член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите!
  Со дечко ми сме заедно три години.И двајцата сме над 20години.
  Во тие три години имало многу карање и смирување.
  Во врска со интимен живот никогаш не сме дошле до крај. Тоа е заради моите недоумици и преголем страв од бременост, болка и слично.
  Јас сум таков тип на човек што сакам многу отворено да се разговара за се и сешто и да прашувам разни прашања, што нему воопшто не му се допаѓа и затоа не можам никако да се ослободам.
  Сепак мислам дека ако дојде до тоа воопшто да не го прашувам ништо ќе го изгубам интересот за него.
  Оваа година би требало да одиме на одмор заедно. Дали тоа е правилно, дали ќе се споиме повеќе или да не си губам веке време? Сепак јас од секогаш сакав со него да го направам "големиот чекор".
  Дали јас сум забегана или сепак сум во право? Сепак немам големо искуство со машките.
   
  На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.658
  Допаѓања:
  23.182
  Пол:
  Женски
  Треба да разговараш со него и тоа поопширно.Врската нема да издржи ако има многу тајни или дури сомнежи.
  Дечко ти не е должен да ти дава извештај,но не треба ни премногу да крие.
  Не го притискај,полека пристапи кон разговор.
  Размисли дали тој е вистинскиот за тебе.
   
 15. Sanja.com

  Sanja.com Нов член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Се обидувам да разговарам на сите можни начини, ама пак не знам како толку го напнувам со секојдневни теми што од секој обичен човек би добила одговор. Сепак јас така ја сфаќам една врска. Постепено зближување, разговарање на различни теми и заедничко растење. Не велам дека е толку лошо ама кога ќе дојде до убав течен разговор се плашам да не згрешам нешто па ќе прекине муабетот. Многу бавно дознавам се за него, од почеток беше интересно а сега губам нерви. Што повеќе мислам, повеќе се блокирам и повеќе се двоумам.Многу overthinking ке ме убие.
  Сепак три години не се мал период.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.839
  Допаѓања:
  11.010
  Пол:
  Женски
  Искрено, штом за 3 години не си успеала да се опуштиш со него, а плус и односот меѓу вас не напредува, можеби не е лошо да размислуваш и за прекин на врската. Многу си млада да пробуваш да спасиш врска која се гледа дека има недостатоци на многу нивоа.
   
  На JoanaS и nextredstyle им се допаѓа ова.
 17. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  3.006
  Пол:
  Женски
  Кажите ми совет бивши ме упорно замарат ја ги откачувам ама и со непознати ѕвонат и ми наштетуват на сегашната врска, и дечкоми ми се за глупости луте и сумја?
   
 18. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.658
  Допаѓања:
  23.182
  Пол:
  Женски
  Не одговарај на непознати броеви некое време,а разговарај со дечко ти,посвети му се повеќе.
  Затоа направи широк разговор со него.Кажи му дека вака не ти е пријатно и ако не се согласи да биде поотворен,речи му дека ќе му раскинеш.
   
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Едноставно блокирај да не може да ти звони непознат број и решен проблем. Колкави ли ти се бившите што се понашаат ко мали деца ..
   
  На buba4e89, hellocity, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  На твое место јас би му дала телефон на дечкото , па тој нека се расправа со нив ( ако немаш опција за блокирање на непознати броеви ) . Ако имаш опција за блокирање на непознати броеви , блокирај и аривидерчи .