1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.657
    Допаѓања:
    116.452
    Пол:
    Женски
    Чим тоа и тебе ти влијае,а и тоа дете пати со таква мајка,и јас да сум на твое место,би реагирала.
    Држи се подалеку од неа,а кога ќе имаш прилика извести ги нејзините.
     
    На cresa-jagoda, Brinetka и A_star им се допаѓа ова.
  2. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Нема потреба да се објаснуваш на секого.Сите ќе ти кажат не се мешај во туѓи животи затоа што луѓето неможат да се стават на нечие место.Секој си знае најдобро.
     
    На Nausicaa, BiMz, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Првиот текст е како и помагаат, после испаѓа поинаку али океј.

    Јас само би се дистанцирал од сето тоа, пошто и не го знаеш типот каков е, се додека не те фати на око.
     
  4. A_star

    A_star Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    1.590
    Пол:
    Женски
    Не се изјаснив подобро. Кога се заедно во Мкд, и помагаат, нема долгови, кога ќе заминат во туѓина таа не знае што попрво да направи, и праќаат пари ама ги троши експресно, се задолжува, позајмува пари, детето останува гладно, плаче по нејзе за внимание додека таа дреме нон стоп на телефон и ме користи мене.
    Пред некој ден бев до маркет, ми рече да и купам цигари, па ќе пиеме кафе, мислев дека ќе ми ги врати парите ама не ми ги врати ( не ми е за тие 75 денари ама јас не работам за да и излегувам постојано во пресрет) го видов детето како си игра со странска кредитна картица кога отидов кај нејзе ( ја прашав зошто не ја чува бидејќи ќе ја изгуби) таа ми рече - на татко ми е, ја зедов скришум додека беше овде мислејќи дека има пари ама неважечка е. Толку ми падна глупо што не знаев што да и одговорам.

    Типот го знам, информациите за него се лично од газдата кој го избрка од станот поради дрогата.

    Се тргнав на страна, не сакам да бидам повеќе вмешана во тоа, ама уште некој кикс во кој ќе бидам и јас вмешана нема да одговарам за последиците, зошто поради нејзе јас се карам и со моите родители.
     
    На cresa-jagoda и nextredstyle им се допаѓа ова.
  5. Fatum nos iunget

    Fatum nos iunget Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2018
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Мојот бивш и јас имавме луда година, скарај се/смири се за ситници ама знаеш нормално пак бевме заедно.
    Пред нова година бевме како што треба, ама после тоа претерувавме и двајцата со љубомори и се но не го направивме тој чекор да бидиме пак нешто сериозно туку само се кријавме бидејќи мислев јас дека е подобро а тој не се противеше, но само нашите најблиски знаеја за нас.
    Што значи тоа доведе да се гледаме само за тие глупи викенди. Некни јас решив да бидам мажот во ситуацијава наша и му организирав дејт во јавност, на кафе и прифати.
    Ама како што доаѓа времево денеска сум се понервозна.
    Од инает ме тера да чекам да видам дали тој ќе спомни нешто или ќе изигнорира.
    Или вие мислете дека јас треба да го прашам што ќе правиме или само директно да му пишам тогаш и тогаш?
    Се здрвив бе.:$
    Прв состанок ни е од одамна веќе.
    Ајде помагајте.
     
    На Шеќер4е му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Шеќер4е

    Шеќер4е Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6

    Ќе ти пишам во инбокс мое мислење:hug:
     
  7. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ако очекуваш врска во вистинска смисла на зборот кажи му го тоа. Во секој друг случај само ќе се вртите во круг а ако не ги делите истите желби во однос како двајцата би сакале да се одвива врската многу веројатно е на крај да испадне некој повреден.
     
    На Martka, Fatum nos iunget, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Доиграј ја машката улога и спомни му. :P
     
    На Fatum nos iunget му/ѝ се допаѓа ова.
  9. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Доиграј ја ЖЕНСКАТА улога односно кажи му во толку и толку тамо и тамо на состанок.На дејтот разговарај за се отворено и се ќе биде океј:hug:
     
    На Fatum nos iunget му/ѝ се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Женска главо, не знаеш што сакаш.
    Признај дека ти си повеќе љубоморна и си предложи да се гледате тајно за да видиш реакција.
    И сега кога нема никаков фидбек ти реши да превземеш во свои раце.
    Прва грешка ти е гледање тајно, после гледање јавно.
    Е сега дали ќе му пишеш ти или не, ќе си одлучиш сама.
    Јас на твое место би си нашла некој посериозен.
     
    На Martka, Fatum nos iunget и Brinetka им се допаѓа ова.
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки

    Nah, treba da si ja doigra maskata uloga, ako ja igra zenskata ce si cuti i ce se nervira. :P
     
  12. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    (facepalm)
    Што ти прави многу слободното време...
     
    На RoseRain, Fatum nos iunget, Annora и 4 други им се допаѓа ова.
  13. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Хахаха така размислуваат само луѓето со затворен ум.Оние кои не гледаат повеќе од она што им е пред нос.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Kako ste cuvsgvitelni,kako prvo taa rece jas ce bidam maskoyo, kako vtoro smajli imam na krajot se seguvav, ama toa e.. xd
     
  15. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Чувствителни сме да:!:Има уште многу кои не се шегуваат кога го кажуваат тоа.И уште повеќе девојќи кои се погазуваат како неа.:emo:
     
  16. angelina1

    angelina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    Здраво,си пишував со еден дечко 1 месец,месец и половина,дека баш тоа време јас бев во странство,и имавме многу океј однос.Потоа се вратив,во меѓувреме се видовме,бевме на кафе,си поминавме супер,меѓутоа после тоа кафе се промени нагло,престана да пишува,дури еднаш се обиде да ме избегне во град,за да не се сретнеме.Помина месец,месец и половина,не бевме во никаков контакт,и една вечер ми пиша дека многу згрешил у врска со мене,и дали би сакала од ново да се обидеме.Јас го одбив,сега кога и да излезам ме гледа низ град,како да сака да има нешто со мене,и сега јас не знам дали правилно постапив што го одбив,што мислите вие?
     
    На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Не си требала да го одбиеш. Рекол згрешил во врска со тебе, може некој нешто му кажувал па сватил не е така. Небитно. Можеш да поправиш се ако сакаш
     
    На angelina1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    како не! Ќе му текне некому денес ме бара утре ме игнорира после извини те молам згрешив. Море мрш упм. После оти мене ме искористуваат ме бараат за ова за она а не излагаме во јавност... Епа ко ќе речете не нека биде не. Не може тој денес згрешив утре не и да те бара ко ќе му прдне. Како сакаш ти девојко само после понатака малку потешко ќе ти е,додека сте на старт т.е уште на ништо да не си губите време
     
    На Doris123, Yeeah, Konfetka и 8 други им се допаѓа ова.
  19. Lana93

    Lana93 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво,вака имав врска месец ипол од почеток дечкото беше мн заинтересиран значи најмногу јас не бев многу многу си викав нее мој тип ова она,почнавме да искачаме мн често и јас почнав да се заинтересирам за него, многу ми посветуваше внимание ме викаше да искачаме ми се јавуваше значи цело време така беше и мене почна да ми се свига да ми значи,и почна да кажува дека сака со мене озбилно почна да спомнува брак ова она и јас му кажав не сакам за тоа да зборам бидејки е многу рано има време ова она, мегутоа многу се нервирам кога гледав дека лајка и аднува други девојки и си викам ако јас толку ти значам и ти се свигам зошто праиш такви работи и му кажав и тој ок и одма ги избриша, и ок и јас и викам на една другарка дали може нејзина братучетка да го адне на фб да видиме што ке биде и дечкото ја прифака и сака да се види со неа толку се разочарав,и тука го изгубив доверба меѓутоа не му кажав само ладна бев и почнаа каранициве ова она, толку малце бевме во врска тој одма спомнува да идеме на одмор му кажав рано е као тука се налути малце ама се видовме се смиривме и ништо се беше ок,мегутоа јас немав доверба во него цело време го прашував ова она и почнаа каранициве секој ден се повеке и повеке и му раскинав и тој ме бараше пишуваше се видовме се беше ок и пак му се налутив јас и тој ми рече ова нашето не иде у тој стил и као јас ок мегутоа утре дента ми пиша нешто и јас на него така ладно и неколку дена го снема и мене и него и си викам каде е и му вртам ми спушта наога изговори ова она се видовме толку лошо и арогатно се испонаша со мене као незнам и си викам како е можно ова од толку зборење као му се свигам и сето тоа толку тешко ми дојде и тој го виде тоа и не му беше гајле за мене, утре дента го виделе со некоја девојка, сеа неможам да разберам дали тој со мене бил искрен зошто мораше ова вака да испадне...
     
  20. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Оф бе златно девојче, не си свесна за каков тежок преварант ти си губиш нерви.

    Прво, не постои машко кое ќе има сериозни намери и тоа ќе ти го каже на втор-трет дејт во форма „Сакам брак со тебе“. Не може ти личноста да ја познаваш доволно после само два дејта за да знаеш дали сакаш или не сакаш да градиш иднина со неа.

    Второ, не треба ти да му кажуваш дали да аднува и лајкнува слики од други девојки, треба самиот да знае како да се понаша во врска. Е сега не треба и ти да претеруваш со љубомора па да бараш од дечко да се закалуѓери, ама конкретно во овој случај грешката е негова. Очигледно е дека не му значиш.

    Трето, веројатно се прашуваш зошто се' уште гледа да остане во оваа врска-неврска.
    Едноставно е.
    За секс.
    Ништо повеќе, ништо помалку.

    Четврто, мој совет е да бегаш што подалеку во што поскоро време па нек си ебе матер со неговите тинејџерски игрици.
     
    Последна измена: 14 септември 2019
    На majaana, Martka, Milobebence и 10 други им се допаѓа ова.