Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

1. Stark

Stark Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    1.242
    Допаѓања:
    2.189
    Немате ли попаметна работа да правите, освен да се мешате во туѓи животи, ако претходно не ви побарала личноста помош?

2. A_star

A_star Истакнат член

Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    678
    Нејзините грешки почнаа да влијаат и врз мене и мојата фамилија.
    Да не беше така немаше да се замарам.

3. Stark

Stark Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    1.242
    Допаѓања:
    2.189
    Како влијаат?

4. A_star

A_star Истакнат член

Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    678
    Ме користи за свои цели, мене, мајка ми, кога е нервозна поради него, без разлика дали сме заедно или не, ќе ја истура целата нервоза врз мене, ме тера да лажам поради нејзе иако одбивам, позајмува пари без да враќа(и позајмувам поради детето) кога ќе однема пари се задолжува во бутици кај мои познајници па тие мене ме бркаат за да ги побарам од нејзе, со други зборови прави да се чувствувам непријатно пред другите.
    Ја лаже мајка и дека е кај мене, па кога ја бара кај мене, јас не знам што да кажам.
    Еднаш, баба и ми се јави, исплашена, барајќи ја каде е.

Малку е или сакаш уште?

На cresa-jagoda и Stark им се допаѓа ова.
  5. nextredstyle

nextredstyle Истакнат член

Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    1.614
    Допаѓања:
    11.838
    Чим тоа и тебе ти влијае,а и тоа дете пати со таква мајка,и јас да сум на твое место,би реагирала.
    Држи се подалеку од неа,а кога ќе имаш прилика извести ги нејзините.

На cresa-jagoda, Brinetka и A_star им се допаѓа ова.
  6. piksooki

piksooki Истакнат член

Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    2.320
    Нема потреба да се објаснуваш на секого.Сите ќе ти кажат не се мешај во туѓи животи затоа што луѓето неможат да се стават на нечие место.Секој си знае најдобро.

На Nausicaa, BiMz, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Stark

Stark Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    1.242
    Допаѓања:
    2.189
    Првиот текст е како и помагаат, после испаѓа поинаку али океј.

Јас само би се дистанцирал од сето тоа, пошто и не го знаеш типот каков е, се додека не те фати на око.

8. A_star

A_star Истакнат член

Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    678
    Не се изјаснив подобро. Кога се заедно во Мкд, и помагаат, нема долгови, кога ќе заминат во туѓина таа не знае што попрво да направи, и праќаат пари ама ги троши експресно, се задолжува, позајмува пари, детето останува гладно, плаче по нејзе за внимание додека таа дреме нон стоп на телефон и ме користи мене.
    Пред некој ден бев до маркет, ми рече да и купам цигари, па ќе пиеме кафе, мислев дека ќе ми ги врати парите ама не ми ги врати ( не ми е за тие 75 денари ама јас не работам за да и излегувам постојано во пресрет) го видов детето како си игра со странска кредитна картица кога отидов кај нејзе ( ја прашав зошто не ја чува бидејќи ќе ја изгуби) таа ми рече - на татко ми е, ја зедов скришум додека беше овде мислејќи дека има пари ама неважечка е. Толку ми падна глупо што не знаев што да и одговорам.

Типот го знам, информациите за него се лично од газдата кој го избрка од станот поради дрогата.

Се тргнав на страна, не сакам да бидам повеќе вмешана во тоа, ама уште некој кикс во кој ќе бидам и јас вмешана нема да одговарам за последиците, зошто поради нејзе јас се карам и со моите родители.

На cresa-jagoda и nextredstyle им се допаѓа ова.
  9. Fatum nos iunget

Fatum nos iunget Активен член

Се зачлени на:
    18 септември 2018
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    38
    Мојот бивш и јас имавме луда година, скарај се/смири се за ситници ама знаеш нормално пак бевме заедно.
    Пред нова година бевме како што треба, ама после тоа претерувавме и двајцата со љубомори и се но не го направивме тој чекор да бидиме пак нешто сериозно туку само се кријавме бидејќи мислев јас дека е подобро а тој не се противеше, но само нашите најблиски знаеја за нас.
    Што значи тоа доведе да се гледаме само за тие глупи викенди. Некни јас решив да бидам мажот во ситуацијава наша и му организирав дејт во јавност, на кафе и прифати.
    Ама како што доаѓа времево денеска сум се понервозна.
    Од инает ме тера да чекам да видам дали тој ќе спомни нешто или ќе изигнорира.
    Или вие мислете дека јас треба да го прашам што ќе правиме или само директно да му пишам тогаш и тогаш?
    Се здрвив бе.:$
    Прв состанок ни е од одамна веќе.
    Ајде помагајте.

На Шеќер4е му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Шеќер4е

Шеќер4е Нов член

Се зачлени на:
    Четврток
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1

Ќе ти пишам во инбокс мое мислење:hug:

11. IM.TMKQ

IM.TMKQ Популарен член

Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    2.396
    Допаѓања:
    17.889
    Ако очекуваш врска во вистинска смисла на зборот кажи му го тоа. Во секој друг случај само ќе се вртите во круг а ако не ги делите истите желби во однос како двајцата би сакале да се одвива врската многу веројатно е на крај да испадне некој повреден.

На Fatum nos iunget, Purplelilac, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Stark

Stark Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    1.242
    Допаѓања:
    2.189
    Доиграј ја машката улога и спомни му. :P

На Fatum nos iunget му/ѝ се допаѓа ова.
  13. piksooki

piksooki Истакнат член

Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    2.320
    Доиграј ја ЖЕНСКАТА улога односно кажи му во толку и толку тамо и тамо на состанок.На дејтот разговарај за се отворено и се ќе биде океј:hug:

На Fatum nos iunget му/ѝ се допаѓа ова.
  14. buba4e89

buba4e89 Форумски идол

Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    13.554
    Допаѓања:
    76.916
    Женска главо, не знаеш што сакаш.
    Признај дека ти си повеќе љубоморна и си предложи да се гледате тајно за да видиш реакција.
    И сега кога нема никаков фидбек ти реши да превземеш во свои раце.
    Прва грешка ти е гледање тајно, после гледање јавно.
    Е сега дали ќе му пишеш ти или не, ќе си одлучиш сама.
    Јас на твое место би си нашла некој посериозен.

На Fatum nos iunget и Brinetka им се допаѓа ова.
  15. Stark

Stark Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    1.242
    Допаѓања:
    2.189

Nah, treba da si ja doigra maskata uloga, ako ja igra zenskata ce si cuti i ce se nervira. :P

16. IM.TMKQ

IM.TMKQ Популарен член

Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    2.396
    Допаѓања:
    17.889
    (facepalm)
    Што ти прави многу слободното време...

На RoseRain, Fatum nos iunget, Annora и 4 други им се допаѓа ова.
  17. piksooki

piksooki Истакнат член

Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    2.320
    Хахаха така размислуваат само луѓето со затворен ум.Оние кои не гледаат повеќе од она што им е пред нос.

На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Stark

Stark Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    1.242
    Допаѓања:
    2.189
    Kako ste cuvsgvitelni,kako prvo taa rece jas ce bidam maskoyo, kako vtoro smajli imam na krajot se seguvav, ama toa e.. xd

19. piksooki

piksooki Истакнат член

Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    2.320
    Чувствителни сме да:!:Има уште многу кои не се шегуваат кога го кажуваат тоа.И уште повеќе девојќи кои се погазуваат како неа.:emo:

20. angelina1

angelina1 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    20
    Здраво,си пишував со еден дечко 1 месец,месец и половина,дека баш тоа време јас бев во странство,и имавме многу океј однос.Потоа се вратив,во меѓувреме се видовме,бевме на кафе,си поминавме супер,меѓутоа после тоа кафе се промени нагло,престана да пишува,дури еднаш се обиде да ме избегне во град,за да не се сретнеме.Помина месец,месец и половина,не бевме во никаков контакт,и една вечер ми пиша дека многу згрешил у врска со мене,и дали би сакала од ново да се обидеме.Јас го одбив,сега кога и да излезам ме гледа низ град,како да сака да има нешто со мене,и сега јас не знам дали правилно постапив што го одбив,што мислите вие?

На Packka му/ѝ се допаѓа ова.