1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.985
    Јас не и реков дека не е храбра, туку да израсне кичма...има разлика.
     
  2. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    :*
     
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Знам дека не е лесно ама пробај да не му се плашиш он така ако ти се заканува за се .. од кај знаеш понатака дека нема да те тепа ,јас мислам дека не си ни заљубена во албанецот туку го гледаш на некој начин како издувен вентил. Раскини му на дечкото преку порака ако ти е страв во живо и ако почне да ти се заканува ти закани му се со полиција па ќе се посере у гаќи манипулаторот, ти не си негова сопственост па он така да ти се понаша ,мораш да најдеш решение и да пресечеш ,до кога планираш вака? Знам дека не е лесно но ќе собереш храброст и се ќе помине па ако треба и полиција умешај ако ти се заканува. Јас имав тип што ме следеше постојано ми го дозна бројот ми звонеше му викав да ме остави на мира не ме оставаше ,не сакав да му кажам на татко ми зошто знаев дека ќе ја направи голема работата ,само другарките знаеа дури и на нив им пишуваше за мене на крај му се заканив со полиција и ме остави на мира.
     
    На Purplelilac и Herrera им се допаѓа ова.
  4. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.985
    Ау, ју гот ми. Читај измеѓу редови аман. Не мисламдека е умно да се изложи на непотребна опасност ама ако стварно е насилник, боље да се мажи со него?
    Значи дека треба balls , треба ама ако алтерматова е брак со психо и мајка качена врз случај..хм. ај . Ти советувај. Ај рест мај кејс.
     
  5. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Јас не можам да сфатам како дозволувате да ве манипулираат со такви закани. Ако нема ништо што може да употреби против тебе, најлошо што може да направи е да ти извади муабети. А луѓето секогаш ќе имаат за што да оговараат. @thequeen95 раскини му и продолжи со другиот дечко, ама не избрзувај и дај време на таа врска да видиш дали е океј. Може само ти е убаво затоа што ти е како засолниште од моменталнава лоша врска. На мајка ти кажи и дека ако те сака ќе го сака и најдоброто за тебе, нека те остави сама да увидиш што е тоа.
     
    На thequeen95 и piksooki им се допаѓа ова.
  6. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ти дали се читаш како прво од едно трескаш друго.Ти покажав што си напишала за да видиш и да не негираш.
     
    На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.985
    Ууу..кога ќе научиш да не бифеш проста , talk to me. Дотогаш talk to my hand...
     
  8. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Душо покрај такви како тебе сите изгледаме просто затоа и не се дружам со такви
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Важи, само ај прво пробај да склопиш цела реченица само на еден јазик :rofl:
     
    На Dentina и piksooki им се допаѓа ова.
  10. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.985
    SKA PROBLEM.
     
  11. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    Ako moze nekoj da mi pishi lp. Mi treba poseriozen sovet.
     
  12. waterland

    waterland Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    10
    Вака, со дечко ми идеме 2,5 год и последнава пола година цело време јас идам кај него. Еве денес полагав испит тежок на факс и он знае за тоа, се неаме видено недела ипол и му викам нешто за глеање он вика ај помини и му реков не можам сеа уморна сум. Него ич не му текнувада превземе нешто, он да дојде. Плус не е ни зафатен нема работа моментално. Не знам но више не се осеќам ок вака
     
  13. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.442
    Допаѓања:
    4.660
    Здраво дечки. Дали има некој посетено советувалиште? Не се работи за брак, туку за пар кој живее заедно. Дали имате препорака некоја?
     
  14. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    5.313
    Пол:
    Женски
    Се пасивизирал, се на готово добива. Му треба предизвик. Нека доаѓа и тој малку кај тебе или одете некаде надвор. Скрши ја навиката, не оди некое време кај него, нека се мрдне и тој. И секако иницирај и нешто поразлично од стандардната шема. Во врска сте, сега ви е време за зсбавување
     
    На Yeeah, Annora и piksooki им се допаѓа ова.
  15. happygirl11

    happygirl11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2018
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Во контакт сум со еден дечко, тој си има друштво и си излегува
    Му објаснив дека јас не излегувам оти нели немам некое друштво туку само на кафе.
    Дали мислите дека ова ке ми биде проблем во врската, кога ми пише пак ли си дома или сл, Малку ми е глупаво
    Јас сакам да се бидам со него, но заради вакви работи незнам што мисли оти сакам да правеме работи заедно ако одлучиме да бидеме заедно....
     
  16. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Имате различен начин на живот и тоа не треба да ти е пречка. Ќе излегувате заедно и на забави и на кафе и тоа е тоа. Зошто се замарате со вакви работи незнам..со бившиот ние бевме обратно, јас излегував со друштво по забави апсолутно секаде а тој само по кафиња со еден другар или ретко двајца, па бевме заедно седум години. Значи нема да ти е пречка, уживај
     
    На cresa-jagoda, Alisa22 и happygirl11 им се допаѓа ова.
  17. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Да, ќе ти е пречка зашто ти веќе на тоа гледаш како на пречка. А пречките се во нашата глава.
     
    На Mantub, Yeeah, Brinetka и 2 други им се допаѓа ова.
  18. zorica66

    zorica66 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Бевме заедно 8 месеци, намерите ни беа сериозни цело време, планиравме за блиска и далечна иднина. Но во текот на целата врска имавме расправии. Тој имаше поконзервативни мислења, беше мн љубоморен немав другари ретко се гледав со другарките (тој цело време не ги сакаше). Често имаше периоди кога се нешто го нервираше беше нервозен и се лутеше за се но никогаш не разговараше да ги решиме проблемите туку по неколку дена ке ми се јави како ништо да не било. Имаше финансиски проблеми нр сакаше да работи сепак кјас му помагав колку можев. Јас со него прв пат имав односи . Е сега пред некој ден требаше да излеземе и кога отидов докај него нешто бесе изнррвиран вика и ти ме нервираш го прашав но не ми кажа што е проблемот о ми вика викни си такси јас плачев и со заминав а тој ништо дпма му кажав дека е крај и тој мр обвини дека го изнрвррувам. Многу ми е тешко мн го сакам мислам дека и тој мене... што да правам да се смирам или не?
     
    На taznata :( му/ѝ се допаѓа ова.
  19. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Зарем после сè мислиш дека треба да му се смириш??
    Едно големо НЕ!!
     
    На Stressed Out, teaiva, candy.cane и 12 други им се допаѓа ова.
  20. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Дури и тоа што воопшто помислуваш на смирување ти е ОГРОМНА ГРЕШКА!!!
    Бегај подалеку од ваков!!!!!
     
    На sj *O*, smooch, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.