1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Имам проблем, т.е. не е проблем, но.... Се надевам дека нема да ми се смеете.
    Мојата другарка иде со мојот бивши дечко, а мене ми е тешко. Е сеа далеку од тоа дека го сакам него сега, но во минатото бевме доста блиски. Имам дечко 5 години и се е супер. Значи не ми е тешко зошто има тој девојка, имал и пред тоа и се било ОК. Но се осеќам предадена од другарката. Ги сака истите работи кај него што и јас сум ги сакала и малку ми е непријатно зошто знаела се за таа врска ( која траеше една година ), и карање и смирување и маани СЕ. Неможам да ја гледа слушам, како самата себе си пред 6-7 години да се гледам.Не ми е лесно. Зарем мораше тој од сите на светов?
    Па молам за помош, дали сум луда што се чувствувам така или...?
     
  2. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    89
    Nemoj da se nerviras i da mislis deka si luda toa e normalno mislam i jas da sum vo takva situacija taka ke se osekam.Nekako nemozam da svatam kako drugarka moze da ide so bivsi na drugarkata za cija vrska znaela i se toa iako pominalo vreme.Jas licno ne bi idela nikogas so nekoj bivsi na moja drugarka a i nesakam moja drugarka da ide so moj bivsi duri i da ne cuvstvuvamnisto za nego nekoko toa mi e glupavo.A ti potrudise da ne mislis mnogu na toa ako si srekna so segasniot decko uzivaj si vo vrskata i taka i taa drugarka ti e mnogu bliska ili onaka podalecna ako ne ti e mnogu bliska ako tolku te preoptovaruva takvata situacija trudi se i da ja izbegnuvas t.e. da ne si bas vo nejzina blizina za da nemoras da gi gledas tolku ili da slusas muabeti od toa kako i so toj deckoto ili slicno.Najvazno uzivaj si so deckoto i nemisli na toa Srekno
     
  3. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Мелани фала јас се трудам не иде баш така, ама .... Добро е што знам дека не сум луда. Другарка ми е сега не дотолку блиска но пред некое време бевме ептен блиски. А незнаев дали е нормално зошто не мошам никому да кажам, па не сакам да знае како ми е. И реков супер сто иде со него, мислам што друго????? Требала да мисли порано....
    Во секој случај фала, добро е да се чуе и друго мислење ;)
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Мисли на твоите 5 години со дечко ти .. иначе и јас на твое место би се осеќала ко предадена , као да собира твои трошки .. ама немој никако да ти е криво што она е сеа со него .. ако не ти е толку добра другарка моеш малце да се поодалечиш од неа зашо она не ти се покажала као добра ..Мисли на среќата твоја што ја имаш со дечко ти , не мисли на другарка ти .. и уживај си .. или пак ако ти смета нешо кажи и .. мене коа нешо ми смета и ако не го кажам ко внатре лошо да ми е .. кажи си што ти смета што не :D
     
  5. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Какави се бе тие другарки ц ц ц ц ц...Биди отворена и искрена со неа и кажи и дека не ти е баш сеедно, дека не го сакаш и не ти пречи што се заедно, ама едноставно незгодно се чувствуваш.Нема што да си ја измачуваш душичката и постави и услов: кога сте ти таа заедно, тој да не биде со вас.Доста безобразно од нејзина страна што баш не ја е галје како ти е на тебе.Ако не го прифати тоа најди си друга другарка што ќе биде пофер спрема тебе.
     
  6. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Фала ви на сите многу. Немам намера да и кажам како се осеќам ама ми е полесно што од сите вас слушам дека е ОК што се чувствувам така, зошто почнав да се сомневам, а несакав да кажам никому, мислам од тие што ги знам.
    поздраааааааааааав ФАЛА :P
     
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Epa i da e posleden na svet ako porano bil so moja drugarka, pa nema sansi nikogas da napravam nesto so nego, a ne pa da pomislam za vrska so nego c c c c :? Taka poznavam edni dve devojki drugarki se i odea so ist decko i ne im smetase, najnormalno si se ponasaa si ostanaa drugarki,demek moderno vreme bilo sega i nemalo vrska toa :? Ne mozam da go sfatam toa..
     
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    sepak godina dena si idela ti so toj decko,ne e vo red.ne e malce vreme.drugo e da si se smuvala nekogas so nego da receme.a drugo e godina dena da si imala ljubov so nego, i sea drugarkati se fatila so nego..ne e ubavo od nejzina strana.iako pominalo vreme,spomenite se seuste tuka...najverojatno drugarkati e bila mnogu zaljubena vo toj decko pa se odlucila na cekor da go rizikuva vaseto drugarstvo za da bide so nego..
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    :worried:hock: Таа не ти е другарака,брееее.Оди убиј ја ;) се зафркавам.Ама навистина мислам дека таа никогаш и не те сакала и почитувала како другарка.И да е само тој на цел свет,исто како да не е.Толку мажи на светов,а таа баш во него се заљубила,како да не.Ич не се нервирај.и двајцата не заслужуваат да се нервираш.
     
  10. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    Znaci drugarkata tvoja za mene e najglupoto sustestvo na svetov zaso neznam kako moze da bide so nekoj sto bil vo vrska 1 godina , znaci edna godina ne e malce vreme sigurno imalo i custva i se taa sega neznam , ne li misli deka toj seuste cystvyva nesto za tebe , sto vo bukvalen prevod znaci sobira ostatoci i kako moze za decko da upropasti drugarstvo ne mi e jasno , no ima i takvi, taa prvo ne se ceni sebe si a posle i tebe , no ima i edna dobra strana , barem znaes sto ti misli , ne se zamaraj ti ne si izgubila nisto! ;)
     
  11. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Ne taa ne bila vljubena vo nego nea oCigledno ja boli ... za mene i za se ostanato, se od okolu se raspadna ( site bliski ), nikoj so nikogo nejke da komunicira od priCina da ne se najde vo sredina poCnaa ogovaraCista - STO NAJMNOGU MRAZAM..... More sve neka ide u bestraga
    Lele stvarno neznam veke ..... nemam zborovi,
    NO NA SITE SUM VI BLAGODARNA NA PODDRSKATA i jas isto stojam zad toa deka ako nekoja moja drugarka ide so nekogo ( normalno podolgo i ima ljubov, a ne muvanje u sredno skolo ) ne bi bila pa samo on da e.
    FALA VI
     
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.087
    Допаѓања:
    1.647
    драга јана, се извинувам сто ти пишувам сега-имав исти порблем како твојот, само што нивната врска траеше една година, но јас се заљубив во него и направив се за да бидам со него и да се гледам многу често знаејки дека е во врска и на крајот успев па еве сега ми е маж. труди се и ке успееш пишувај му пораки, барај го
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Заеби ја на ферски начин .. Као што рече заљубена .. дечко што не бил нејзин денес е нејзин маж.. биди подобра од таа кучката :lol: и да не остане со тебе , од твојата добрина она ќе го остави пошо ќе се плеткаш , биди му подршка .. коа ќе се скараат ќе каеш види бе не е за тебе , заслужуваш подобра .. и ќе ја остаи .. Некој нека каже некоја друга финта :)
     
  14. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Da si ja kazham jas i mojata maka :( .Vaka: so eden dechko na moja vozrast znachi 14-15 godini pred dva tri meseci pochnafme da se dopishuvame mnogu ..nie inache se znaefme od shkolo vo isto shkolo uchime ama sea mnogu si pishuevme..denonokjno i se mi iskazhuvashe deka neshto chustvuva kon mene beshe dobro dete ..duri i do kasno ostanuvashe samo da si pishuvame edno drugo ..no podocna pochna da se druzhi so edna grupa ..ne velam deka se loshi decata ama go oddlaechija od mene :( otprven ova ona site znaeja deka jas go sakam i on mene ..ne zafrkavaa [vo pozitivna smisla :D] no ja deka sum zatvorena i ne sakam mnogu drugite za mene da znaat i se mu iznakazav da im kaze na drugarite da ne me zafrkavaat za nego .. faktichki go navedov kako krivec i on pochna da ne mi pishuvaa ili da mi pishuva samo so da , ne , nz i sl ;( ;( i sea duri ne ni mi pishal izvesno vreme ..ne mozham da go prepoznaam ..neznam vishe sho chustvuva kon mene..a nahskolo ne go trgnuva pogledot od mene :| ..
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    Девојче прашај го што е работата. Зошто се оладил неговиот однос кон тебе? Па ќе видиш што ќе ти каже. ;)
     
  16. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    a ti zasto si zatvorena teolku? Sto ima loso vo toa da ve zafrkavaat ako navistina ima nesto? Ti koga ke go vidis sledniot pat izvini mu se sto si bila napadna, kaz mu deka ne si mislela loso i deka na nekoj naCin ti e ubavo koga te zafrkavaat drugite, samo malku nezgodno i zatoa taka si reagirala.
    PozdravCe
     
  17. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    Јас мислам дека тој само сака да се прави fraer пред другарите,во тие години сте,како што прочитав.Едноставно сигурно другарите го зезаат ако тој има некакви чувства за женско, па нели тие се машки,не треба да ги покажуваат чувствата :) Јас ти предлагам да зборуваш со него и да го прашаш во што е проблемот,дали нешто си го навредила,и кажи му дека ти смета тоа што те зезаат неговите другари.Можеш малку и да се оддалечиш од него,прави се и ти малку важна,ако стварно му се свигаш,ке почне пак да ти се приближува,а ако не не те ни заслужува,затоа што повеке му е битно мислењето на другарите,од тоа да биде со девојката што му се допаѓа.
     
  18. bubblegum

    bubblegum Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Se raboti za edna moja drugarka....se smekaat so eden tip ona konstantno, sekoe izleguvanje se pogagame na isto mesto, toj ne trga pogled od nea, sakam da ja posovetuvam, sto treba da prezemi i dali voopsto da prezema nesto. Pred da irecam bil osto bi sakala da slusnam mislenja.. :D
     
  19. princess483

    princess483 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    se plasam deka ke go izgubam

    vo vrska sme skoro 2 meseci no se custvuvam kako da go znam mnogu dolgo.pred nekoe vreme dobi ponuda od 'menadzerka' koja ne e od tuka .mu se ponudi da go istakne negoviot talent.vo red e da saka da zamine no se plasam sto ke se slu4i so nas??dosega so nikoj drug ne mi bilo tolku ubavo kako sto mi e so nego.se plasam deka go gubam :(
     
  20. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Ako imas stvarno 16 godini, sto se sekrias tolku, imas vreme za golemi ljubovi. Izvini ako e grubo, no malku mi e nesfatlivo..
    I jas ne sum prestarena, imam 22 godini, ama na 16 jas... sigurno ne sum mislela na mazenje...

    ...sorry uste ednas...