1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    А чекај може си пишал ама не сум во тек, си пробал овие работи да и ги кажеш, да побараш уште една шанса?
     
  2. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    @Nije Mi Lako не знам што е со кукањето. Ти прв пат раскинуваш со девојка ?! Обично мажите сте многу чудни и не знаете да преболите и продолжите понатаму. Сфати си еднаш бе дечко, типката игра топло ладно, штом плачела заради тебе нема шанси да ти се врати. Имаш сега апликации за дејтање или за задоволување на потребите, ќе си најдеш некоја таму и ќе и кажуваш како не си спремен за сериозно и ќе ја залажуваш додека мислиш на другата, а таа со некој нов си продолжила.
    Сите се каеме за нешто што сме правеле во минатото, ама да пробуваш пак со молење и со труење каде што многу пати си заебал не е фер спрема неа. Остави ја, ако си ја сакал немало така да се понашаш и да си наоѓаш изговори и да се споредуваш со член од фамилија.
    Ќе ти биде лошо неколку месеци, ама луѓе бе мора да се научите да продолжите понатаму, без да кукате по минатото !
     
    На Purplelilac, Darlingzz и Nije Mi Lako им се допаѓа ова.
  3. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    @Nije Mi Lako
    Искрено, јас ти верувам дека си сменет. Ама тоа нема да смени ништо. Ниедно мислење на членовите тука нема да смени ништо во твојата ситуација. Мислам дека не е невозможно девојката да ти се врати, но дефинитивно е тежок патот. Затоа што она ја изгубила целата доверба во тебе и не може да се чувствува постојано спокојна и смирена. Тешко ќе почне да ти верува, ако воопшто сака. Јас ја сфаќам, комплетно. Штом сеуште одржува контакт колку толку тоа сепак значи дека не сака да те изгуби целосно и секако има некои чувства за тебе. Но сето тоа не мора да значи дека повторно ќе сака да сте заедно. Мислам да не форсираш ништо, можеби она после одредено време ќе сфати сама по себе дека заслужуваш втора шанса а колку повеќе пробуваш да ја "убедиш" мислам само ќе ја оттргнеш.
     
    На Purplelilac, Darlingzz и Nije Mi Lako им се допаѓа ова.
  4. Nije Mi Lako

    Nije Mi Lako Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    И го имам кажано ама нејќеше очи во очи тој период па морав преку порака. Одговорот и беше "веројатно не". Ми кажа да не ја напнувам за тоа дека така само ќе и створам одбивност и не го правам тоа веќе никогаш. И давам време ќе гледам воопшто да не и ни пишувам, ако она пише ќе вратам ова она ама нема период да ја замарам со ништо. Ако сака ќе исконтактира ако не значи не можела да ми прости тоа е.
     
    На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.071
    Пол:
    Машки
    Зависи некогаш трае и до година и повеќе.
     
    На Nije Mi Lako му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Многу е очајно да чекаш и да се надеваш дека некој ќе те сака и ќе сака да се смирите една година, ако јасно ти кажал дека не те сака и не сака ништо со тебе.
    Како што може таа без тебе, можеш и ти без неа. Имајте малце гордост, кога некој ве остава и не сака ништо со вас како и помислувате да се вратите кај таков некој ?!
     
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Значи во оваа ситуација тој е оној кој погрешува и сака да се смени.А и најнакрај не знам што толку таа гордост.Подобро да умрам среќна отколку премногу горда.
     
    На Purplelilac, Martka и Nije Mi Lako им се допаѓа ова.
  8. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    За што да умреш среќна ? Да пробаш да се вратиш кај некој што си го оставил ? Нема поента воопшто, ама сите на токсичност сте научени, т.е. прво злобно само, па после леле што направив. Има и такви што ќе го примат ама тоа уште месец ќе трае и пак ќе се вртите во круг. :)
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    НЕ НЕ Е ТВОЈА ВИНА!! Девојко не си ставај трн во здрава нога, излези од тој твој розов свет, ако воопшто сама себе се почитуваш. А ако сакаш да си нечиј робот на навивање и команди,тогаш само напред.
     
  10. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.071
    Пол:
    Машки

    Доста се силите. :D

    И јас имам принципи и моралности, знам да почитувам, знам дека грешам, знам дека секој си има свои несигурности, гордоста и егото се оставаат настрана или на нарцизмот. :D
     
  11. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Не ве разбирам бе луѓе ?! Што е поентата да се смируваш со некој заради кој си плачел и си се нервирал ?! Зошто, кога има други луѓе и мажи што никогаш не би сакале јас да плачам заради нив.
    Не се силам, само мислам со главата, како зрела личност , а не со емоциите. Секој кој се води по емоции ќе страда, посебно ако претходно плачел. :)
     
    На joy1, Nausicaa и Stark им се допаѓа ова.
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.071
    Пол:
    Машки
    Терај си таков начин на живот...
     
  13. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Е не, ќе чекам бивши манипулатор да ме побара и да ми вика дека се сменил и веднаш ќе му се смирам. Многу сте наивни и се додека тапкате во место и не се цените себе нема вистинска љубов да имате.
     
    На joy1, Nausicaa и piksooki им се допаѓа ова.
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.071
    Пол:
    Машки
    Ако мислите дека секој човек е ист и не се менува, се лажеш.
    Човек учи од своите грешки и општо во животот, се е искуство.
     
  15. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Хахахах ме насмеа со швалеров... бтв пушач сум ама имало и периоди кога не бев. Да ме гњави некој околу тоа како се штетни цигарите ама ИЧ не сакам...исто како јас да го замарам некого што да јади а што не ...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Секое ново простување е нова шанса за да те повреди некој. Не вреди да простиш кога можеш да најдеш мноооогу подобар партнер.
     
    На Alisa22 и Purplelilac им се допаѓа ова.
  17. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.071
    Пол:
    Машки
    Ако простуваш не значи дека повторно ќе бидиш со личноста.
     
    На UsenameNotFound, buba4e89, Nije Mi Lako и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    И никогаш не знаеш мнооооооогу подобриот дали еден ден, кога ќе се разбудиш и ќе почнеш со денот кој ќе ти изгледа скроз нормално, ќе те повреди, разочара, уништи (наречи го како сакаш) мноооооооогу повеќе од било кој.
    Никогаш не знаеме на кого следно ќе налетаме во животот.
    Не летајте со размислувањата, многу со лице на ангел испаднале дека се ѓавол кој излегол на забава под маски.
    Не е гаранција дека секогаш наоѓаме подобар од прошлиот, не е гаранција ни дека прошлиот се сменил и сега е подобар, ниту дека не се сменил. Животот е ризик и како таков треба да го живееме, а не во заблуда дека се што следи е подобро од претходното.
     
    На Darlingzz, Milobebence, Stark и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Човек живее со надеж дека ќе го има она што го заслужува. Факт е дека сите глумат на почеток и сакаат да се претстават во најдобро можно светло, а после кога ќе поминат неколку месеци доаѓа до израз вистинското лице. Каков и да е наредниот, ете и полош да е, пак кај нас постои надеж дека нема да е како порано. Затоа сакаш и да продолжиш понатаму, а да летам не, баш сум реална.
     
    На Alisa22, IM.TMKQ и Nausicaa им се допаѓа ова.
  20. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    I mene toa me nervira...deckoto so kogo odev 6 god voopsto ne mi obrnuvase vnimanie, ni da me iznenadi, ni da se potrudi, za rodenden i sl, samo ke mi dadese pari i "kupi si sto sakas"
    ...p.s. za negov rodenden mu kupiv casovnik ( ne bese kojznae kakva marka kostase okolu 1500den na mojata plata od 10000den sto ja zemav, nvm) mene licno mnogu mi se dopagase i so kef go birav, i koga mu go podariv ne bese bas iznenaden a jas insistirav da go stavi, a toj kao " ubav e ama mojov mnogu si go sakam i ne bi go vadel 100 evra e " nekoja marka bese ne se ni sekavam...i bas me povredi toa ..odtogas i jas taka pravev ke mu dadev pari i "kupi si, sreken rodenden" ...nikogas dodeka odevme ne go stavi na raka casovnikot nitu ednas... koga ke mi padne zal sto mu se skarav se potsetuvam na sluckava i odma mi e polesno :D:D
     
    На candy.cane, SexiLy, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.