1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Нема врска јас знам бракови каде жената плаќа се и само она работе и па е испонижувана а мажо дома само пиење и јадење мрзе го да работе. Тоа кој плаќа посебно во врска со некој да си го гледам повеке искористување не патријахално размислување.
     
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Е добро де.
    Има, има врска.
    Само кај твојов пример, друг му е тригерот.
     
    На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Додека од дома ги воспитуваат дека како машки треба да имаат поголема плата за да го издржуваат семејството и додека во учебниците во образовниот процес жената е претставена како домаќинка, а мажот чита весник и е глава на домот ќе биде вака и ќе има недоразбирања на тема заеднички финансии.
    И обратно додека од дома го воспитуваат тоа машко да најде побогата партнерка, а таа побогатата дома ја воспитуваат дека машкото е тој што треба да заработува повеќе пак ќе го има истиов проблем.
    Поентата е дека напредуваме, модерни времиња ама на некои фамилии домашното воспитување и образовниот процес си тапкаат во место.
    На крај на краиштата се е договор и компромис меѓу двајцата, затоа е заедница, заеднички да се договараат и донесуваат одлуки за се, вклучувајќи ги и финансиите.
     
    На Ladyy* и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  4. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки имам еден проблем пред 1 недела и 2 дена се видовме со едно момче и од тогаш као демек заедно сме, ама сеа кога ќе размислам поубаво неќам да бидам со него пошто деното кога се видовме прв пат многу избрзав и прифанав врска но сепак неможам да бидам до него, многу е некомуникативен, ништо не прашува за мене, ништо посебно не пишиме освен кога ќе се видиме плус несакам да бидам во врска и од тогаш веќе цела недела се немаме видено. Како да му кажам дека неќам да бидеме заедно?
     
  5. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Кога ќе те побара, или преку телефон или во живо ќе си разговараш и ќе му кажеш дека не сакаш да брзаш, ти треба време, не може од едно гледање врска и ќе видиш понатаму како ќе се одвива разговорот. Ако не ти одговара нема што да се мачите и двајцата.
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.118
    Допаѓања:
    76.397
    Пол:
    Женски
    А зошто е тешко да му кажеш онака најискрено и отворено, како овде што пиша, дека не сакаш да си со него и да му ја кажеш причината? Ставање на игнор и избегнување комуникација и средби не е начин да му дадеш нешто до знаење. Само искрен разговор.
     
    На 1209, cresa-jagoda, IM.TMKQ и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Artlover

    Artlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2017
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Со дечкото сме пола година во врска се е супер до сега, но разбрав дека се фалел по другари за интимни работи од кревет.
    Кажувал како креветот се расипал од односи и слично.
    Како би постапиле вие во оваа ситуација.
    Ве молам за совет многу се изнервирав.
     
  8. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Сељак ,сака да се покаже као јакиот ебач. Разговарај со него очи во очи и прашај го директно зошто го направил тоа и кажи му како се чувствуваш во врска со тоа.
     
    На Stache, CharmedGirl, raww и 7 други им се допаѓа ова.
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Прашај го зошто така зборувал и кажи му дека ти смета.
    Интимноста меѓу вас не е само негова и ти си дел од сето тоа и треба да припази што зборува, а не да се фали наоколу, макар и само на најдобрите пријатели да го кажал тоа, не е коректно.
    Затоа е приватност и не сè е за јавно споделување.
     
    Последна измена: 25 мај 2020
    На yourfavoritegirl, Ladyy*, Плавуша123 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Јас не би била со личност која пренесува и кажува за тоа што се случува во врската и во кревет, многу незрело однесување. Не би имала доверба дека тоа нема да се случи пак.
    Кажи му дека со тоа што го направи испадна идиот, а не фраер.
     
    На Stache, Ladybug98, raww и 4 други им се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Прво прашај го дали е вистина,па после реагирај.
     
    На deskarada, cresa-jagoda, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Јас да сум ќе му кажам ти не заслужуваш да бидеш со мене, треба некој што е мнооогу позрел од тебе и има памет..а сега чао и однесувај се како да не постојам..
     
    На cresa-jagoda, lovestoneddd, Ladyy* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Artlover

    Artlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2017
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Вистина е случајно видов на чат пратил слика од кревет скршен другар му го прашува што е тоа он му враќа од многу с...
     
  14. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.437
    Допаѓања:
    22.726
    Пол:
    Женски
    Зависи која возраст сте и ти кој впечаток сакаш да го оставиш кај другарите.
    Кога си помлад, ова изгледа деликатно, ама имај на ум дека 99% од машката популација збори на вакви теми со другарите.
    Сељачки е изразот со "искршениот" кревет, ама дека се фали на другари дека практикува секс, се фали.
     
    На 1209 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Тогаш знаеш кој е следниот чекор.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mona Sax

    Mona Sax Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Тоа недораснати го прават да се фалат за интимност, кој ве тера па да идете со такви.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Ѓаволот не тера.
     
    На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mona Sax

    Mona Sax Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Епа кога секс ви е приоритет во живот што да ви правам патете си.
     
    На Maca***, Yeeah, Принцезичка1 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.797
    Допаѓања:
    38.180
    Пол:
    Женски
    Како вие никогаш да не сте се пофалиле на другарки за добар секс, количина на секс, траење на секс и слично па сељачки велите дека е. Исто како и жените што зборуваат со другарки за нивните врски, интима и проблеми, машките зборат за секс, може не во детали и ама зборат и помирете се со тоа. Е сега може на заебанција го пратил креветот скршен, а не како фалба, барем јас не би гледала вака на тоа, зависи и од текот на остатокот од разговорот, зависи и од тоа која возраст сте и сл. Јас барем често се шалам на тема секс со другарките, не знам за вас. пример безвеза, ќе речам не спиев цела ноќ, тие ќе речат многу работиш со маж ти значи и така, не гледам на тоа како на фалби. Ако сте возрасни и зрели и другарите нема да го сфанат и ова како фалба, туку како заебанција. Ако се деца ќе го сфанат како фалба и навреда на твоја сметка. Не знам мене повеќе би ми било проблем што ми чепкаш у телефон него ова.
     
    На sparklie, Izaabella, Stache и 19 други им се допаѓа ова.
  20. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.305
    Пол:
    Женски
    Девојки имам дечко кој што многу ме сака и на секој можен начин го докажува тоа. Ама проблемот е друг. Пред месец дена една на инста ми пушти дека и барал слики и напнувал, тој акаунт е за слики такви работи, знаете и не е од овде таа . Не добил слика, му простив, го сакам. Се оправда дека е исто како да гледа видеа па затоа барал колку само да заврши работа, ама мене не ми е ни под точка разно исто. Да напнува за слики? И добро го избриша тој профил. Сега случајно го отворив неговиот инста акаунт и гледам следи исто такви профили и милфици можам да ги наречам, и помлади. Се сомневам дека има нешто, сум разговарала со него многу пати и ми вика нема ништо не пишам на такви акаунти. Знакчиња за ѓаволи пак тие акаунти една грозота со цицки испечена. Не можам да го истрпам ова стварно. Сигурна сум дека си имаат пишувано и таа го следи. Го пишав ова касно зашто не можам да заспијам се нервирам и мислам.