1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Ај па и ти, он си продолжил со животот и реагирања на сториња на друга ќе троши време да ја праша таа во која е '' заљубен '' како е? Пих. Не да ми се гади од вакви, зборови немам:x :tmi:
     
    На deskarada и Different7 им се допаѓа ова.
  2. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Претходно многу се секирал за неа и сега во тие два дена што пател му паднало тешко на душата ептен, па се решил да продолжи со животот. :D:D
     
    На hermosa и tijanana им се допаѓа ова.
  3. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    Жити се как стигна со враќање на стариот познанства, излегување и се тоа за време на Ковид
     
    На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
  4. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека е нормално што си продолжил со животот. Тие веќе не се заедно и тој и таа имаат право да одат со друг и тоа не е неверство.
     
    На Aschenputtel, S.W.A.G, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.
  5. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.756
    Допаѓања:
    40.246
    Пол:
    Женски
    Аман, го осудивте човекот ко да направил кривично дело.
    Она му раскинала, он си продолжил со животот, јасно е, нема да ја чека дотичнатата да се премисли и да го среди прво најглавниот проблем - здравјето.
     
    На Aschenputtel, DojaCat, S.W.A.G и 5 други им се допаѓа ова.
  6. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Кого правиш ти будала бе? Уште колку приказни ќе смениш?


    Нема потреба тука пред нас да се правдаш, ама немој ни да не правиш будали. Нема потреба од глумење. Ако ти е дојдено до други престани секаков контакт со бившата и не и прави полошо.
    Били бе, каква самотија за 3 дена? Не ме заебавај :D Тешко му било за бившата, се грижел, кутриот тој.
     
    На piksooki, deskarada, tijanana и 3 други им се допаѓа ова.
  7. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    Ау многу две недели :o Јас не знам шо си чекал до сега многу време поминало.
    Никој не вели да се затвориш и да плачиш дома. Ако стварно ја сакаш, како шо тврдиш, иако мене не ми личи така, нема одма да планираш да излегуваш со други.
    Да слободен си сега, ама јас не знам, то е лично за себе првин, како не си дадете малку простор, да бидите сами. Како можите одма да трчате од еден на друг. Браво, па после љубов, ја сакам бла бла. Многу глумење.
     
    Последна измена: 28 мај 2020
    На tijanana, cresa-jagoda, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Абе уште со овој се бавите...мислам решено е веќе..
     
    На raww, tijanana, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.923
    Пол:
    Машки
    Голема. :D
    Саркастичен ми беше тој дел. :D

    Во принцип луѓето кога ќе раскинат едвај гледаат да најдат друга личност што е можно побрзо, дури и многу од нив веќе ја имаат најдено пред да раскинат и само си се "прешалтуваат" од една на друга. Тешејќи се дека тоа не е превара, а Е.
    Мене не ме чуди веќе тоа од кога го искусив на своја кожа. :)
    Не ме изненадува таа себичност кај луѓето, напротив, очекувана ми е знаејќи ги какви се. Затоа, ама воопшто не се замарам што ќе прави бившата партнерка потоа од кога ќе раскрстиме. Слободна си е. Нејзин живот, нејзино право. Исто како и другарчето Ковид овде на форум. :)
    Ама вие му ги уништивте плановите. Го потопивте. Го убивте начисто. :rofl:
     
    На cresa-jagoda, hermosa, Regina.Phalange и 3 други им се допаѓа ова.
  10. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Не он сам си изврши харакири:rofl:
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  11. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.468
    Пол:
    Женски
    А како тоа вашиот живот е засегнат што он после 2 недели почнал да пишува со друга?

    Како што кажа Били овој начин иде скоро на нормала.

    Не секој е со разум како што мисли @tijanana јер имаш луѓе што едноставно се зависни од присуство и тие секогаш би бирале макар она "less" од она што навистина го заслужуваат. Но, ова никако не смее да се осудува.

    Негов живот и негово право чим веќе раскинал.
    Јас да имав дечко кој е емотивен манипулатор и атеншн хор, после раскинување нема да ми текне да го прашам како е јер ке си продужи со улога на жртва.

    Зашто да ја прашува како е кога таа абер нема сама да се погрижи за свое здравје. И треба да продужи со негов живот даље.
     
    На S.W.A.G, buba4e89, Annora и 4 други им се допаѓа ова.
  12. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    И мене не ме чуди веќе ништо. И тоа како е еден вид превара ама ретко кој ќе си го признае тоа. Не може ти да си сакал некого и еден ден по раскинување сакаш друг. А околу Ковид, најмногу мразам луѓе кои испревртуваат приказни по 100 пати и обвинуваат други луѓе за тие да испаднат жртви. :puke:
     
    На Different7 и Billy Idol им се допаѓа ова.
  13. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Драга Аметист, стварно веруваш дека тоа биле две недели според напишаното? :D Јас би дала најмногу два дена. Она поради кое сите "го нападнавме" е дека дечкото кажува колку се грижи за бившата и ја сака, кажува колку таа е неодговорна и сè најлошо (не ја знаеме нејзината страна) а од друга страна уште одма си ја пробал среќата кај друга. Лицемерно и себично.
     
    На Different7, hermosa, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Истото ќе го ти го пишев како @flawless_ ама ме претркала таа.
    Го осудуваме лицемерието од типот во неа сум ''заљубен'' ама ловам со денови друга.
     
    На Different7, flawless_ и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  15. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.468
    Пол:
    Женски
    Ама тоа не значи дека може му е сеедно, веројатно има и грижа на совест нели, ама тоа не го кочи у тоа да си најде некоја...
    Сеа, ако стварно си пишувал со некоја дур биле у врска тогаш е апла лицемерие, ама ке се надоврзам на Били пак, се што е после врска негово право си е...
     
    На S.W.A.G, buba4e89, Annora и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Toa e taka zasto vo denesno vreme vleguvaat u vrski zaradi pricina da ne se osameni. Da se ima bilo sto, bitno da se ima. Dali za lugjeto okolu niv ili radi samite niv neznam. No poznavam mnogu lugje koi rado bi bile so bilo koj otkolku sami.
    A so clenot pogore, spored mene e licemerno. Okej e da si prodolzi so zivotot. No ne e okej da glumi zrtva samo da si ja olesni sovesta.
    Mozebi i pojavata na taa nova licnost samo uste poveke mu dala kako volja da prekine. Denes prekinuvas a veke utre imas nova licnost. Nebitno sto bilo 1godina pa duri i pomalku da bilo.
    Prvo nepocit kon sebe, vtoro nepocit kon bivsata i kon idnata. Zasto se ova lici na osamenost a ne na zdrava vrska.
    Go imam iskuseno na svoja koza i vo 2ta slucai, i nikakvo e custvoto.
     
    На Elf, cresa-jagoda, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Абе не е убаво да,ама што треба да прави? Да паѓа депресии?
    Си треба време за коцки да се поклопат.
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Треба да помине време, да му се расчистат емоциите, а не ко секој втор или втора по раскинување одма ко мува без глава од една/еден на друга/друг. Си треба време, ама требаат и емоции, не само разумот т.е. лична корист од влегување во врска со друга личност, а се уште заљубеност во бившата/бившиот како што тој пишал дека уште е ''заљубен'' во неа :D
     
    На cresa-jagoda и Different7 им се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Многу претеруваш, на машките емоциите им поминуваат за три дена. Женските повеќе страдаат. 2 недели се доволен период да ја преболи,си продолжува со животот и тоа е.
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tijanana

    tijanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    3.642
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ти претеруваш во генерализирање на машките колку дена им треба, а на женските колку недели да им поминат емоциите, ама во ред е да имаме несогласувања во мислењата, сите не сме исто емотивни. Така да agree to disagree :hai:
     
    На Juicy, Different7, DojaCat и 2 други им се допаѓа ова.