1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Шо не е во ред со двајцата? Искрено прашање. Пријателства во врска не смеат да се забранат. Лутење ради муабет со човек од спротивен пол и рестрикции е токсично однесување во врска. Ќе велев детски, ама децата поќе сфаќаат дека не е се со задни цели. Ако и двата не поработите на ова, врската ќе стани само вие двата, без надворешно мислење, без пријатели. Површен муабет не е пријателство. Ќе останете без пријатели.

    Не е дебелината колку шо е немањето самодоверба. То го добивам и од твоето мислење. Репрезентацијата на себе пред другите има големо влијание. Следно, како воопшто се однесуваш и се обидуваш да се приближиш. Не мора да си слаб за да фатиш женска така да ова:

    Е крајно површно. Убаво е да вежбаш, здраво е да вежбаш ама НЕ ЗА ДА ФАТИШ ЖЕНСКА туку за здравје. Жените не сме толку површни колку шо сакате да си мислите. На ова тема имам зборано со поќе луѓе вклучувајќи неколку од форумов и заклучок беше дури и да си атрактивен и слаб, ако немаш самодоверба тоа иди како плус на цел тој имиџ шо можи да оттргни некој од тебе. Поработи на себе како на личност, работи на самодоверба, вредиш без разлика вишокот килограми. Намалувањето нивно нека не биди ради некој друг туку чисто ради себе. Исто така преиспитај се на кој начин се приближуваш, дали си нападен, дали прајш pity party, дали не гледаш openings за пренасочвање на разговор и слично.

    Дали ти флертоваш со него? Можеби пробај дај му неколку суптилни знаци пред да фрлиш бомба и да го збуниш зошто то ќе се случи без претходни знаци.

    Размисли: како ќе контактирате, како би се одвивала врска ако е заинтересиран и дали си спремна се ова да оди на далечина? Ако да, нема шо да изгубиш само да добиеш, НО ако претходно сте имале флертовачки однос. Кажување од чиста мира дека некој "сакаш" е буквално фрлање бомба ако претходно не сте граделе заинтераност и флерт до тој момент.
     
    На cresa-jagoda, Elf, BonitaSenorita66 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.040
    Допаѓања:
    10.630
    Пол:
    Женски
    Па јас мислам дека ти многу пребираш.
    Зашто не најдеш некое девојче така што е подебелко и ќе си бидете така среќни. Не мора да е многу убава и да е слаба.
    Битно е да си среќен со неа.
    Јас мислам дека многу бираш и до тоа е.
     
    На cresa-jagoda и Elf им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Битно е карактер да има, физичката убавина е небитна.
     
    На raww, CharmedGirl, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    Битно е се ама изгледот не е најважното нешто барем по мене
     
    На CharmedGirl, burthdaykake, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.040
    Допаѓања:
    10.630
    Пол:
    Женски
    Секако дека не е најважен.
    Ама кога некој не е толку убав и пример подебел.
    Сам е поради тоа што бира и поради тоа што си има возвишена слика за него.
    Колку девојки има исти што се како него и се сами поради тоа што и они сакаат некој поубав.
    Затоа сакам да кажам.
    Не е никој човек уникатен.
    Секогаш има некој кој му одговара и кој е сличен.
    Ако не ја величиме сликата за нас секогаш можеме да најдеме некого.
     
  6. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    Знам што како и јас имам доживеано дечко да ми каже не сум била лепотица .и што да правам се помирив со тоа он каков беше .ако некој е подебел не значи и понеубав барем според мене .не си трупајте комплекси безвезе
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    А шо е у ствари 'убав'?
    Мене обично, тие што ми се 'убави', ич не ми се секси.
    Џабе е 'убав', не ќе го закачам на ѕид да го гледам.
    Ако сакам таква 'убајна', ќе ом во Лувр.
     
    На waterllady, raww, Different7 и 10 други им се допаѓа ова.
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    Ајде де Вајлд ,оди докажи што е убав сите се фатиле за стандарди а никој со трезвен ум не мисли.Таков е светот отсекогаш
     
    На CharmedGirl, S.W.A.G, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    :hug:
    Ти нели си мало за да ги знаеш овие работи?
    Браво! (highfive)
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    Епа осеќам ,мало големо нема врска осет треба да се има .ヾ(˙❥˙)ノ
     
    На piksooki, CharmedGirl и WildMk им се допаѓа ова.
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    И мудрост за да го имаш тој 'осет' :!:
     
    На Cutiepie1 и hermosa им се допаѓа ова.
  12. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Амин!
     
    На waterllady и WildMk им се допаѓа ова.
  13. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    ...И си живееја среќно и дебело до крајот на животот. :lol:
    Епа каква врска има дали тој е дебел или бара слаби или дебели девојчиња, во однос на тоа што немал девојка никогаш? Изгледот привлекува, карактерот задржува, не сте го чуле тоа? Прво, како што кажаа членките над мене - многу е релативно што подразбира дебел, а што убав човек. Еве според мене, луѓе под 50 кила не се привлечни уопште, а пак тие мене кога ќе ме видат, сигурно си мислат леле оваа зошто не почне диета? :lol: Поентата е дека за секое лонче има капаче, секој ќе си најде некој за себе и нема логика да се бараат подебели само зашто е подебел (како што кажа самиот член). Колку парови на улица сте виделе различни? Некој е послаб, подебел, постар, повисок, понизок... и каква врска има тоа, кога тие се среќни, зашто им е убаво заедно.
    Ако пребирате, тоа не е добро зашто на крај сепак ќе завршите сами. Ама тоа истовремено не значи и да си ги намалите стандардите до степен дај шта даш. Задржете си ги критериумите што ги имате па здравје понатаму, кога ќе запознаете некој, ќе сфатите дека врска е компромис. Може дечко ми не е толку висок колку што јас би сакала, ама компензира со други особини (не зборувам физички туку карактерни).
     
    На blackpanter, raww и hermosa им се допаѓа ова.
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    мудроста иде одвнатре .а за темата многу дечки кои ги мисли светот за најубави кај мене не постигнале ништо ,секој оди каде што го влече толку е едноставно нели:hug:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Дечки, фала на секој совет.
    Моментално сме во Лазарополе, пред да дојдеме разговаравме за се’ (проактивно) еве више не знам, ваљда две недели е поок ситуацијава.
    Ни фалеше време за нас, разговор, па дури и тишина. Битно да е пријатна.

    У меѓувреме добив и понуда за работа у странство, така да, периодот што претстои е сигурно клучниот.

    Гуш.
     
    На cresa-jagoda, buba4e89, thequeen95 и 7 други им се допаѓа ова.
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Разговарај уште еднаш со неа . Според она што го кажа , девојката сака да биде центар на внимание , а твојата грешка е што не си имал време доволно за да и го пружаш истото внимание од пред да почнеш да работиш втора работа . Меѓутоа , таа не те разбрала . И маж ми нема време некогаш да ми посветува внимание па не се лутам . Знам каква му е работата , знам дека некогаш ќе се погоди да биде на работа за важен ден , еве денес на пример , нашето прво дете го запишувавме во прво одделение , тој не беше присутен , а сакаше и бараше слободен ден , но не му дозволија . Да губи работа ли за тоа ? Не , секако . Отидов јас со свекрвата и го запишавме . Нормално дека не му е сеедно , ама некои работи едноставно не се поклопуваат со нечии желби и планови . Колку пати Нова година сум славела сама со децата ехее .. ако му се лутев јас за секоја ситница , каде ќе беше крајот . Нејзиниот пристап не е во ред , а твое е да ја побараш , да се извиниш што си немал време за да и посветиш барем приближно исто внимание како и порано , но и да и ја објасниш причината зошто си се задржал на работа подолго тој ден .
     
  17. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки,
    Сакав да прашам дали е некултурно/непријатно ако му купам на дечко ми патики ( знам едни што долго време ги сака ама поради тоа што сега не оди на работа не сака да се расфрла) да потенцирам станува збор за долга врска. Сакам да слушнам вашо размислување.
    Без причина е, едноставно сакам да го израдувам со нешто што знам дека ќе го направи среќен :sun:
     
  18. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    Не глеам никој проблем.
     
    На cresa-jagoda, *Amethyst*, blosson и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Зошто да не? Мене ми личи на супер идеја :)
     
    На cresa-jagoda, *Amethyst* и blosson им се допаѓа ова.
  20. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.348
    Пол:
    Женски
    Зошто да не,супер идеја.
     
    На cresa-jagoda, *Amethyst* и blosson им се допаѓа ова.