1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    a kolku vreme trae toa?
     
  2. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.540
    Пол:
    Женски
    Takvite problemi gi imame od sekogas a zaedno sme veke 5 ipol godini, samo sto na nekoi momenti si vikav ajde mozebi saka da se pocuvstvuva podominanten pa mu dozvoluvav i koga sakav da razgovarame ne sakase da zboruva demek znael on deka e kriv za nesto i ne sakal da slusa predavanja, koga mu zboruvav prethodno edna nedela dve ke bese kako so treba i posle pak po staro a sega veke 2 godini ni tolku ne se menuva celo vreme si e takov kakov so e............
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.023
    Допаѓања:
    66.566
    Пол:
    Женски
    Па толку го сакаш што се му простуваш и се уште си со него?
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.540
    Пол:
    Женски
    Sum...........ama ne znam kako ke go prebolam ako nekogas ne sme zaedno.......
     
  5. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    И после ова си со него... :worried:hock: :?:
    Навистина не знам што да ти кажам тогаш, веројатно се работи за ептен голема љубов, особено од твоја страна.
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    pa znaci deka ti uste od pocetk si dozvolila takvo odnesuvanje i zatoa sega i si zema za pravo. opciite ti se ili ti sega da se postavis strogo i da ne mu pagjas na mecinja(sto podrazbira mnogu karanje i zivci), ili da go trpis i da si nezadovolna ili da mu raskines
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Saraa..mazite tesko se menuvaat.moze da se sluci ama toa e preiodicno inaku ne.Kolku i da sakame ne se menuvaat.Ti i sama ete gledas i pokraj sekoj razgovor,ukazuvanje na greskite negovi on samo uste poveke ti kontrira i nema namera da smeni kaj nego nisto.Ja mislam deka e do nego.Kriza go ima fateno definitivno..ti si mu sigurna,go toleriras, go trpis i mu popustas i zatoa on taka e "los" sprema tebe.Moras ti da smenis kaj tebe nesto.Moras da imas svoe jas i stav.Moras da preseces pa makar i da mu svikas.Mora da mu kazes deka ti ne si dolzna da toleliras negovi ispadi i deka posle tolku godini vrska ne zasluzuvas takov odnos.Makar i trebalo da se ottrgnes od nego nekoe vreme.Ke vidis kako ke go stavis na mislenje.Iako tesko maskite deka menuvaat kaj sebe nesto.Sepak preseci pa da oseti deka so tebe ne moze da se odnesuva ko da si bilo koja.Pozz :)
     
  8. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    37

    ужасно ми е ....го губам човекот што го сакам за мои глупости тој мисли дека јас уште го сакам бифшиот........денес ми вели дека решил да ма заборави пошто видел дека јас не го сакам сакав да му кажам дека не е вистина но се исклучи....дај помогнете кажеете како го вратам пак кај мене..... :( :( :(
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Nita znam tesko ti e no stom taka ti kazuva..ostavi ne go baraj.Ostavi skroz ,prekini kontakti.Najdi nesto sto ke te okupira celo vreme za da pomalku mislis na nego.Ke vidis koga ke vidi deka te nema po nekoe vreme sam ke te pobara.
     
  10. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    37
    не знам дали ке можам тоа ,и да сакам да не се видам се гледаме во школо секој ден ....најтешко ми паѓа зошто јас сум крива.но ке се потрудам да го послушам твојот совет.....фала :(
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    znam deka ke ti bide tesko..ama potrudi se..so vreme ke namali i makata...zasto sega dzabe i da mu dokazuvas i da molis..on ete nekolku pati ti go kazal svoeto mislenje..ostavi go ke vidids koga ke oseti deka ti go ignoriras ke se zamisli i sam ke te pobara i ke saka da razgovarate..se nadevam malku ti pomognav :)
     
  12. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    37
    фала за твоето мислење и што ми даде малце подршка......фала ;)
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    nisto..poveli pak ;)
     
  14. erka

    erka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    devoki stavarno neznam kako da si go smenam decko mi mn pocnuva da me nervira u posledno vreme kolku pati sum mu rekala smeni se vaka ne ide toi pak produzuva po svoe ne deka ne me saka neznam so mu e sinoke pak se skaravme ke se napie malku i se on da kazuva se on znae ne e pravi problemi ama mn zbori i mene toa me nervira deja jas sum mirna i site mu vikaat metni se malku na devojka ti kalku pati sum pokusala so dobro da gi sredime rabotite da ne se karame on pak tera po svoe a i mn stana cicija ne bese takov se on nema pari.
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    uf ama si nervozna. pa dobro toa so nemanjet pari moze navistina da ima problem trgni go toa na strana.sigurna deka ne mu e mozebi samo nekoj period sto ke pomine?
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    erka pa stom on ne saka da se smeni,smeni se ti...nemoj tolku da si mu mirna..bidi i ti stroga...pokazi deka imas svoe jas pake vidis
     
  17. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Друштво, молба од една моја другарка јас незнам да и помогнам :(
    Им пукнал кондом и наместо ден потоа пилула ( како што и реков ), она земала 5 контрацептивни пилули. И јас мислам дека ја замрсив работат :oops: , ненамерно зошто и реков дека е штетно и сега е успаничена и неможе да чека до утре да оди на гинеколог. Дали некој од вас знае какви последици може да има пиење на контрацептивни пилули одеднаш.
    Брагодарам
     
  18. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    nemam poima so da ti kazam,sigurno deka ne e ubavo so zela 5 odednas,nemoze sega da otide na lekar?
    kako taka pak i ona 5 odednas goltnala?boze mili..i jas ne sum koristela takvi piluli ama prvo ke procitam upatstvo nema da goltnam cela sodrzina..ili neka ide na lekar,ili neka se javi ako ima nekoja bliska medicinsko lice,doktorka,sestra da prasa da nema nekoi komplikacii. i neka go procita upatstvoto moze na nego pisuva dali e stetno ako se predozira..
     
  19. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Контрацептивните таблети не се штетни по здрвјето, ниту пак доаѓа до хормонални пореметувања како што повеќето мислат, на крај штом ги препишува лекар значи се медицински проверени.Може да дојде до зацврстување на ѕидот на матката, но тоа не е ништо страшно.Како и да во овој случај е земање на преголема доза и под итно треба да оди на лекар (максималната доза мислам дека е две таблети дневно).
     
  20. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    На лекар ке оди дури утре попладне и сега не може да издржи. Земала 5 зошто некој и рекол дека имале исто дејство како и таблетата ден потоа, а во аптека не и давале таква без рецепт. не се плаши за хормонално пореметување прашањето било дали можело да се случи да нема деца?
    Јас и реков дека нема шанси да е тоа еве баш сега збориме, но не знам ништо околу тоа...
    Вие што мислите?