1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Си одлучила најпаметно али ќе ти помине. Среќно.
     
    На Cecko85, Kiki124 и Just.do.it им се допаѓа ова.
  2. Kasiopaja221

    Kasiopaja221 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2021
    Пораки:
    2.857
    Допаѓања:
    41.144
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш дека стварно е засекогаш крај, не дозволувај му повеќе да те контактира. Се повеќе ќе ја префрла тежината на тебе( а гледам дека веќе му успева) а со тоа ќе имаш повеќе грижа на совест,што воопшто не треба ни да постои,зашто си била храбра и си ја донесла најдобрата одлука што постои...
    Ќе помине за брзо,ќе бидеш како нова (fingers)
     
    На IRBBB, Cecko85, Billy Idol и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Зошто дозволувате да ви прават вака?? Зошто?? И да ти е тешко ќе помине, само не се смирувај повторно.
     
    На Kiki124 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kiki124

    Kiki124 Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Не беше таков, ја засакав неговата нежна страна, затоа што од старт беше нежен и внимателен.
    Цело негово друштво се чуди од каде таа промена во него.
    Крај е, дефинитивно. :)
     
    На marlonbrando69 и Cecko85 им се допаѓа ова.
  5. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    986
    Допаѓања:
    3.141
    Пол:
    Женски
    За секоја одлука во животот се прашуваме дали е правилна.Така и сега.
    Мислам дека твојата е најправилна. Нормално е да ти биде тешко, сепак си имала чуства , но со тек на време ќе помине и ќе дојде тоа олеснување кое го очекуваш.
    Сега е најбитен период каде не треба да подлегне на провакциите од него и да се држиш цврсто до твојата одлука.
    Само храбро, тука сме сите за тебе. Слободно пиши ни во моменти кога ќе ти биде најтешко.
     
    На Kiki124 и Kumanovkaa им се допаѓа ова.
  6. Kiki124

    Kiki124 Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Благодарам многу.
    Уште се обидувам да разберам кај замина нежниот и романтичен човек.
    Вчера ми се јави, од друг број и ми кажа дека ме лажел за одморот туку ќе одел да работи во Германија месец и нешто.
    Која му е целта, не разбирам.
    Од една страна инсистира да бидеме во контакт од друга ми вели да барам нов партнер.

    Блокиран е секаде, во план сум и број да променам.:)
     
    На tanjita и Cecko85 им се допаѓа ова.
  7. Аничкаa

    Аничкаa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2020
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    Ставовии размислувања одлуки све испомешано
    Малку ги дигнав своите критериуми за дечко, раскинав долга врска и и веке една година сум фрии сега запознав фин дечко културен мил али не ми затрепетува ништо кога ќе ми пише, ми се обраќа со срцка а јас него не можам така да му кажам, изгледам на ледена кралица со тој однос а уствари дечкото пред него и други пред тоа можеле од прво искачање да се затрескам и дам им речам срце, и секако тие испаднаа женкарчиња но на финиов не можам

    А све е топ кај него но не ме возбудува при самата помисла на него, други да.
    Сакам да треперам кога ќе пише и да се нервирам кога нема да пише (за него ми е сеисто, а не треба) фин е за да бидам толку ладна на него..
     
    На marlonbrando69 и Cecko85 им се допаѓа ова.
  8. DrMTR

    DrMTR Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2022
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Машки
    Тогаш не е дечкото за тебе! Не може да ти е сеедно. Или имаш чувства кон него или немаш. Нема трето. Ако немаш, останете пријатели, и тоа е тоа.

    п.с: што има врска што ти се обратил со срцка? Ти смета?
     
    На christinnn и Snowflake92 им се допаѓа ова.
  9. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.080
    Пол:
    Женски
    Не мора да бидеш затрескана од првото излагање и да се тресеш како да имаш 15 години па ќе го видиш симпатијата, ако ти се допаѓа и мислиш дека е океј дај му шанса...не пиша колку пати сте излегле, од тоа зависи и што ќе одлучиш.
     
    На cresa-jagoda, Billy Idol, Guns N` Roses и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Аничкаa

    Аничкаa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2020
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    Дечковците што мене ме привлекуваа обично беа (сам за себе) радување кога ке пишее едвај чекаш срцр да ти прати да ти рече срце мое па да вратиш твоее <3 и тие брзо си заминуваа без збор знаеш онакви минливи ама се затрескуваш уште во прва недела и не чекаш причини да се затрескаш
    А овој не го чекам не се трескам а толку ми е посветен у стил сум ВАКОВ ТИ ТРЕБА ама немам емоции.. а одличен е за дечко крај себе..
     
    На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Аничкаa

    Аничкаa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2020
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    Језда сум 20 години ама срцето ти бара да си заљубена како дете иии не знам дали е правилно да искачам без воља некор време само за да дадам време да го засакам
    Мислам дека треба фа го сакам сега и одма
    Мислам дека не можам пример 3 месеци да се терам да искачам ма после да го засакам
    Иначе 5 пати имаме искочено
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Аничкаa

    Аничкаa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2020
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    И друго, дечково пред 3 месеци раскинал долга врска и уште на трето допишување ме викаше срцка, после некој ден договоривме да искочиме и дрга пошто он одма почна да ми се пушта менр ми е нереално толку брзо да се понаша као да се сакаме, тоа ме тера да не му реагирам со љубов на неговата ",, љубов
    Извинетеее на долгава порака
     
    На Cecko85 и DrMTR им се допаѓа ова.
  13. Аничкаa

    Аничкаa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2020
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    Исто така мислам дека ако стигнеш до степен на фемина да прашаш ДАЛИ ТОА ТРЕБА ВАКА ДА БИДЕ? мислам дека е утка
    Дека ако не е утка нема да има вакви збунувачки мисли
    Туку само едно искачање КЛИК и крај се е топ и нема потреба за совет дали е тоа тоа... така ?
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DrMTR

    DrMTR Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2022
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Машки
    Добро и за пет пати ти никаков заклучок не донесе за дечково? Ти одговара, имате заеднички нешта? Извини ама според годиниве, ми личи дека паметот ти лета, и самата не знаеш што сакаш.
    Пак ке кажам, што е толку страшно како ти се обраќал? Добро нормално е да почне да "ти се пушта " т.е да испита какви му се шансите со тебе. Ако му возвратиш на "пуштањето" , тогаш му даваш до знак дека сакаш нешто повеќе со него освен обични дејт средби. И тоа што ти се пуштал не значи дека се понаша како да се сакате. Уживај и не се напнувај со глупости.
     
    На Srckata28 и Snowflake92 им се допаѓа ова.
  15. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.967
    Многу ми е тешко, би ми било мило ако некој сподели мислење, 2013 год случајно ме додаде на фб, зборевме пишувавме, се убаво, дознав дека е другар на братучед ми, супер и тоа, ме викаше да излеземе, јас не бев сигурна не знам зашто, братучедка ми ми кажуваше дека прашувал за мене, не бев заинтересирана или можеби ми беше убаво што '' трча'' по мене, а и тогаш не знаев што сакам едноставно се менуваме со текот на годините, се запознавме во живо кај братучед ми 2020 год го викнав, живеат на иста улица дојде се видовме, е после ова се смени за 360 степени, значи најнормално зборевме, добро на страна тоа јас што ми требаше толку да се видиме, ама што беше поентава после тоа гледање да не сака ни да слушне за мене??? Братучедка ми не ме лаже, уште тогаш ми рече излези со ххх супер дечко е, после кога пробав да го контактирам на вибер ми пиша само, што имам да пишувам со тебе, многу се разочарав, колку беше се убаво се шалевме ма што све не зборевме, за сега ова вака да заврши? Минатата недела бевме на свадба на братучед ми тој што се знаат, бевме на иста свадба, здраво не разменивме, знаете што, барем да ми кажеше зашто, немаше да ми биде криво, од колку вака, јас не знам што да мислам, еве од тогаш ми е тешко, девојка не е во прашање тоа сум сигурна 100 %,, да му пишам не сакам да се понижувам, затоа што минатиот пат кога ми го кажа тоа добив и блок, меѓутоа после го тргна, не сум многу блиска со братучедка ми да ја прашувам, ама сигурна сум да е некој не саглам немаше да ми рече да излезам впрочем и по однесувањето не се сомневав во истото. Што мислите вие, јас повеќе не знам што да мислам, освен дека ми е криво
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Не можеме никој да знаеме зошто направил така како што направил.
    Можеби имал некоја замисла и не му се исполнала во живо, можеби си направила некаква постапка која не му се свиѓа, милион работи можат да бидат.
    Секако нема зошто да се замараш со човек што не знае да искомуницира зошто и како.
    Ќе помине време и ќе ти помине тоа што ти е тешко сега
     
    На FridaodaMk и franca им се допаѓа ова.
  17. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.967
    Колку и да сум направила, тоа ли да биде причина после неколку години што ја прашувал братучедка ми за мене и што покрај тоа не излегов не престана да ми пишува, свашта, години поминаа, затоа не ми е баш сеедно ама добро можеби некогаш ќе имам прилика да дознаам. Фала
     
  18. Traveler91

    Traveler91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    621
    Допаѓања:
    911
    Пол:
    Женски
    Можеби во живо не си му била толку привлечна како на сликите.
     
    На Cecko85 и franca им се допаѓа ова.
  19. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.967
    Не е тоа сигурно, ние не планиравме да сме во врска, туку ете доста заеднички пријатели имавме и ајде да се запознаеме, не можам да ви опишам колку беше фин интересен, но ок изгледа до мене беше нешто, немам среќа, фала Ви
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Не е тоа среќа, не среќа, пробај да не ја сфаќаш една небитна ситуација толку тешко.
    Небитна велам пошто едно излегување е и толку.
    Тој може во главата да си има некоја замисла и ти да не му ја исполниш, не си ти крива тука, еден човек може милион замисли да има, негов проблем е тоа, ако има замисли за секоја девојка со која излегува стално ќе се разочарува пошто не може ти да се преправаш нешто што не си само за да му е по кеиф.
    А ако толку те измачува, прашај го дирек, кажи му дека те изненадила реакцијата, да не си згрешила нешто несакајќи.
    Или охрабри се и братучедка ти прашај ја.
    И не се замарај многу, многу.
    Ако нешто ептен имаш згрешено, валда ќе знаеше што си згрешила, а ако се однесуваше сосема фино тогаш тој си има некоја лична причина што нема веза со тебе и штом нема веза со тебе нема зошто да се осеќаш лошо.
    Ти сама вака не можеш да претпоставиш во што е проблемот?
    Кога се видовте немаше момент кај што сменал расположение?
    За што разговаравте во тој момент?
    Се беше супер и само дојде дома и те блокна?
    Ако нема таков момент, не се замарај со замислите на другите луѓе, нека си замислуваат
     
    На franca му/ѝ се допаѓа ова.