1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Па не е дека немаш среќа, баш напротив. Уште од старт подобро е вака, а не да ти се засвиѓа па да ти е потешко после.
    Иако, те разбирам што ти е криво, тоа што не ја знаеш причината.
    Освен да поразговараш со братучедка ти, не гледам друг начин.
    И што побрзо го оставиш ова зад севе, тоа подобро. Реално, за некое време ќе ти биде небитно.
     
    На franca и Cecko85 им се допаѓа ова.
  2. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.976
    Фала Ви за одвоеното време, ме чуди што се жалеше дека не сум сакала да се видиме за на крај кога се видовме така да заврши, впрочем не знам што лошо се случи, му пишав дека сум кај братучедка ми ако сака да излезе да се видиме, одма излезе и покрај тоа што имал работа се гледаше дека му беше мило што се гледаме седевме зборевме, ништо чудно, ни на крај памет не очекував од човек со кој се слушавме секој божји ден на телефон кога ќе се видиме така да се испонаша, другарка ми вика да не му кажала братучетка ми да не ми збори ама па он бап нес ќе ја слуша а и нема зашто да му кажува, баш она ми кажуваше вика добар е он многу колку пати те поздравува, не ми се јасни некои луѓе и тоа е, нема врска фала ви уште еднаш
     
    На Cecko85 и DrMTR им се допаѓа ова.
  3. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.239
    Пол:
    Женски
    Знам дека ти е криво но не треба да се оптоваруваш со човек кој така се однесува.
    Направи си услуга и не си го троши времето.
    Што е до тебе своето си го направи ти, негов ред е.
     
    На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Значи, ти од 2013 год не си го приметувала па во 2020 год си се сетила да се запознаете, сите го кривите дечково а членкава чиста вода, извини вака ама после 7 години да запознаам некој и во занзибар да сум ќе се вратев ќе се случеше тоа запознавање, така да јас би рекла дека е до тебе, му досадило на дечкото
     
    На Konfetka, baby-star, prashinka и 12 други им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    А и во 2013та сакаш едно, во 2020та друго очекуваш од партнер. Се менуваат барањата, тогаш бил многу млад можеби, па се променил, 7г не се малку. Искрено мене би ми оставила впечаток на неозбилна особа некој по толку години да му текне да се видиме, а пред тоа не сакал.
    Но, не би се испонашала така и не би го блокнала, така да со оваа постапка и тој тука испаднал сељак.
    Чудно ама и не толку важно за замарање, сепак сте немале ништо. А и тој си се покажал. Се може на покултурен и пофин начин да се искаже. Не сте ни биле еден за друг, сте немале клик, нема потреба да губиш време мислејќи на што како за дечково.
     
    На Принцезичка1, bicycle, AAKG и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.293
    Допаѓања:
    20.770
    Пол:
    Женски
    Тоа партнер у сериозна врска шо траела годиништа се мења преку ноќ а не па човеков со кој не си се ни видела у рок од 7 години.
     
    На cresa-jagoda, christinnn, АничеБананиче и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.088
    Пол:
    Женски
    Би ве замолила да пишувате малку појасни постови и реченици.
    Јас колку што сфатив, во 2013 трчал по тебе, после цели 7 години сте се виделе за првпат и после тоа прекинал да комуницира со тебе? И сега си изненадена дека не сака ништо со тебе? Скроз нормално, немал повеќе чувства за тебе, не си му се допаднала во живо, што и да е причината, едноставно не сака ништо со тебе. Нема што да се лутиш и чудиш, уште помалку да очекуваш нешто само зашто сте се допишувале пред скоро една деценија.
     
    На cresa-jagoda, Mantub и Lavender4 им се допаѓа ова.
  8. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Мене и друго не ми е јасно, ако во 2020 сте излегле и се испонашал така и те блокирал, зошто во 2022 уште се замараш со нештово :?:
    Ако добро памтам во 2020 немаше друг дечко?
    Можеби не му се допаднало што си излегла со него додека си била со друг, нафрлувам претпоставки.
    Или дечкото стварно не се испонашал како што треба или некоја твоја постапка не ја пишуваш, ептен збунувачки делува целава ситуација и не знам што совет да ти дадам кога не можам ни текот на настаните да го пратам баш :?: не можам да сфатам зошто некој да те блокира и да ти се испонаша лошо, а ептен да немало никакво несогласување меѓу вас, чудно ми е, сте се смееле, сте се забавувале, доаѓаш дома БЛОК :^)
     
    Последна измена: 4 јули 2022
    На cresa-jagoda, Milobebence и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
  9. АничеБананиче

    АничеБананиче Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2021
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    3.790
    Пол:
    Женски
    1 година да не сме се виделе небива не па 7 години.....
     
    На aleksandrajaneska и Cecko85 им се допаѓа ова.
  10. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    4.647
    Од 2013 до сеа скоро 10 години се поминати. Незнам зошто очекуваш да трча по тебе уште, милиион работи може да се имат десено.

    Можеби кога сте се запознале сега, од култура во живо бил коректен. Ама едноставно не сака ништо, со тоа и не сака да го замараш, адднуваш, пишуваш. И јас лично не би сакала. Ако те свиѓал пред 10 години, не значи дека треба да е уште истото.

    А колко години имаш ако не е тајна? Зошто од ова да ти е многу тешко ми е и смешно искрено, извини вака. Тешко не си видела изгледа... Не е крај на свет, остај го човекот на раат, на сила не бидува убавина. И како може да со сигурна дека не е 100% друга, можеби си има човекот некоја со која не се експонира во јавност уште, можеби и не сака да се гледа со некој периодов...
     
    На felisitas и Dentina им се допаѓа ова.
  11. _beautyy_

    _beautyy_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2021
    Пораки:
    711
    Допаѓања:
    2.413
    Пол:
    Женски
    Мене некој така да ми направи, не би се понижувала пак да бидам со него, макар и толку да ми се свиѓа.
     
  12. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    1.447
    Пол:
    Машки
    Ова како таа рекламата: Како тоа сме во врска, а јас не знам?
     
    На _beautyy_, prashinka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  13. _Vallery_

    _Vallery_ Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Што би направиле и како би изреагирале доколку одите во ресторан на вечера со вашиот дечко, и при влегувањето здогледувате една маса прекрасно уредена со свеќи, ружи и светкав знак "marry me" и прокоментирате "колку убаво изгледа, ќе запросат некого" а тој ви каже "можеби тебе" и наеднаш ви се појавува една искра во вашите очи и насмевка, но, дечкото ви кажува "абе не се глупирај се зафркавам не е за тебе"?
     
    На Cecko85 и Losha_devojka_ им се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Ништо, што да направам. Обична ситуација, нема ни да дадам значење.
     
    На marlonbrando69, _beautyy_, ladydy13 и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Ништо мила, можеби ќе дојде ден и тебе да те запроси ако идете за озбилно и се..
    Али не се лути за тоа, гледај понатаму како е позз
     
  16. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    1.447
    Пол:
    Машки
    Ако клекне сигурно е да си ги врзе патиките не се возбудувај. #јк

    Во зависност од тоа колку време сте заедно, треба да му ја разбираш смислата за хумор, ако не ја разбираш тогаш има доста да прашуваш тука што да правиш.
     
    На _beautyy_, elimkd, Angie1432 и 8 други им се допаѓа ова.
  17. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Истото го помислив. Не може да не го познаам кога е сериозен, а кога се зеза :D.
     
    На marlonbrando69, _beautyy_, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Znaci dobro glumi I ja bukvalno mnogu neseriozno se ponasamm..Sakajki da se napraam humoristicna shta znam, ali ne sakamm..toa samoto doagja znaete
     
  19. Directioner005

    Directioner005 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.341
    Глупава ненамерна грешка.. Не размислил пред да каже, ништо лошо, не се замарај со глупости…
     
  20. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Aaaaj nekoj da mii pishe, ako saka vo poraka ne sakam tuka da pisuvam :)
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.