1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    mirka,ne sakam da te razocaram,ama toj kako da te svatil zdravo za gotovo,deka ti ke si tuka za nego bez razlika kako i da se ponasa sprema tebe..moze e podobro da se distanciras malce ili da napravite pauza,ili da mu raskines,moze togas ke svati deka moze da te izgubi ako prodolzi da se ponasa taka.. :?
     
  2. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    tanja, znam deka e taka! sum mu rekla mn pati deka me sfatil taka no toj odrekuva! jas znam deka e taka,znam deka go pravi toa zatoa sto znae deka sum sekogas tuka. ednas mu rekov deka ke me izgubi ako pravi taka i toa mn gopovredi, demek sum razmisluvala jas za raskin... nie dvajca mn se borevme za da bideme zaedno i koga uspeavme vo toa i se dojde na svoj red rabotite se smenaa... posakuvam da se distanciram, da sfati nekoj raboti i toj no ne znam kako ke izreagira i kako ke me sfati,posto neli rekov-nikogas ne me sfaka kako sto kazuvam jas tuku kako sto saka toj da sfati za da e vo pravo! nikogas ne gi priznava greskite i kolku i da se trudam veke ne mozam toa da go podnesam,pocna da me unesrekuva a jas ne sakam da bidam necij predmet! ako rabotite ne se promenat jas ke go prevzemam toj cekor seriozno...
     
  3. Ledena

    Ledena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    mirka kako sto ti mi velese na mene skaja se poveke sebe , pa taka i ti ... razgovaraj so nego objasni mu se i prasaj go dokolku planira taka da se ponasa deka nema da sakas da bides poveke so nego..znam deka ti e tesko i se zosto i jas pominuvam niz istoto vo vrska so raskiuvanjeto ali toa e ... nekogas treba da go slusame i razumot a ne samo srceto.. pozdrav
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    Види вака. Те сфаќам дека ти е тешко што го гледаш секој ден, сум била и јас во таква ситуација. Рецепта за заборавање немам. Единствено што можам да ти кажам е да се помириш со работите такви какви што се и да продолжиш понатаму. Времето ќе ја направи останатата работа. Колку време ќе ти биде потребно, и тоа незнам. Можеби за брзо ќе запознаеш некоја друга личност.
    А најдбориот совет што можам да ти го дадам е да не се замараш уште од сега со вакви работи. Мала си сеуште, имаш време за нервози. Уживај си со другарките и не се секирај за ништо. Пред 4 години јас уште ластик играв на улица. ;) ;)
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    mirka..ova veke ne e vrska tuku izmacuvanje..toj e sebicen i saka da te maltretira,a ti veke go gubis svoeto dostoinstvo i samodoverba..ne e dobro..vednas prezemi nesto..ili distanciraj se od nego ili raskini..tesko e i ke bide ama ke pomine..vremeto e lek za se..ubavo ti kaza Hipica mlada si mnogu za da tolku se nerviras..uste sto te ceka vo zivotot ehee ne znaes..ako ne bide on ke se pojavi drug,pa i tret...moras da bides svoja i da ne dozvolis nekoj da si igra so tvoite cuvstva..i uste ova, pretpostavka e..spored negovoto odnesuvanje, da ne ima nekoja druga?..si proverila?
     
  6. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    75
    mirka... analiziraj deka poveketo tuka te sovetuvaat da ne go trosis vremeto so nervozi uste od sega... i jas ke ti go recam istoto... site znaeme deka ne e lesno, bidejki site na nekoj nacin sme bile na tvoi godini, i sme gi pominale tie periodi... dokolku go sakas premnogu, i dokolku toj te saka, imate sansi da ja spasite vrskata iako ste mladi, no dokolku toj ne e podgotven za toa, togas razmisli za sto vusnost ti se boris, patis, ja zrtvuvas mladosta, za nekoj koj nema pocit sprema tebe i saka da se izivljava so toa sto ke ti zabranuva da vidis mladeski svet... podobro, vidi si ja tvojata strana, ako ti ne se pocituvas sebesi ne ocekuvaj drugite da te pocituvaat... imaj svoe ja... zivej go zivotot tebe kako sto ti odgovara - a ne na drugite, nikoj ne go zasluzuva tvojot osven tebe...ajde ti zabrani mu na nego da iskaca so drugarite, da ne gleda fudbal itn... pa togas ke vidime... pak ke ti povtoram, site znaeme deka tesko e, no po lesno ke bide ova da gop nadmines, otkolku cel zivot da bides zatvorena i cel zivot da patis za tvojata ne izziveana mladost...
    eve razgovaraj, analiziraj i odluci, a nie ke bideme sekojdnevno tuka da ti pomogneme koga ke ti bide tesko,m a osven nie, ke ti pomognat i drugakite so koi se druzis sekojdnevno, ubavoto vreme da prosetas so niv, najdi si druga zanimacija(hobi) i ednostavno uzivaj vo maldosta dodeka mozes, a za vakvi nervozi ima vreme, nervite ke ti trebaat ponatamu veruvajk za mnogu po bitni raboti... se najubavo.
     
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.169
    Пол:
    Женски
    MASKITE SE MUVAAT SO EDNA ZENSKA ZA DA POBEGNAT OD DRUGITE ZENSKI .A POTOA BRKAAT DRUGI ZENSKI ZA DA POBEGNAT OD SVOJATA ZENSKA. TAKA VELAT NISTO LICNO .NE GO GUBETE SVOETO DOSTOINSTVO , NITU EDNA VRSKA NE OPSTOJUVA AKO VO ISTATA IMA SEBICNOST ,OGRANICUVANJE, I ZABRANI USTE SEGA , A STO PONATAKA ......... :?:
     
  8. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    devojki fala vi na site mnogu za podrskata! snosti seriozno razgovaravme i mu kazav kako stojat rabotite i kako se osekam... se izvini za se i sega sme super! se nadevam ke trae ova, koga sme zaedno se e prekrasno i sakam sekogas da e taka! toj veli ne e se kako sto mislam... koga mu rekov deka rabotite ke se smenat toj se isplasi i i mi rece deka mozno bilo taka da oladam prema nego a jas mu kazav deka pobrzo ke oladam vaka! me razbra i se nadevam ke prodolzi taka, stvarno e zalno takva vrska da rasturime posle se sto minavme zaedno! ednas tatko mu duri ni rece deka sme bile za vo roman nie dvajca :)) fala vi za razbiranjeto!
     
  9. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    75
    milo mi e ako navistina e taka... no seuste e rano deka veke se e ok... pocekaj... ne za drugo, tuku da ne se razocaras... ostaj vremeto neka pokaze... a nie ke bideme mnogu srekni dokolku navistina toj se popravi i tebe sega ti e po ubavo...no dokolku navistina te saka, togas ke se potrudi da si go smeni odnesuvanjeto... a ako go smeni, togas zasluzuva sansa da prodolzis so nego... se najubavo... ;)
     
  10. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Znam deka e rano, no rabotata e sto jas ne stradav vo ovaa vrska porano samo sto vo posledno vreme se slucuvaja rabotite taka... ama mislam deka posle toa sto mu go rekov sfati deka mozam da go ostavam i se isplasi da ne me izgubi! ke vi kazuvam kako ke bidi ponatamu,se nadevam samo dobro! :)
     
  11. sexysexy6699

    sexysexy6699 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    helppp

    posle 4 god prekrasna vrska so najdob. decko, so kogo sakam da bidam cel zivot mu priznav neverstvo,samo ednas vo prvite nekolku meseci i se pokajav bezbroj pati i dosta vreme drzev vo sebe ama veke nemozev gledajki sto se pravi za mene,i se se srusi, znam deka nikakva doverba veke nema vo mene, a toj mi bese vtor a ja na nego prva i edinstvena do sega:(prodolzivme ama neznam kako moze se da bide kako sto bese pred da mu kazam???
     
  12. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Па јас мислам вака добро што си била искрена,те гризела совест и си му кажала,но некогаш некои работи можеби би било подобро да се преќутат :? затоа што тогаш било само почеток и во многу врски се случила таква работа,меѓутоа биднало.Сега мислам дека нормално е да му биде криво и да биде разочаран,но штом сте продолжиле значи те сака и мислам дека полека полека ќе го пребродите тоа,не е можно туку така да заборави,ти потруди се да му ја вратиш довербата во тебе,и да му кажеш дека никогаш не би направила нешто такво повторно и дека стварно се каеш,најдобро би било да направите муабет што и како понатака :?
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.455
    Пол:
    Женски
    sexysexy6699 не си требала да му кажуваш, знам дека си мислела дека твојата искреност ќе биде позитивно прифатена но... па ќе кажам дека вистината може да боли повеќе од лагата.
    Те разбирам , ти посакувам да се смирите , мој совет е да пробаш да му посочиш дека си била искрена со него, пробај да му укажеш на тоа дека си можела да преќутиш но не си го сторила тоа и дека сега може да биде сигурен дека од тебе ќе ја слуша вистината ма каква и да била.
     
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Зборувај со дечко ти, кажи му дека искрено се каеш, дека тоа се случило во момент на слабост.Те сваќам, не си можела да ја издржиш грижата на совеста, а го сваќам и него и ти треба да го сватиш дека нормално е да не му е исто сега откако го знае тоа.Сепак треба да ја цени твојата искреност, сепак со тоа си му докажала дека го сакаш и дека сакаш да нема лаги меѓу вас.Штом тој и покрај тоа останал со тебе ( а и апсурдно би било да прекинете за нешто што се случило пред 4 години) мислам дека се ќе се среди, во прашање е само време додека тој малку од малку заборави, и ќе престане да му придава значење.Поздрав и со среќа!
     
  15. sexysexy6699

    sexysexy6699 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    fala za sovetite,i jas mislam deka samo treba da ne se dava znacenje na losite rab no dali e vozmozno toa...kako slag na se za nekoe vreme ke odi da rab nema da se vidime 5-6 meseci,dali toa vreme ke e dovolno da se oladat rabotite,mu ostaviv se na nego da resi i mu kazav deka samo so nego sakam da bidam i da pravime planovi za ponataka najiskreno go mislam toa...i uste eden prob ima vo seto toa osven so mene nema nikakvo sex iskustvo a mn e dobar vo se:)mi kazuva deka ne saka ni da proba nesto drugo no ako se osmeli kako ke se custvuvam posle jas:(((i dali ako proba nesto potoa polesno ke gi svati rabotite i polesno ke mu e da zaboravi???
     
  16. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Sakam da prasam, dali postojat maski koi ne se zamaraat so toa da imaat devojka ili da osvojat nekoja na bilo koj nacin, makar i za muvanje? Mnogu cudno nesto...
     
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    poznavam eden takov :D znaci ne e gej (valjda) :) ama ne saka da e vo zensko drustvo, ne saka da se muva so niedna, a za devojka i dolga vrska pa i za sex da ne razgovarame :D znaci postojata ama sigurno se redok slucaj :roll: e sega zavisi i koj tip e deckoto...
     
  18. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    :D fala ti, ama da znaev kakov e, nemase da prasam :))
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски

    Постојат, како не, побитно е да се влечат по кладилници, да се запиваат со другарите, да си одат мртви пијани секоја вечер дома, а за женски не им текнува. Ама па и за секс да не им текнува, ептен чудно :D Или сигурно порничите ептен добро си ја вршат работата :lol:
     
  20. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    ај совет :))

    вака..можеби звучи смешно ама сакам да ми дадете идеја. планирам да купам некоја sexy долна облека. ама знаете..моите дома се така построгички или поточно речено не можам да замислам што би ми се случило ако и спомнам такво нешто на мајка ми..не разговараме никогаш на такви поинтимни теми..па само сакам да ми помогните каj да ја скријам за да не ја види и да неморам после да давам 100 часовно објаснување :$ :D :P
    ајде глупаво е ама стварно помош ми треба :)))) позз