Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

 1. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  534

  Има девојка и сега ? не сфатив .. Иако си нагласи дека сакаш од машка страна , би сакала да прокоментирам . Треба да сфатиш дека прва гршка ти била што си одела со него кога имал девојка , но било што било , сега не сгте заедно не се гледате , поминал 8 месеци , собери се . Млада си , секој си е убав на свој начин , се кладам има многу машки кои живот би дале за да бидат со тебе . Ако сакаш да го заборавиш можеш ! Има едно копче во главата пишува ИГНОР ;) Не се замарај , а он сфатил што изгубил сега сака да те врати ( и запамти , може да те повредат само тие што ти значат , затоа расчисти сама со себе )
  Поздрав и се најубаво :*
  Мое мислење , зашто не му кажеш дека се испонашал и дека си навредена ? Ако тоа не сакаш , тогаш прави си муабет ама не летај ти прва да се поздравуваш , тука онака ладно , ако те гледа оддалеку мафни му , ако дојде напрај муабет ама ладно онака добро сум , еве , ајде мора да одам чао... Ќе сфати дека има нешто и сам ќе праша , а тогаш ќе му кажеш дека згрешил .
  Поздрав :hai:
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.600
  добро зошто е толку тешко да сватиш што чуствуваш? или сакаш или не сакаш... не можеш да сакаш повише или помалце.. е никако не можам да се сватам а толку се мачам и толку ми е тешко да разберам!! кога е од мене обожавам да го гледам како спие и насмевката не ја тргнувам од моето лице, кога ке си отиде го мразам а потоа сакам да го видам ми недостига.. кога е нежен слаба сум на неговите зборови и бакнежи веднаш омекнувам! АХХХХХХХХХХХ :sweat:
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  прво фатална грешка
  си одела со некого кој има девојка мислам сакаш дечкоти твој еден ден да оди со тебе и со уште една која знае дека ти му си девојка?
  дали си се запрашала како му е на девојката?Не јасно дека не си се запрашала вие сте се гледале скришно а без навреда тоа се знае за што е и какво гледање е но незнам кого тука да кривам факт е дека типот е копиле и игра валкана игра незнам каква му е девојката ама ти биди паметна кога си се гледала со него и ништо повеќе не се случило значи типот има чуства кон девојката тој несака да дознае таа што се случило сака неа да си ја има и уште некоја покрај него ти ќе бидеш таа 2рата се разбира како и до тогаш сакаш?имаш 17 години зошто не си фатиш нормално дечко и да си имаш нормална врска поминале 8 месеци и што очекуваш од него?и што се базираш на тоа дека прашвал за тебе бла бла па тоа го дознаваш ти оти се замараш крајно и се фаќаш на некоја ситница поврзана со него гледаш 8 месеци ништо не се сменило сега што ќе смени...имаш 17 години продолжиси со животот оти ова само ти е губење на време искрено позз
   
 4. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  7.599
  Пол:
  Женски
  значи ти незнаеш дали го сакаш или што ? ? ?
  можеби си осамено без него ти фали чувствуваш негова потреба но сепак го нема до тебе и сето тоа го сведуваш на еден услов дека незнаш што сакаш..
   
 5. Mekki030

  Mekki030 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Веќе една година сум вљубена во едно момче со кое што бев само една вечер.После него имам фатено дечко,но сеуште мислам на него и не можам да го заборавам... Знам дека тој има девојка и дека не можам да бидам со него.Што да правам,ве молам помогнете ми ?! ;(
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Значи ова го поставуваш по трет пат. Нема врска. Остави го, ќе го заборавиш со тек на време, не мисли на него, уживај во сегашноста и во она што го имаш. Не вреди да тагуваш по него, само една вечер сте биле заедно.
   
 7. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  7.599
  Пол:
  Женски
  кога тој не ти обрнува внимание и не се интересира за тебе зашто пак ти за него ?
  и онака кажа дека имал девојка така да нема што повеќе да се дискутира :)
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.905
  Да го заборавиш, плус не го ни сакаш, туку ти е привлечен затоа што ти е забранет, знаеш дека има девојка и упорно се измачуваш со тие мисли за него. Фокусирај се на нешто друго, се се може ако се сака. Неможеш да бидеш заљубена во него а заедно сте биле само една вечер. Не си доживеала ништо особено со него за да мислиш дека си заљубена во него, туку ти е само некој вид на занесеност.
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. love.game

  love.game Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми!

  Што да правам кога еден момент е со мене а веќе другиот со другарка ми се гушкаат се бакнуваат ја држи за интимни работи и тоа пред мене. Не дека сме фатени но цело време се мува со мене и ми вика дека ме сака. ПОМОШ !!!!!!!! Што да направам? Како да реагирам?
   
 10. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  87
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми !!!!!

  Искрено...тој никоја од вас не сака, туку се праи мангуп и двете ве врти и ве заведува со глупости. Мој совет: не потценувај се себеси и откачи го додека не е касно, зашто на крај ем повредена ќе останеш, ем ќе ти го расипе другарството со другарка ти. Таквите како него што се праат "ебачи" мислат само на забава и на ништо повеќе.
  Позз
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми!

  А да не се гледаш со него повеќе тој изгледа како да си игра со двете :o :o има подобри од него и некој само со тебе што ќе биди ќе најдеш, а не со другарка ти :)
   
 12. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  198
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми!

  Што да направиш???? Се зезаш? :^) Па многу нормално откачете го со другарка ти...освен ако несакаш да дозволиш другарството да ви биде уништено од некој недозреан кој на крај ќе ве искористи само за секс и ќе ве остави и двете...ако тоа го сакаш тогаш удоволете му уште малку ете можете и во тројка :tmi:
   
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми!

  Мене ова ми изгледа како ова:
  [​IMG]
  Незнам дали го гледавте делот од вториот Клон, кога Наталија трча по Фернандо, и се мува со него, а утредента он пред нејзе е со друга. :tmi:
  Чудно ми е, треба да си зборите со другарката. И да го оставите со време, наместо да си расипете другарство.
   
 14. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми!

  Се мислиш што да направиш? |( Па за таков не вреди да се мислиш...веднаш откачи го и не дозволувај некој да прави будала од тебе а и од другарка ти и искрено не свакам какво е вашето другарство :x Без лутење ова е само мое мислење :)
   
 15. Arris

  Arris Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  22
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми!

  И јас се согласувам со девојките погоре :) Ако дечкото е со тебе и со другарка ти во исто време не заслужува да бидеш со него, колку и да ти кажува дека те сака според мене треба да го откачиш.
   
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Еден момент е со мене, следниот со другарка ми!

  Откачи го, и разговарај со другарка ти. И таа нека го откачи. Такви не ви требаат :)
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  аман бе девојко за ова се бара помош фати откачиго не гледаш дека само мајтап си игра со вас
  никоја никако не реагира типо не е глуп буквално ве користи дај освестисе
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Откачи го под итно! Очигледно е дека ве искористува и двете.
  И разговарај со другарка ти, расчистете ја оваа работа, не дозволувајте заради него да си го расипете другарството.
   
 19. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Цел живот сум посакувала да сум во негова позиција ... Нормално , зборувам за машки ;) Само не знам кај да најдам такви будали ... :?: Богами способен дечко :clap: штом вака ве врти и двете мора да е јако способен ... :wasntme: Абе дај за ова уште совет се барало откачи го и моли Бога да не се дознае за да не би ја добила твојата коса на твојата рака :wasntme: . И тоа оправдано ... :!:
   
 20. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.563
  Допаѓања:
  2.856
  Пол:
  Женски
  Е па ако прави така кога ке дојде негов другар или некој мој и јас ке го факам таму кај што ми сака раката па да видиме колку е нормално тоа. Уште па другарката ако има дечко леле има да го доштопкам по газ кога ке го видам (во нејзино присуство секако). И после нека ми рече нешто ако смее :) :)